Jump to content
FAS Goran
the_reaper

User Manual-i i dijagnosticki podaci za Fiat/Lancia automobile

Recommended Posts

Kada si rekao na srpskom , ja sam te razumeo da govoris o

e-learn-u , kao sto so okacio za Fiat 500 a ne o obicnom uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kačite stvari koje su već okačene na našem serveru i rade kako treba (jer da ne rade ne bi ni bile okačene na FLCS server).

 

Stilo eLEARN:

 

Vlasničko uputstvo Stilo, uključujući i ovaj sken na našem jeziku:

 

Fiat Nuova 500 eLEARN:

:thumbup:

 

8 hours ago, jure said:

a ovaj sa foruma mi pola slika i sema na prikazuje tako da mi ne vredi apsolutno nista

 

Ako ti nije cim, daj printscreen koje ti slike ne prikazuje kako treba Stilo eLEARN okačen za download na FLCS server. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo naprimer slika ovog konektora za park.senzor,to mi je sada trenutno bitno pošto se time bavim

screenshot_40.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti slika, koja se otvori kad se klikne na to, ono što tražiš?

 

konektori.thumb.jpg.b3c8e2224b755af8ece6

 

Jedini konektor koji tu postoji je ovaj D89, koji je označen gore na slici. On sam izgleda ovako:

 

d89.thumb.jpg.290850ff6c0c7796c6629435ef

 

A, K97 (A, B, C, D) su ustvari sami parking senzori...ne vidim još neki dodatni konektor između D89 i parking senzora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa poenta je u tome sto meni treba da vidim konektore na drugom kraju kabla sa tim D89 a u koje se ubadaju senzori A,B,C i D

A ne znam da li su uopste i obelezeni u e learn

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jure

Možeš da ispratiš ''gde se šta ubada'' po onom destination delu:

 

56d9b4ab0e0cd_D8901.thumb.jpg.370ccf81e6

 

Piše M84C, a za njegovu destinaciju piše D89 konektor:

 

56d9b4a85a0e0_d8902.thumb.jpg.72162d36ff

 

Ne znam da li ti to pomaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomaže, samo kada bi znao kod boje žica ja u e-learn nisam našao oznake skraćenica za boje žica  imam ih u auto dati ali ne znam da li se poklapaju sa ovim u e-learn. Ne bi bilo loše ako znaš da mi napišeš bar za ove za senzore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam ja ranije negde te boje zica, takodje je neko trazio - samo moj savet ti je da se manes toga, znajuci koliko su Zabari pedantni. Provereno iz iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem ,čega da se manem ? Boja žica ili šta ?

Ako misliš na ugradnju fabričkih senzora ? Ne, ne odustajem, jer kao što je u onom poznatom filmu rečeno "Iskopaće tebe Bili"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, mislio sam da se manes boje zica, jer su Zabari cesto sarali sa tim.

A normalno da sve moze da se nadogradi, kada se Stilo pojavio ovde je bilo 'nemoguce' naknadno ugraditi i tempomat i MF volan i navigaciju... Malo se prouci fabricka specifikacija u eLearn i sve se resava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mislio sam da si mislio na boje zica.A sto se tice žabarskog šaranja dokaz je to da na moma autu koji je 2004.godište proizvodja el.instalacije nije isti kao u prethodnim godinama jer se neki konektori razlikuju i po boji i po obliku.

Konkretno konektor D89 za park.senzore tako da ga moram prepravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mishja

 

Hvala na linku, ae skinuću ovih dana pa videti može li nekako da se okači na naš server kako bi zauvek svima bilo besplatno dostupno. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc,po mogucstvu sto pre...Imao sam do skoro ELECTRICAL SYSTEM uputstvo za Fiat tipo,sa opisom digitalne table i table sa osiguracima.Ali sam nekako uspeo da izgubim.Ostale mi samo dve slike i ne mogu nigde na netu da nadjem.Molio bih ako neko ima da mi posalje.Jedna od slika izgleda ovako....

dgt-page-16.jpg

dgt-page-15.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎10‎/‎30‎/‎2016 at 10:08 AM, nemanja982 said:

Ljudi treba mi pomoc,po mogucstvu sto pre...Imao sam do skoro ELECTRICAL SYSTEM uputstvo za Fiat tipo,sa opisom digitalne table i table sa osiguracima.Ali sam nekako uspeo da izgubim.Ostale mi samo dve slike i ne mogu nigde na netu da nadjem.Molio bih ako neko ima da mi posalje.Jedna od slika izgleda ovako....

dgt-page-16.jpg

dgt-page-15.jpg

kucaj u pretrazi marku i model...mozda ima. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manual za lancia delta 1.4t 150ks, pokušavam da nadjem al, ne ide

Treba mi nešto gde se vide pojedinačno svi delovi.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasa ns 2

 

Vlasničko uputstvo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

 

Kao što ti je @Shomy već rekao, ePER je ono što može da ti ispuni to što tražiš, ovde imaš više linkova ka njemu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/35394-za-proveru-pre-kupovine-fiatlanciaalfa-automobila/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko uputstvo za Fiat Punto mk2 Sporting 2001 1.2 80hp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@akiro

 

Korisnicka i dodatna uputstva za Fiat modele su u odgovarajucoj sekciji, pronadji po modelu koji te zanima:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/102-uputstva-za-fiatlanciaalfa-romeo-modele/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...