Jump to content
FAS Goran
kole

Stilo - Lose conection

Recommended Posts

Radi se o Stilu jtd 115. Ovo mi se prvi put dogodilo danas.

Kada sam hteo da upalim auto, dao kontakt, sačekao checking, zavergla ali ništa.

Poruka je bila: LOSE CONECTION + trougao i tako 3 puta.

Zatim sam izvadio ključ izbrojao do 10 ponovio i upalio.

Posle sam probao još jedno 10 puta bez problema, posle kraće vožnje. Ni kad mi se to dogodilo motor nije bio hladan.

Je li u pitanju neki kontakt, kod ključa ili trenutna slabost?

Da li je neko imao šta slično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lose conection je sirok pojam ako se ponovi ocitaj na dijagnostici sta je pa napisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni senzor radilice, inače će te izdati i ostaviti kad to najmanje budeš očekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj prvo dobro ocistiti kleme na akumulatoru... meni je to upalilo i bilo je ok jedno vreme

a onda posle nekog duzeg perioda, kad mi je akumulator postao slab cesto mi se to desavalo i jos mi se pritom iskljucivao servo.

Otkad je zamenjen aku i to je nestalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se to desavalo, prvo jednom u 10-tak dana, pa onda malo cesce (svaki drugi dan), dva puta i u voznji se

ugasio auto. Zamenio rpm senzor i od tada sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je to prijavljivao jer je klema na akumulatoru bila labava. za pocetak ocisti kleme, zategni (20 sec posla) pa ako ne uspe, razmisljaj o ostalim resenjima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Već sam to uradio. Skinuop kleme, očistio, kontakt sprej, stegao, sad sve ide fino baš sam se vozao danas.

Nego uplaši me Boban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor radilice se manifestuje najcesce tako sto ugasi auto kad je vruc a po hladjenju mozes opet da ga upalis posle 15-20ak minuta.ako se ponovi kvar ocitaj dijagnostikom gresku jer izgubljena konekcija je signalizacija za 10ak kvarova od struje do kan linije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod majstora. Priključen na dijagnostiku.

Posle detaljnog pregleda i dijagnostike sumnja se na senzor radilice (tj. onda kad sam imao problema sa paljenjem)

Ostaje nejasno da li je uzrok loš kontakt na aku. (očišćeno) ili stvarno senzor?

Posle čišćenja kontakta palio sam ga jedno 20tak puta i vozio bez problema.

Savet mastora je bio da ga ostavimo, vreme će pokazati.

S obzirom da putujem u CG zamenio sam ga preventivno. Samo mi još treba da tamo imam problema sa tim.

Hvala vam svima na pomoći i savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serch mi nije pomogao, tako da cu vas da pitam.

Desi mi se na auto putu Subotica-Novi Sad (koji je jako los) pri brzini od 130 km/h da ispise engine fault i da trzne auto a odmah nakon toga ispise loose connection i padne mi kazaljka obrtaja a auto i dalje radi a pri tom ne mogu da dam gas.

Nakon sto se sam ugasio, upalio sam ga nakon 10 minuta i samo je ostala greska u memoriji a auto opet normalno ide.

Odem na dijagnostiku kad tamo ispise da je bio problem u senzoru radilice koji sam menjao pre 10k km, obrisane greske i auto opet normalno ide dok mi sinos u HU kod mesta Tompa pri brzini od 40 km/h po dosta grbavom putu nije ispisao opet loose conection i malo trznuo ali auto se nije ugasio nego je dalje sve bilo OK.

Pre 20 minuta, hocu da preteknem neku starudiju od kocije i dam jaci gas u drugoj kad on oduzme snagu i ispise opet loose connection.

Sutra ostavljam auto kod majstora da pregleda sve. Molim vas javite mi sta bi mogao biti uzrok ovih problema, da mi majstor ne bi prodavao neke price, posto realno ne verujem ni jednom majstoru, najvise bih voleo sam da pregledam ali radno vreme mi je toliko varijabilno da se ne usudjujem sve rasklapati.

