Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

Auto nikad en može da ograniči slobodu kretanja,može da zatvori prolaz,kapiju,trotoar ali da ograniči slobodu kretanja ne može.Ovo je ozbiljna pretnja ako te još jednom vidim fazon,dakle direktno i nedvosmisleno narušavanje osnovnih građanskih prava.

Da zateknem nešto ovako na šoferci rado bi ga sačekao amkar stajao 8 sati da vidim dal će da ispuni pretnju,a onda bi dobio krivičnu prijavu,pa bi mu jedini probelm u životu postao saginjanje po sapun :D

Kod nas ljudi izbegnu odgovornost za ubistvo, ovo se vodi u rubriku "rekla-kazala" ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da mnogo ljudi u poslednje vreme "pada" za verbalne delikte i ovakve pretnje.Skoro keva zastupala čoveka kojem brat rekao da će da ga zakolje,ako mu još jednom uđe u njivu.Čovek dobio uslovnu godinu dana i oduzeli mu naoružanje i to legalno jer je čovek lovac.Džabe je pričao kao se šalio,kako se kaje.Ovaj imao dva svedoka i eto ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto ti je neko advokat ne znaci da si u pravu ... i pretnja je izrecena protiv privatne imovine a ne na pretnju ubistvom ... nije isto ...

mada nikad se ne zna na sta to sve moze da ispadne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretnje smrću smatraju se ugrožavanjem sigurnosti i policija, odeljenje za javni red i mir, reaguje po službenoj dužnosti.

Neće niko, i nije blesav da preuzme na sebe procenu da li si se ti šalio ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto ti je neko advokat ne znaci da si u pravu ... i pretnja je izrecena protiv privatne imovine a ne na pretnju ubistvom ... nije isto ...

mada nikad se ne zna na sta to sve moze da ispadne ...

Poenta je da se pretnje kod nas procesuiraju.A ovo zaednuto za šoferku je pretnja i narušavanje osnovnih građanskih sloboda.

 

Kažems amo enk piskaraju ovako i ovde kod nas,para nikad dosta  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

parkiras kako ne treba i onda stanes sa strane da cekas da li ce neko da ti osteti auto ... pa to se svodi na ono ... ugradis alarm i iza coska cekas lopove da pokusaju da ga ukradu ... to se zove napad sa namerom da se nanese telesna povreda ... a pod tesku telesnu povredu se podrzumeva cak i polomljen zub ....

naravoucenje ... parkiras kako i gde treba i ne razmisljas na ovaj nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavis auto opet tu i cekas sa strane ;)

da verovatno ces da ga cekas sa kafom i slagom ....

NAMERA je kada sa nekim hoces da razgovaras a poneses stanglu a NAPAD  kada tu istu stanglu upotrebis  :vava: ... svejedno je koji je razlog .... medja na njivi, nepropisno parkiran automobil,  djubre sa prozora na glavu .... u svakom slucaju ti si kriv ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ovde ni imena, ni telefona, ni matičnog broja, ni broja LK... Koga će da tuži kad nađe oštećena kola?

 

Ostavis auto opet tu i cekas sa strane  ;)

 

Moj komentar je apropo prethodnog komentara. Ako sam protiv pretecih poruka, verovatno sam i protiv nepotrebnog nasilja. Ali zanimljivo je videti kako razmisljas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je teško tužiti NN lice,a još teže zaključiti ko je ono na osnovu poruke  :laughing: pa ne menjaju se stanari te zgarde svaka dva staa pa da je misaona imenica pronaći onoga ko ej ostavio ovu poruku  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ostavis auto opet tu i cekas sa strane  ;)

 

 

Moj komentar je apropo prethodnog komentara. Ako sam protiv pretecih poruka, verovatno sam i protiv nepotrebnog nasilja. Ali zanimljivo je videti kako razmisljas :)

 

samo kazem ko ce tu naj...i .... vlasnik automobila i NN lice .... vlasnik ako dovrsi posao kad dodje do ostecenja imovine i nn lice kao osteceni tada ... jedan u aps a drugi u bolnicu .... nije to resenje ...

dovoljno je podignuti brisace i sve je receno ...

