Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

pa zbog takvih dodjosa su i postavljene rampe ... 50 godina zivis i  30 godina parkiras u dvoristu a sada kada je uvedena zona svi bi da ne plate ... e pa ne moze tako ... ali bez obzira na to sto je uvedena zona ne mozes da zagradis coveka i da ne ostavis ni broj telefona ...

nekultura i osnovno nevaspitanje ... rekoh sve to ide iz kuce ... tako su vaspitani ali tako vaspitavaju i svoj decu i unuke ... dzaba zakoni ... dok se mi ne promenimo nista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali dodjosa, jao majko mila, sve stari beogradjani.. jos kad kazu seljaci, to bi odmah proterao iz srbije.. momentalno
Ti dodjosi, seljaci itd su kulturniji od 90% BEOGRADJANA
Za sve ima izuzetaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

pradede i prababe su mi ziveli u Beogradu na Dorcolu odmah posle prvog svetskog rata,

otac i majka su mi rodjeni na Dorcolu pre drugog,

moja sestra, moja zena, deca i JA isto smo rodjeni na Dorcolu ... 

jos dve godine i citavih STO godina smo PRAVI Beogradjani,

prema tome sva prava imam da to kazem ... 

a u toj pomenutoj zgradi zivimo od 1959 i parking mesta niotkuda nisam doneo ... moj otac je tu parkirao kola jos 1969, kada su kola za mnoge bila misaona imenica .... a od 1986 otac i ja smo delili isto mesto u dvoristu za parkiranje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ga doneo, nisi ga ni kupio, a smatraš ga svojim ... Fin neki narod ovi prastari beogradjani ...

Gde sam ja živeo, kad je kod nekog komšije neka radost ili tuga, pojedine komšije otvore kapije da mogu da se parkiraju ljudi koji su došli sa strane ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali dodjosa, jao majko mila, sve stari beogradjani.. jos kad kazu seljaci, to bi odmah proterao iz srbije.. momentalno
Ti dodjosi, seljaci itd su kulturniji od 90% BEOGRADJANA
Za sve ima izuzetaka

Koliko ja znam u Beogradu nema dodjosa, rec dodjos je nastala u Vojvodini. Kada su posle drugog svetskog rata proterani Nemci (ne nacisti Nemci nego oni koji su ziveli tu 300-400 godina, i ostali tu da zive posle drugog svetskog rata) iz Vojvodine u njihove kuce su se doselili ili su doseljeni uglavnom Srbi i Hrvati sa teritorije Jugoslavije, iz ruralnih krajeva... Tako je nastala rec dodjos, ipak su ljudi izbaceni iz svojih kuca da bi posle druge doselili. Kada pogledas siru sliku rec dodjos ne koristi najgora vrsta, ipak je za mene gora ona vrsta koja proteruje... Ako lupimo paralelu dodjosima mozemo da nazovemo Kosovske Albance koji zive u kucama proteranih Srba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking je javna površina i zgrada je na javnoj površini ti si vlansik samo stana.Čim izađeš iz stana u hodnik automatski si na javnoj površini ili kao se to gleda kroz skupštinu stanara zajedničkoj površini nemaš pravo nikoga da oteraš.To što ti živiš u toj zgradi ti ne znači ništa kad je reč o parkiranju i imaš isto pravo na to parking mesto kao i onaj koji je došao iz Sipića recimo.

 

Zastupala keva jendog kog je tako nabeđeni doduše Kragujevčanin počastio izbušenim gumama jer mu je ovaj stao na njegovo mesto,kad je došlo do suda jedini dokaz mu je bio pa mi tu živimo već 50 godina.Pa kad je platio debelu odštetu sad ga ne mrzi da se parkira i kilometar dalje ako nema parkinga ispred zgarde  :laughing:

 

Za kolegu čistog Beograđanina,100 godina nikako nije merilo za poreklo,odakle su došli pradeda i prababa?Gotovo je nemoguće naći porodice koje žive u gradu duže od 200 godina,jer zna se ko je pre 200 godina živeo u gradovima,a ko po okolnim sleima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nesto vise od veka, bio je manji od Subotice :laughing:  Tako da sem ako ne delite da misljenje da ste svi odatle vekovima i da delite 1/15 gena od ostalih iz Beograda, verovatno je 90ak procenata doslo odnekud u poslednjih 100 i kusur godina ;)

 