Hvala u napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto je u pitanju (naravno Fiat, ali tip?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednom u 5 dana i to sad kad je ladno vreme, kad udjem u auto i krenem da zaverglam auto nece da upali izbaci mi connection loose. onda nastavim da verglam i da dajem gas i upali. to podseca malo na silovanje automobila. akumulator mi je iz 2010 i bas lepo vergla. verujte mi nekad mi treba i po par minuta da verglam da li neko ima isti problem i sta se dogadja.

naravno ne pali nikakvu lampicu samo mi je relej grejaca otisao. kao da nema goriva. kao da ne ubrizga

bicu zahvalan na svakoj informaciji

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Stilu jtd 115. Ovo mi se prvi put dogodilo danas.

Kada sam hteo da upalim auto, dao kontakt, sačekao checking, zavergla ali ništa.

Poruka je bila: LOSE CONECTION + trougao i tako 3 puta.

Zatim sam izvadio ključ izbrojao do 10 ponovio i upalio.

Posle sam probao još jedno 10 puta bez problema, posle kraće vožnje. Ni kad mi se to dogodilo motor nije bio hladan.

Je li u pitanju neki kontakt, kod ključa ili trenutna slabost?

Da li je neko imao šta slično?

Meni se to desilo zbog akumulatora. Kada je zbog velikog minusa malo oslabio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Ako moze pomoc,imam stilla 1,9 jtd, pali mi se ENGINE FAULT i LOOSE CONNECTION. Auto mi normalno radi i normalno vuce,samo sto mi neprestalno izbacuje te greske i pri tome se pale lampice na instrumental tabli i obrtaljka se pomera gore,dole... Hvala unapred!!!

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane bakero

Otvori odeljak sa osiguracima sto ti je dole levo kod kolena kada sedis na sedistu. Imas tu dva - tri konektora. Skini ih naprskaj kontakt sprejom i vrati.

Brat ima isti problem i s vremena na vreme ga tako resava

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bane bakero

Pre otvaranja nove teme, proveriti postojeci sadrzaj pomocu Search. Tema je spojena sa postojecom o "Loose Connection".

Najbrze i najtacnije bi bilo dijagnostikom ocitati koji su tacno kodovi gresaka u pitanju. "Loose Connection" je genericka greska i moze da se odnosi na vise stvari, od struje do CAN linija. Isto to bi trebalo proveriti i za "Engine Fault" gresku. U zavisnosti od greske, problem moze da bude ili neki banalan, slicno se ponasa za senzor radilice (dodatno da auto ne moze da upali kada je topao), los accu ili kontakti, mozes da procitas i iskustva kolega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Vec neko vreme mucim muku sa Stilom 1.6.

Auto je stajo 2 godine.

Auto je imao problema sa ECU-om, pre 2 meseca odradjena reparacija, isproban na drugom autu, lepo je radio. Posle reparacije auto je par dana radio i kod mene dobro. Onda je pocelo zajebvnje kod paljenja.

Desava se da kada palim auto, dugo vergla, izbaci gresku lose connection l, upali check engine lampicu, trougao. Vergla dugo ali uvek upali i radi kao u safe modu, slabo prima gas, ne ide u visoke obrtaje. Bude tako nekad prvo paljenje, onda ga ugasim i na drugo upali iz prve. Nekad tek iz treceg pokusaja uspe da startuje normalno, kao iz topa. Onda ume da se desi da prilikom voznje, najcesce pustanjem gasa se ugasi. Zatim posle toga opet bude problem sa prvim paljenjem pa lagano sastavi iz drugog i najnormalnije se vozi, bez ikakvog problema.

Takodje se desi da od kuce odem na posao, ugasim auto, otvorim kapiju, radnju, startujem auto i prilikom parkirnja se ugasi. Posle toga upalim auto i nema problema sa gasenjem vise. Pored reoaracije ECU-a, radjen veliki servis, zamenjene dizne.

Da li je neko imao ovakav problem i da li je uspesno resio ili zna do cega moze da bude.

Jedan majstor kaze ECU, drugi kaze ne radi 1.6 zbog ECU-a, uglavnom, retko ko bi da se upusti u to. Ima li nekog majstora u Bg-u koji bi mogao da se posveti resavanju problema, jer vec par meseci imam taj problem, a auto mi je zaista potreban. Hvala

 

Poslato sa NOH-NX9 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...