Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

jeste da je Nis dosta manji grad ali je u zadnjih god i po dana postao haos za parkiranje (ima max 1000-1500 obelezenih parking mesta na grad od 300 000 ljudi). ali i dalje se uvek qlturno parkiram na parkingu, makar prepesacio tih 100-200 metara. sad bar nema kise i snega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se u momentu iznerviram kada vidim da je neko parkirao na sred puta, ili na 2 parking mesta. A sve više viđam motore koji su ostavljeni na SRED puta tj. trake, da bi skoknuo do trafike. Nije se udostojio da ga pomeri do ivice puta... :scooter:

Ovih dana ću slikati parking ispred Pančevačke Rafinerije. Samo da me ne u'vati obezbeđenje. :ninja:

Ima 473 parking mesta, a oko 550-600 automobila. I svakog dana se nađe 2-3 budale da parkiraju kontra i da zauzmu po 3 mesta, umesto 1. A ja na bankinu nema šanse da se pepnem, a između ostalog pauk skuplja kola sa zelenih površina... :wallbash: zbogom pameti, nigde ničega, pa ni parking mesta i dođe pauk da nosi auto sa trave. Gde je tu mozak... I jedino rešenje je što dolazim 10 minuta ranije na posao...

Slikacu pa cete videti...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisah jednom i pisem opet, prvo traba grad da napravi dovoljno mesta, pa tek onda da se udje u ovu pricu, uvek parkiram na predvidjeno mesto kada ono postoji, a sta da radim kada dodjem kuci posle ponoci i nigde, ali NIGDE u bloku nema mesta?!? popecu se u blok i parkiracu na travu sa strane trotoara. i bicu stoka jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ konačno neko ko me razume, al lakše je lupati kontru i biti pametan :D

kod mene se doduše može naći parking kod c marketa kome je milo da ostavlja kola u pustari celu noc odakle ni vapaje alarma nece cuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliko sam shvatio, ova akcija ne obuhvata situacije kada nemaš gde da parkiraš i moraš da se onda snalaziš, već baš one situacije kada ima mesta, ali taj neko zauzme 2 ili 3 parking mesta...jer bahato parkira i zauzima više mesta nego što mu treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, biće samo još gore, kad ima više automobila nego parkinga. Mislim da nisi sasvim razumeo akciju. Mene ne nervira kad se neko pošteno snađe, negde gde baš nije parking, ali da ne napravi problem nikome. Postoje ljudi koji ostave kola na sred puta, iako imaju gde, svega par metara dalje, odnosno, u situaciji kakva je ispred tvoje zgrade - genijalac koji nakoso zabode auto ili tako nešto.

Kod mene je do skoro bilo krajnje opušteno za parkiranje, ali sad je i ovde postala totalna katastrofa. Plaćam garažu i tako štedim sebi živce, nije skupa, ali je veoma daleko - to je drugi problem. Glavno je da kod kuće uvek imam mesto za automobil.

Japanci su to super rešili - nemaš parking ispred kuće - nema registracije, ćaozdravo. Ali ovo nije tema ove akcije, ako je ja kapiram kako treba.

Kod žene je haos za parkiranje uvek, i ljudi su razvili određeni sistem parkiranja, i to funkcioniše nekako. E, tu imaš jedno petinu vozača koji to ne hebu ni 2% i lepo svaki od njih oduzme mesto za još jedan auto. Taj je zreo za nalepnicu, recimo.

Kod mene opušteno staje 8 automobila na svaki parking, a ima ih više. Kad bi se zbili, a mogu kad bi hteli, staje 9 prosečnih automobila, bez problema. Vrlo često zbog genijalca na parkingu nema mesta za više od 7.

Realno, ne znam gde ti sebe u ovim primerima vidiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda sam ja pogresno shvatio akciju, rakoh na pocetku ima opasne stoke, tipa parkiranja u bulevaru tako da se potpuno zatvori trotoar, ili parkiranje na 2 mesta, i od toga poludim, oni zu zasluzili i vise od nalepnice, ali mi se ucinilo da je akcija protiv svih koji ne koriste prava parking mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedan primer, kod mene na poslu, radim na Slaviji, parkiram tako da se popnem na trotoar iza drveta koje je uz ulicu. Tako ne plaćam parking ali oduzmem pešacima jedno metar od trotoara u odnosu na normalno parkirane. Pošto ostane još metar i po, ja nikom ne smetam da hoda pa smatram da to recimo nije bahato, već snalažljivo, jer kad bih plaćao parking svaki dan kad sam na poslu a i da oću moram ga pomerim posle 3 sata...no comment

