Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Ok . Hvala .Ja lepo pitam jel zna neko , jel cuo nesto slicno i tako , a sve u cilju da bi se clanovi foruma raspitali o tome koliko mogu i da bi svi zajedno bili sto bolje upuceni u nasa prava i obaveze ,a to hocu li ja voziti tih 30 dana ili ne to je najmanje bitno... Taj sudija je prekrsajni sudija bas za ovakva dela i nedela i ja sam siguran da nijedan poslicajac ili njihovi izvrsitelji ne poznaje pravo i zakon bolje od njega.

 

Kolega JOKER 

Izvrsitelj PU ti dostavlja na kucnu adresu kaznenu meru zabrane koju ti potpisujes u dva primerka , i zabrana pocinje od tog momenta odnosno kad se on vrati u stanicu 

tad se tamo zavede mera zabrane i vazi od odmah .Cak je i mojima rekao da ako oni nece da potpisu doci ce u nedelju i zabrana bi krenula od nedelje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je obaveštenje o zabrani uručeno. Ko ga je upisao za njih nije od značaja. Tamo stoji da ti je uručeno i upisan si u registar. Prvi policajac koji uradi kontrolu može da ti piše kaznu za vožnju pod zabranom, a ti posle dokazuj ako imaš živaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Na osnovu clana 264, stav 3 Zakona o bezbednosti saobracaja "... novoproizvedeno vozilo nakon registracije se podvrgava sledećem redovnom tehničkom pregledu nakon dve godine.".

 

Kao sto znate, ja sam prosle godine kupio nov auto, odradio tehnicki pregled, registrovao ga i vozio godinu dana. Po ovom clanu zakona ne moram da radim tehnicki pregled naredne dve godine. Otisao u sup da registrujem auto a tamo djokaaaa... kazu ne moze, moras da imas tehnicki pregled. Halo, ljudi, po tom i tom clanu zakona ne moram... a oni "taj clan zakona nije stupio na snagu". Cetiri dana se ubedjujem sa njima i nista, e eno ga moj 500L u garazi, samuje :(

 

Jesam li u pravu ili ne? Ima nekog pravnika da protumaci ovo? Gde, sta, kako i kome da se zalim?

 

Hvala.

 

edit: A o problemu na tehnickom pregledu sto nece da mi izvrse tehnicki pregled na osnovu COC papira, to je za neku drugu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ombudsman ili zaštitnik prava građana.

Vezano za te šalterske službenike , jednostavno ne znaju svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sto sam primetio ovde, ako covek nije zadovoljan uslugom, nece da razgovara sa prodavcem, radnikom na salteru, samo stoji i trazi nekog od sefova 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, tom Sasi Jankovicu sam poslao pitanje kome da se obratim a on mi odgovorio, prvo Ministarstvu a ako ne urodi plodom onda meni, ali nakon toga da ste sigurni da ste u pravu. (sta god to znacilo)

Da bude jos gore, ja o ovome nisam razgovarao sa salterskim sluzbenikom nego sa sefom tim sluzbenicima koji rade na registraciji, a inace pravnicom po struci.

A mozda Agenciji za bezbednost saobracaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu sad odgovara da uštedi crvenu za tehnički pa se buni, kako se ne bune vlasnici vozila starijih od 15 godina što ne važi njihov član za dva puta godišnje, pa vlasnici tehničkih pregleda za proceduru, minimalne cene tehničkog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, nije crvena nego crvena i po.

Kao drugo, zakon je tu i treba da se postuje i vazi za sve podjednako. Ako i vi mislite da ste za nesto u pravu isterajte to do kraja. A mozemo i ovako, udruzenim snagama, lakse je ;)

Kao trece, ovo sa registracijom mi traje od 22.06. oni nece da popuste, necu ni ja. Trazim seficu dva dana zaredom 45min pred kraj njenog radnog vremena i ni jednom je nisam nasao.

Kao cetvrto, pristao sam ja da radim tehnicki pregled, ali ni jedan tehnicki u gradu nije hteo da mi pregleda vozilo zbog fabricki ugradjenog plina i CoC obrasca koji sam dobio uz auto, jer na njemu ne pise broj boce, isparivaca i sta ti ja znam cega... ali to je neka druga prica, za neku drugu temu.

 

A to sto se tice pobune tehnickih pregleda, nemaju oni sta da se bune jer danas svaka neobrazovana osoba moze da ima tehnicki pregled samo ako ima pare za one sprave. Na osnovu ovog cetvrtog, blage veze oni nemaju o tehnickom pregledu vozila!

