Jump to content
FAS Goran
ninjapvo

Fiat Punto mk.2 - zamena graničnika na vratima

Recommended Posts

Kod mene je problem ona matica... Odlabavljena je i pucketa ko ludo. Kad je zategnem radi ko san par dana i opet se olabavi i počne da pršti. Kako da (nemojte se smejati) zavrhnem maticu da se ne odvrće više? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje sigurnosne matice sa plasticnim prstenom ili navrnes dve matice i udaris kontra stezanje na njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha i kod mene vec 2 godine nema granicnika, nema ni pucketanja ni nicega ali me vise smorilo pa cu morati to da vidim da popravim ne mogu vrata da mi "stoje" i to sad posle dve godine pocinje zestoko da me nervira iako mi do sad nije nikada zasmetalo, inace meni je ceo granicnik pukao, ali se nadam da cu to uskoro srediti, bas neki problem ovo kod fiat-a?!

BTW, za one koji me ne znaju bravo je u pitanju vozacka vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta reci a ne zaplakati? na fiatu crkavaju stvari koje ne crkavaju ni na zastavi.

Kod mog buraza je puklo na WV pasatu! :thumbsup:

BTW: Ne bih preporucio (ovoj gospodi sto se hvale da im je sad' bolje bez granicnika) da voze bez granicnika, mislim..kad tad' ce slomiti vrata, a onda ce biti i kuku i lele... :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se skine tapacirung bar na mk2b. Samo zvučnik. Malo se zavuku ruke ali nije strašno.

Ja sam stavio tanke mehaničarske rukavice i odradio bez problema.

pozdrav

a prilikom skidanja jel se samo osafe safovi na vratima gde je stub i izvuce granicnik sa unutrasnje il ima i u vratima sa unutrasnje strane il spoljasnje da se osafljava :question:

unapred hvala na odgovoru i puno pozdrava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otšrafi se graničnik i sa stuba i na vratima spolja. Zatim se sve uvuče unutar vrata i izvadi kroz otvor zvučnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem meni otkad sam ga kupio neradi taj granicnik nista ne pucka samo sto nema one polozaje moram to srediti kad se prolepsa, pa skupljam informacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam i ja sredio moj drzac skino sam ga kao sto je Bane rekao kroz otor za zvucnik za 5 min onda sam ga izukao u delovima otpao je gornji valjcic sa nosacicem koji sam nasao u dnu vrata i zavario podmazao i namontirao takodje za 5 min tako da sad radi ekstra zahvaljujem se svima na pomoci i puno pozdrava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nisu postoji majstor koji servisira granicnik za vrata tj ono lupanje u vratima. Cena je 600 din a garancija 6 meseci.

0605734840

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod meni isti slučaj... Pukla osovinica na mehanizmu... Kakvo njesra... Lepo neko reče, na Fiatu riknjavaju delovi, što ne riknjavaju ni na zastavi...

 

Sreća pa nije toliko skup za održavanje...

 

Sve u svemu zamenio sam osovinicu sa imbus šrafom 6 mm, kome sam narezao lozu do 2,5 cm od glave šrafa, stavio dve matice, podmastio I nabudžio...

 

Nije mi jasno kako neki kažu da su sve odradili za sat vremena.. Možda, ako to rade već peti put...

 

Meni je trebalo mnogo vise, ceo dan sam se zajebavao oko toga, ali sam na kraju uspeo... Sad radi kako treba....

 

IMG-5929.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, malko oživim ovaj problem.

Pažljivo pročitah prethodna iskustva. Sve to je puno pomoglo. Imao sam super predznanje za hvatanje u koštac sa ovom zafrkancijom.

Ali.

Kod mene je puklo na sasvim drugom mestu. Pukla je metalna "alka" koja je u suštini "feder" ovog jednostavnog mehanizma.

Alka je pukla na delu koji je "kontra" grebenastoj šini koja prolazi preko valjčića a svojim ledjima se oslanja na nju. Ne vidim način da se ovo "okrpi", jedino možda varenje... Mada čini se da je materijal alke prilično krt (pokušah malko čekićem da je vratim u fabrički položaj pa sam instant saznao ovo za krtost).

Dakle, nov deo je neminovan. Sem ukoliko neko nema drugačiji predlog?

I još jedna jako bitna stvar:

       prilikom demontaže graničnika morao sam skidati ceo tapacir sa vozačevih vrata. Zašto? Pa ko ima malo krupniju šaku teško će je sistemom poluge progurati kroz rupu od zvučnika. Moguće jeste, ali ne u mom slučaju. I sa skinutim tapacirom jedva sam provukuao šaku (i to bez palca - gineko faking zahvat) između šipke vrata da bih pridržao graničnik. A vraćanje istog je bilo takođe ne mala gimnastika. Sve zbog "kovačke" šake.

Eto iskustva za "lopatare" :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je isto bila pukla ta opruga pa sam je zamenio oprugom sa mehanizma od neke starije Lancie. Nije bila bas indenticna(malo je tanja), ali moze da se nabudzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Seicentu je pukao bolcn - osovinica koja se nalazi na spoju graničnika i vrata.

 

Ima li gde da se kupi ta osovinica ili da budžim šraf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav. može mala pomoć da ne otvaram drugu temu jer je usko vezano sa ovom :) naime vozačeva vrata kada zatvaram ne naležu lepo tj moram jače da ih zalupim. problem je što onaj deo na vratima ne naleže lepo na deo na karoseriji (neće da klikne lepo). problem je što je deo na vratima za nijansu vušlji, kao da su se vrata podigla. što mi je totalno ne logično. da su vrata pala pa da razumem... da li taj deo što je na vratima ima mogućnost da se susti niže ili moram cela vrata nekako da spuštam. unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravice se steluju i ta na vratima i ona na stubu. Pogledaj, imas srafcice, olabavis ih malo i mrdas bravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje nemoj srafove da diras da ne napravis jos gore. Meni je drug spustio tj. vratio na mesto moja vrata tako da dok su vrata otvorena obema rukama ih vuci na dole. Nemoj naravno vuci svom snagom k'o sivonja da ne napravis belaj nego probaj malo pa otvori/zatvori vrata i videces kad sve dodje na svoje. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je i meni bilo ali su bila podignuta i kod mene. To sam slucajno primetio kad sam prao krov auta pa primetio da malo strce. Onda otis'o do druga probali 2-3 puta ono sto ti napisah i videli da je sve Ok. Sad se zatvaraju i otvaraju lagano, nista ne kaci, skripi, struze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...