Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Prema novom zakonu zabranjeno je prevoziti pijano lice na prednjem sedistu. Sta to znaci? Ko je pijano lice? Hoce li i suvozac nocu duvati? Koliko ce biti ogranicenje za njega? Ili se to odnosi na vidno alkoholisana lica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo i u starom zakonu, a odnosi se na one totalno pijane koji mogu da ometaju vožnju. Ne znam da je iko kao suvozač duvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja bih jako jako voleo da se "izmisli" neko ko ce da kontrolise zakon,policajce,politicare,.vozace autobusa,taksija,dal SVI oni imaju to SVE sto treba,a o postovanju pravila,da ni ne kucam bezveze,ja bar nebrojeno puta sam video kako se pubovi ponasaju u saobracuju,sta rade,kako voze,dal se vezuju,mobilni,ovo ono,..taksisti isto,malo zuta traka,malo po sredini,pa malo staju SVI kada im se cefne,..eventualno na klopu,...da ne pitam,dal bi iiko otvorio gepek da viidimo sta nose od opreme,...a o politicarima i njihovm postovanju pravila,suvisno je svako slovo,..pogledaj samo parkiranje u centru ispred skupstina,..i to pubovi gledaju,i nikom nista,a narod se provlaci izmedju kola,....e samo bih to voleo,dal ce ijedna televzija,radio,institucija da se bavi tim nenarodnim desavanjima,...jer kako ispade,..u interesu poboljsavanja,..samo sto rece miki,..fali i pravilnik o streljanju pocinioca prekrsaja. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBAVEZNO se potpisati u svojoj vozackoj dozvoli, pored slike gde postoji polje "potpis vozaca". kazna za nepotpisanu vozacku je 5.000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ali drugaru napisase prijavu juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne traze od vozaca da potpisu dozvolu na shalteru kad je to toliko vazno?Ovo vec prelazi u jedenje onih stvari koje ne bi trebalo jesti.... :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se ne lazemo, jedina poenta ovog zakona i jeste bilo izmisljanje novih nacina da se oderu vozaci i da se povecaju kazne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok njih niko ne udara po dupetu,tako ce biti uvek,...moze im se,..a naraod kao i narod,trpi i slusa,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato su oni vlast, a mi narod.

Sta vam je ljudi, kada je to proslo kod Engleza i svih ostalih, zasto nebi i kod nas. Dobar nacin za zaraditi pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazne (i) zbog potpisa u vozačkoj

15. januar 2010. | 12:52 | Izvor: B92

Beograd -- Saobraćajna policija danas vrši intenzivnu proveru ispravnosti dokumenata. Kazne se naplaćuju i ako se vozač nije potpisao u vozačku dozvolu, saznaje B92.

Redakciji B92 tokom dana javio se veliki broj građana Beograda i još nekih gradova kojima je saobraćajna policija proveravala saobraćajne i vozačke dozvole. I za manje neispravnosti, poput izostanka potpisa vozača pored fotografije u vozačkoj dozvoli, policajci su u skladu sa novim zakonom pisali kazne od 5.000 dinara, a vozači uz to dobijaju i 4 kaznena poena.

Lepo sto smo znali za ovo pre nego sto su krenuli da upisuju poene i naplacuju kazne.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potpiši se na vozačku - mada nema kazne!

15. januar 2010. 14:17 > 16:32

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić naredio je da se ispitaju medijski navodi o tome da su pojedini vozači kažnjeni jer nisu potpisali vozačku dozvolu.

Prema ranijim tvrdnjama građana, saobraćajni policajci danas su naplaćivali kaznu od 5.000 dinara svakom ko nema potpis u vozačkoj dozvoli.

"Obaveštavamo javnost da Pravilnikom o obrascu vozačke dozvole jeste predviđeno da vozači potpisuju svoju vozačku dozvolu prilikom njenog izdavanja, ali Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa bilo kakvu kaznu za vozača koji to nije učinio", navodi se u saopštenju MUP Srbije.

Dačić je, dodaje se, pozvao oštećene građane da prijave takve slučajeve.

"Istovremeno, molimo građane da prilikom podizanja svojih vozačkih dozvola istu potpišu, iako Zakon o saobraćaju to ne sankcioniše", navodi se u saopštenju.

Ako niste znali, linija za potpis se nalazi levo od fotografije vozača.

I sta sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nema nista od toga ali druga stvar je zanimljiva.

Krenula provera i naplata kazne u vise gradova i onda se ispostavi da ta kazna nije ni predvidjena da se naplacuje i da ne postoji u zakonu.

Digne se frka po medijima i stize saopstenje....

Tako sutra mogu da me kazne ako mi kola nisu bele boje...Ili crne...Da ne pricam o sirini trougla ili nijansama zute boje na prsluku..... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekujte još pregršt ovih ''fora''... uopšte ne sumnjam da će narednih meseci samo izvlačiti ovakve gluposti.

Inače, što se žalbi tiče, od toga ITEKAKO ima koristi, samo treba biti uporan i temeljan. Pošaljite bilo kakvo glupo pitanje preko sajta Ministarstva unutrašnjih poslova i dobićete odgovor. Na ovakve stvari reaguju još urednije. Iz iskustva govorim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koji su dobili priznanicu, nisu dužni da plate tih 5.000 dinara. Nema nikakvih kaznenih bodova.

Upravo je Vladimir Rebić, načelnik Odeljenja za kontrolu i funkcionisanje saobraćaja MUP Srbije bio gost na RTS-u i rekao da je potrebno da se ljudi jave u najbližu stanicu Policije i cela ta stvar će im biti stopirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci APP. ako prodje prodje. ovaj put nije proslo i sad nikom nista.

inace, mene jutros zaustavili panduri (dva klinca od po 20 godina) i hteli da me salju na vanredni tehnicki jer nemam branike na autu. krenula rasprava i na kraju on nazove stanicu da ih pita i cujem odgovor na motoroli "proci ce, ne salji ga". po starom ZOBS-u nije bilo obavezno imati branike, a nije izgleda ni po novom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ce izgleda najgore proci oni koji su podmitili dzandare sa jednom crvenom.Kako ce sad da je traze nazad? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...