Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Čekaj... ti stvarno veruješ da će ti država oduzeti vozilo koje je neko ukrao i divljao po gradu sa njim? 

 

Drugo, ti stvarno veruješ da je prijava krađe vozila uzaludna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ako novi zakon prodje, što bi te to čudilo?

2. Uzaludna nije ako imaš kasko protiv kradje  :). Mom ujaku su ukrali BMW-a serije 5 i vrlo dobro se sećam scena iz SUP-a kad smo isli da prijavimo kradju. Nasli su ga posle 12 godina i to sasvim slucajno. Posle 12 god, prijava se moze podvesti pod "uzaludno" (sreca pa ga nisu rastavili)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze da se ukrade auto u Nemackoj, doveze do Srbije i ovde proda i ne nadje se nikad, sta te cudi to sto ovi ovde ne mogu da nadju?

Uostalom koje su tvoje sanse da nadjes ukraden auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ako prođu izmene Zakona za taj slučaj NORMALNO neće važiti odredbe tog Zakona jer je vozilo ukradeno i ti nisi dozvolio da neko ide i divlja sa njim. Ne postoji osnov za oduzimanje vozila. Međutim, ako

 

2. ne prijaviš krađu onda se to tretira kao da si ti njemu dao vozilo i onda će država moći da ti ga oduzme ukoliko on divlja. To da li će ga oni pronaći ili neće u slučaju krađe nije od značaja... bitnije su neke druge posledice koje možeš imati ako krađu ne prijaviš ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga uhvate on ce morati da da svoje podatke itd, mada iskreno ne verujem u tu pricu o oduzimanju... ima jos jedna situacija, sta ukrade ti ga u 10 uvece a ti ne ides nikuda, divlja sa njim u toku noci, pa logicno da ne mogu tek tako da ga oduzmu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ta oduzimanja ce biti lako resena sa kojom crvenom, tako nesto ce verovatno da se desi kao i do sada kad se daju rogornoznije kazne a to je kad dodje do novina pa krene pritisak javnosti... Svakako da to oduzimanje ne znaci da ako krene procedura oduzimanja da to znaci da auto ide automatski u kobasice pa da ne mozes pokrenuti proces zalbe na takvu odluku... Nisam siguran da li je to po ustavu da se oduzima, nisam siguran kako tacno to oduzimanje funkcionise tj koje su okolnosti da se tako nesto uradi pa ne mogu reci da sam za ili protiv, ali bih podrzao da se uvede pravilo oduzimanja i unistavanja vozila kao sto se u inostranstvu radi kad brojevi motora i karoserije nisu kako treba, pogotovo ovi koji stave drugi motor a nemaju ni papire za njega ili kad prekucaju brojeve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ta oduzimanja ce biti lako resena sa kojom crvenom, tako nesto ce verovatno da se desi kao i do sada kad se daju rogornoznije kazne a to je kad dodje do novina pa krene pritisak javnosti...

Kao i do sada ... crvene resavaju problem, sto znaci da je potrebna rigoroznija kontrola ovih sto sprovode zakon ...

Pritisak javnosti nije skakanje sa stranice na stranicu i ostavljanje komentara u fazonu "RIP" i "streljati na licu mesta" to je samo moda ...