 

P.S. ja sam konsultovao jednog advokata i rekao je da je to na snazi, sada cu da idem kod jednog komsije koji je sudija za prekrsaje i da ga pitam za misljenje, a i sutra cu takodje jos jednog advokada da cimam zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija je jedina zemlja gde se usvojeni Zakoni ne primenjuju.

Apsurd.

Samo udaraj Urke i nastavi da guraš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može da se ne primenjuje. Zakon je donet i stupa na snagu osam dana po objavljivanju u službenom glasniku. Ne postoji varijanta ovaj član važi ovaj ne.

Druga stvar su uredbe koje regulišu neke stvari koje sam zakon ne reguliše ali opet ono što je doneto mora da se poštuje.

To njihovo tumačenje i ne znanje je njihova stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je na papiru.

Imamo sa druge strane veliki broj zakona koji su u praksi neprimenjivi.

Iz profesionalnog iskustva govorim.

Pre svega to su Zakon o zaštiti podataka o ličnosti kao i Zakon o informacionoj bezbednosti.

Problem je jer u skupštini sedi 200 ljudi koji nemaju veze sa mozgom a iznad tih 200 je još 2000 još gorih.

Dok se budemo igrali politike i parlamentarizma, tako će nam i biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje podzakonski akti kojima se regulisu propisi za sprovodjenje ovog zakona, uglavnom se oni pisu 6 meseci nakon stupanja Zakona na snagu. Da podsetim, ovaj Zakon je donet 2009 godine.

I onda, u Prelazne i zavrsne odredbe stoji koji deo zakona pocinje da stupa na snagu. Za ovaj clan 264, konkretno, nema nista da pise.

Takodje, postoje i Zakoni o izmenama i dopunama ZOBS-a u kome pise npr. Clanu 28, stav 2 posle reci "koriste se" dodaju se reci "... tamo neke" ili Clan 56, stav 3 se brise... Citao sam i te izmene i dopune i nigde nisam naisao na nesto u vezi sa clanom 264, stav 3. Ima, opet na primer, "u clanu 264, stav 2, posle reci "registracione nalepnice" dodaju se reci "kao i izdavanja posebne nalepnice o redovnom tehnickom pregledu traktora, prikljucnih vozila..." i tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta je prepreka ?

Neznanje ne stručnog osoblja.

Ja sam sličan okršaj imao sa isto službenicom SUP-a, pa sa šefovicom i da bi na kraju druga radnica koja zna zakon / akta prihvatila moj predmet i završila registraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, joshibeast said:
Problem je jer u skupštini sedi 200 ljudi koji nemaju veze sa mozgom

 

Nisam upucen, sta rade onih ostalih 50 nesto rade ili su nesto menjali sa brojem poslanika a ja nisam upoznat?

Ili samo greska u kucanju?

Nema veze sa temom al mi zapalo za oko, pa da pitam kad si vec pisao o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam 200 jer ima tamo i normalnih ljudi, u svim strankama.

Ne mogu baš da budem 100% isključiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas u Policijskoj upravi i evo nekih detalja.

Kao prvo, likusa pravnica, kao neka sefica od***ala me za 3 min, kao zuri na neki sastanak. Kaze mi da nisam u pravu jer taj clan zakona nije stupio na snagu. Pozvala se na clan 347 ZOBS-a u kome pise nesto tipa da "Propisi doneti na osnovu starog zakona primenjuju se do donosenja novih podzakonskih akata, ukoliko nisu u suprotnosti sa odredbama ovog zakona". Kao, treba da izadje podzakonski akt koji blize propisuje odredbe clana 264 na koji se ja pozivam.

Pitao sam je da mi to dokaze papiroloski, da mi da neki papir gde se taj clan zakona ne primenjuje i naravno da nije... paaaa, znate vi koliko je tih zakonskih podakata izaslo do sada, to ne moze sve da se pronadje i procita.

 

Medjutim, ja nisam znao da je sledeci clan, 348 vezan za clan 347 u kome takodje otprilike pise "Danom pocetka primene ovog zakona prestaje da vaze "stari zakoni" (navedeni brojevi iz sluzbenog lista SFRJ), osim u pogledu sledecih clanova (koji se primenjuju do donosenja podzakonskih akata: pa sledi spisak clanova. U tom spisku nigde nema clana 264 (mozete i sami da proverite).

 

Sto znaci, u clanu 347 pise da vaze stari zakoni do donosenja podzakonskih akata, a u clanu 348 pise da vazi novi zakon osim clanova koji su navedeni.

 

Mislim da je jasno, ali izgleda njoj kao pravnici nije.

 

Sutra idem na razgovor kod Nacelnika Policije, a posto on nije pravnik, ne znam koliko ce uroditi plodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...