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se razumemo :) Brisaci su kulturnom vozacu sasvim dovoljan znak da razmisli. Nehotice ljudi stanu pogresno, ne uvek jer su bahati.

 

Jednom secam se, parkiram se u ulicici izlazim iz auta i lik drsko vice iz dvoristta "Alo decko zar ne vidis kapiju".

Skontam da je kapija stvarno preko puta, a ulica uska i sklonim se naravno, s' tim sto sam u brzini mogao ostaviti auto tako na par sati, jbg, zezne se covek. S' druge strane cenio bih i kulturniju reakciju, niko nije bezgresan ipak. Previse je nervoze svuda ovih dana, nema potrebe praviti je oko svake banalnosti bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je dovoljno pozvati pauk,pa ako ima prekršaja on će vrlo alko da podigne,al pošto u 98% slučajeva bude ono znaš ti od kad ja živim ovde   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanidja, gde ti zivis kad kod tebe vaze neki drugi zakoni?

 

Drugar je dobio batine, zavrsio u bolnici, iste veceri se znalo ko ga je prebio iako on nista nije rekao, ujutru su ti likovi normalno pili kafu u kaficu, kao i svakog jutra pre i posle toga i posle par dana ga je zvao neko iz supa i predlozio mu nesto u fazonu da se pomire i da nema potrebe da se kaci sa takvim ljudima, jer je on eto normalan covek, razuman i sta ti ja znam ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kragujevac Grada Karare (da ne otkrivam broj)  :laughing: Može on da predlaža koliko hoće,dobar advokat i samo uživaš,a za pretnje pa  :laughing:

 

Nikakvi drugi zakoni ne važe,nego umem da iskoristim ono pravo koe mi zakoni daju.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god se okrenem oko sebe vidim bezzakonje i ludilo, a ni Kragujevac mi ne deluje nista posebno bolje ... sve mi je to malo cudno, jedino u slucaju da je auto nekog politicara, levog jajeta ili nekoga samo sebi bitnog, reaguje drzava, obican covek moze samo ga gleda ili da se brani 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikakvo mu*do ali može ako poznaješ zakon i imaš ko da te pred istim brani.Meni je keva usko sepcijalizovana za porodično pravo,ali u kancelariji ima i stručnjake za krivično,saobraćajno.

 

Meni je pandur sa nepunih 18 god lupio ćušku (više šamar) jer sa po njegovom shvatanju stvarnosti sporo vadio LK.Lepo odmah u hitnu,taj i taj pregled kao šta osećaš zuju ne čujem ništa i boli me glava oni tamo napišu privremeno oštećenje sluha i blaga kontuzija.Ja sa tm kod keve u kancelariju kdo nege koleginice,lepo tužba protiv policijksog službenika,zapamtio sam br značke.I onda nađe on moj broj i zove me i preti kao polomiću te.Epilog je ja uzeo 183,350 din odšette na ime pretrpljenog bola,straha  :laughing: a on popio suspenziju na 2 god.

 

I ako ga je tadašnji načelnik branio,zauzimao se za njega,taj meni pretio javno  :laughing: Al kad je video da nisam tikva bez korena i da imam i ja sa kime da pretim,brzo je krenuo da se izvinjava.

 

Dakle sve se može kad se hoće i ima para za dvokata,meni srećom nisu trebale pare,ali opet uzeo sam lepu kintu na konto jendog šamara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece pauk uvek da dodje ... a i nema ih dovoljno ... samo odnose one koji su u razumnoj blizini  :laughing:  ( citaj :norma za 8 sati 16 odnesenih automobila ) ...

lako je tebi kad imas advokata u kuci .... mada o tome o cemu si pisao ne slaze se sa ovom temom .. to je za neke druge rubrike ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidite vi kako se ovde u Rusiji parkira, osedeli bi za jedan dan :D

 

Dobili smo novo gradiliste i na putu do posla ima jedan blok zgrada, nema dovoljno parking mesta i ima dosta vozila parkirano na ulici, parkiraju sa obe strane i po kolovozu i po trotoaru, dva auta se nekako mimoidju, ali autobus i auto ili kamion i auto, nema sanse ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...