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste pritisak javnosti i to kad su u pitanju osobe koje nisu poznate, kad su poznate jednostavno se posle mesec dana zaboravi na taj slucaj i niko ga ne spominje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ce tatini i mamini sinovi da divljaju a sirotinja ce da trpi. Uvek je bilo i uvek ce biti zakona i rupa u njima koje se buse i krpe novcem. Samo mi malo (malo vise) smeta sto se zakoni primenjuju iskljucivo na "sirotinju raju" a drzava svoj deo odgovornosti i obaveza ignorise. Pristajem i na oduzimanje automobila ako sam napravio neki prekrsaj ali samo u slucaju da mi drzava isplati sve troskove odrzavanja automobila koji se vozi po ovome sto se zove putem a ni ne lici nimalo na njega niti je u skladu sa zakonom. To ce izgleda biti "malo morgen" jer drzavi ni ne pada na pamet da izgradi puteve po evropskim standardima ali zato naplacuje kazne vozacima koje su mnogo vece od evropskih pod izgovorom da je tako u Evropi. Jos nam samo fali da nas neki policajac ubije jer je "vrsio svoju duznost i uplasio se za svoj zivot" a uz to ne odgovara nikome kao onaj americki kreten. Na svu srecu, Sveti Petar ima drugacija merila i ne radi po nasim zakonima.

 

P.S. Mozda ce ministarki pasti na pamet da i njemu donese neki novi akt ili uredbu. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja ne bih gubio vreme uopšte da se raspravljam sa nekim  na Twitteru. Ako smo spali na to da sa Vladom komuniciramo preko društvenih mreža, onda stvarno treba i da nam uzmu svima kola.

Pretpostavljam da ti ovo odgovara neki pijani portir ili dežurni arhivator koji samo čita Politiku kao i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto pitanje. Da li će i stranim državljanima oduzimati imovinu/automobil u slučaju da potpadnu pod istu kategoriju ?

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad emisiju SAT, ovaj Stefanovic je toliko iritantan kao zakon o kom prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva racunica ! Barataju ovim brojkama kao da su riblji stapici u pitanju!

No dobro.

Pored svega ja sam jos uvek skeptik do momenta kada budem video da se "visestruki povratnici" i pojedini "sluzbenici" sa punim imenom i prezimenom "nadju na zidu kaznjenih" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ako neko ko ima 40 godina položi vožnju i dobije dozvolu, kako se ophode prema njemu za tu vožnju posle 23h? Šta garantuje da taj koga vožnja nije zanimala svih tih godina, može da vozi spretnije od nekog sa 20 godina?

Šta ako se neko sa 20 godina zaposli i dobije službeni automobil koji ima preko 1.400 kubika? Ne sme da ga vozi? 

Ako nečiji roditelji imaju automobil od 1.600 kubika, onda taj ne može da vozi auto dok ne napuni 21 godinu? Ili je taj roditelj primoran da proda svoj automobil i da kupi slabiji, koji inače ne zadovoljava njegove potrebe?

 

Smatram da budala može da pogine i na trotinetu, tako da je zakon jako loš. Sve može da se reši ako policija vikendima pojača kontrolu i kamerama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušao sam Stefanovica danas, ne pominje se vise tih 1400 kubika nego 80kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi sa twitera... prvo evidentno je da iza naloga stoji jedan primitivac, nepismena seljačina, a ne neko profesionalan i neko ko se pita za bilo šta. Drugo sve ovo što piše je kao na buvljaku... evo ima ovde, evo ima tamo, pa može i ovde navali narode idemoooo... 

 

Što se tiče lika od 40 godina... mnogo je manje verovatno da će takav lik imati potrebu za dokazivanjem, da će imati potrebu da jurcanjem po gradu itd... ali se svakako slažem da bi trebalo uvesti "prolazne testove" za SVE one koji polože vožnju (koliko god godina imali). Prva godina, probna dozvola. Posle godinu dana ponovno polaganje za "produženu" dozvolu koja važi 3 godine... ako ne položiš imaš probnu još godinu dana. Ako položiš onda PONOVO polažeš posle 3 godine... tek tada ako ispuniš norme i zahteve možeš da dobiješ trajnu... 

 

Mislim da nešto slično postoji u Australiji... imaju bronzanu, srebrnu i zlatnu vozačku... zlatnu možeš dobiti čini mi se nakon 10 godina i sa njom ti se čak mogu i progledati kroz prste sitniji prekršaji i tako to... ali dok dobiješ zlatnu ukenjaš se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...