Share this post


Link to post
Share on other sites

@the_reaper

izvini Reaperu nisam te poznao od trave... :);) (promenio si avatar)

nemam nista protiv kada neko parkira na travu ili negde gde moze, ako time ne smeta nikome. A definitivno je i u Pancevu problem s' parkiranjem. Mada, kada ljude ne mrzi da parkiraju 3 minuta hodanja dalje od samog centra grada, onda nije ni to problem. Mnogo veci problem postaju parkinzi ispred stambenih zgrada u naseljima. Poslednja parking mesta su napravljena pre 20 godina. Barem je ovde takav problem. Drugaru su hteli da nose auto ispred zgrade, posto je pakirao na travu u nastavku parkinga kao i jos 50 automobila. On se raspravljao sa njima (posto su ga odma zvale komsije kada su krenuli da mu dizu kola). I morao je da plati kaznu. To rade skoro svakog dana, a znaju da ne postoji drugo mesto gde moze da se parkira automobil u kugu od najmanje 1km. Isto sto i Reaper kaze, ista fora, jednostavno nema mesta i gde da ga ostavi...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako, doduse u poslednjih par meseci su poceli da prave nova parking mesta oko zgrada na NBGa sto je za svaku pohvalu, meni naivise smeta bezobrazluk parking servisa, nose ljudima kola ispred kuce iako znaju i sami da nema drugog mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa parking servisom je za bez komentara, da im razneseš vozilo bazukom. Neviđen je bezobrazluk da dođu kad im zafali para pa počiste neki trotoar na NBGD gde će i sutra svi ponovo da se parkiraju jer nemaju gde. Ili neka nose stalno, ili neka ne nose nikad na takvim mestima - da zloupotrebljavaju pat poziciju između grada i stanara apsolutno nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izludjuje me kad stanem na parkigg i skocim u prodavnicu a pametnjakovic me zagradi pa ga cekam pola sata da se isparkiram.to mi se isto desilo par puta i kuci da mi blokiraju garazu.kultura u civilizovanom drustvu mora da postoji pa makar se radilo i o parkiranju ili saobracaju uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se iznenadio kad sam video da Bulevar revolucije ima dve trake.Napravili raciju i rascistili ga od Cvetka do Vuka.Pazi,pustinja,nigde parkiranog auta na kolovozu,a na 30 metara od pandura :horse: ostavlja dzip i odlazi svojim poslom...Takve treba u radne logore na prevaspitavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se redovno desava da mi se ispred kuce u banji parkira neko. Tu je staza za pesake od kuce do ulice, tu je betonirana staza za kola koja vodi od garaze do ulice, i preko svega tu je pesacki, i UVEK se nadje neki kreten da se tu parkira i sve to zajedno zatvori. Sta raditi takvim ljudima? Pusku u ruke i sa terase redom? Bodljikava zica.. palica??? :S :wallbash::realmad::2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aV266VQA.jpg

Kratko objašnjenje, ako je uopšte potrebno:

Svi se sa "moje" strane ulice parkiraju ukoso, da bi moglo što više automobila da se parkira, samo se jedan pravi pametan :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se na francuskom kaze kociono ulje :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćiju-ćiju-tup čini mi se :stuart:

Da probam sa kesom đubreta, pa nek probere sam?

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene ovih dana uveliko završavaju pripreme za uvođenje nove zone- PLAVE (verovatno) od 01.maja ili 01. juna

jer od silnih "izbeglica" iz centra gde su zone mi domorodci moramo da po 20 min tražimo mesto u krugu od km od gajbe i to noću, a o danu neću ni da pričam, naravno da će uvođenje zone doneti red ( i odneti pare)

ali opet neće rešiti probleme sa parkiranjem jer prema DUP iz 80-tih u kraju je bila predviđena garaža od 5-6 spratova

( podzemnih ili nadzemnih -ne znam) + postoji par privremenih objekata na mestima predviđenim za parking naselja- barake iz perioda građenja naselja koje kao privremeni objekti opstaju već skoro 30 god !!!

ali pored opšte bahatosti me izluđuje i totalna nezainteresovanost ljudi da se pobune protiv bahatosti grada !!! :wallbash:

+ postojanje velike betonske površine u kraju koja pripada železnicama i tamo niko nemože da parkira a bleji prazno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija od jutros:

Početak Cetinjske (između Radio BG i Šumatovca), dva slobodna parking mesta sa desne strane, jedno sa leve strane - rezervisano za osobe sa posebnim potrebama (invalide), nailazi mlada "dama" u Pužu 206...

Šta mislite gde je parkirala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene redovna pojava na istom "rez" mestu konstantno tokom dana kereći pužu 307 parkiran

- dok oni odu na čašicu razgovora i piva u lokalne kladionice i trafike .... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...