Po ovom tvom, ja onda mogu da se zalim sto po gradu ima raznih ograda i kapija kod zgrada i sto mi ogranicavaju parkiranje u "dvoristu"? Mislim da nije svako dvoriste zgrade javna povrsina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo se dogovoramo ko gde ima pravo da parkira i kako ga je zasluzio :laughing: Moja porodica dokle ja znam je promenila brdo drzava a da se iz Subotice opstine nikad nije preselila a zalazi u doba kad nije ni bila u Srbiji :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanidja vlasnik si i parcele na kojoj se zgrada nalazi tj srazmernog dela sa ostalim vlasnicima stanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nesto vise od veka, bio je manji od Subotice :laughing:  Tako da sem ako ne delite da misljenje da ste svi odatle vekovima i da delite 1/15 gena od ostalih iz Beograda, verovatno je 90ak procenata doslo odnekud u poslednjih 100 i kusur godina ;)

 

Po ovom tvom, ja onda mogu da se zalim sto po gradu ima raznih ograda i kapija kod zgrada i sto mi ogranicavaju parkiranje u "dvoristu"? Mislim da nije svako dvoriste zgrade javna povrsina ;)

Ograde i kapije su dugra stvar.Ali privatno parking mesto nje po zakonu,i brdo je slučajeva gde investitor prodaje i parking mesto uz stan pa posle bude problema kad nema dokaza da se dokazuje vlaništvo.Da bi dvorište bilo privatna svojina mora da psotoji dokaz o ukniženju i nameni tog prostora a dvorište niakko ne može da bude parking mesto,bar po zakonu.Zasto se  svi odlučuju na podzemne garaže.Jer u zakonu stoji da pravo svojine na posebno delu zgarde može postojati na stanu,poslovnoj prostoriji ili garažnom mestu.

 

Dakle treba ti ugovor o zajedničkom korišćenu sa investitorom i svim stanarima,a to ima možda 10% ljudi,ovako parking ispred zgarde se smatra javnim parkiralištem.I niko nema pravo svojine nad njim,pa makar živeo tu od 1234. godine  :laughing:

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u SD su poslednjih godina poceli da prave parkinge sa rampom ili ovim malim rampama, ali se tu placa i parking mesto. Kod starijih zgrada nigde nisam video da stoje neke zabrane parkiranja za one sto su dosli juce i prekjuce ili su samo danas u prolazu, milion puta sam parkirao gde nadjem mesto, a parking se ne placa i nikad nisam imao problema sa ovima sto po 300 godina zive u Smederevu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako nema ograde i kapije (recimo ukrali su) a ima dokaz o uknjizenju? :D Kako ti kao neko ko nikad nije bio tamo da znas da li je javna povrsina ili ne? :D Sto se mene tice, ja gledam uvek da parkiram na mestima koja su uz kolovoz (bez obzira sto je mozda zaista parking ili "zelena povrsina" :D ), na parkinge koji su mozda privatnog ili javnog karatera (tipa izmedju dve zgrade, iza zgrade i slicno) stanem samo ako idem u neko od tih zgrada, nekako u mojoj glavi bilo javna povrsina ili ne, prepustio bih ta mesta stanarima koji bi po mom misljenju trebali da imaju neku prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom smo sređivali jedan stan i kad smo došli rekli nam parkirajte se u dvorištu koje je u lameli između tri zgarde.Ok parkiramo se mi kad dolazi neki komšija i mi mu kao stali na mesto i čovek pozove pauka.Pošto nisu mogli da podignu Iveca dok su većali šta i kako nama jave da hoće da nas podignu.Sve lepo po prijavi ja reko što da dižeš kaže dvorište zgarde-zelena površina reko super piši kaznu meni i ovim ostalim.Epilog i ja popio kaznu i odneto još 5 vozila jer su parkirani na površini koja se vodi ako dvorište zgrade i u porjektu prijavljena kao zenela površina  :laughing:

 

Zgrade koje uz stanove imaju parking mesta ta parking mesta numerišu prema broju stanova,pri prodaji ga knjiže i naplaćuju dodatno ako zasebnu stavku.I obično su ti parkinzi odmah do ulaza i obeleženi su tablom rezervisano za vlasnike stanova xyz i taj znak investitor plaća nadležnoj komunlanoj službi da ga postavi.

 

Varali su mnogi investitori pa prodavali i parking mesta,pa eno sad se sude tri porodice jer su sve tri kupile isti stan  :laughing:

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa, polako, drugarov cale kad je kupovao zemlju, kupio je malo dalje od puta i morao da doplacuje za ulicu koja je u obliku Г, sam je platio put i ima papire za to. Posle svih ovih ratova, sve se to popunilo i odjednom je od njihovog puta nastala ulica u kojoj ima nekoliko kuca. Niko od komsija nema na papiru da je platio za zemlju, a njegov cale nije nikome zabranio da prolazi ili parkira. Jednom prilikom se komsija parkirao tako da drugar nije mogao da prodje kolima, pa je drugar parkirao iza njega. Otisao kuci i komsija poceo da preti da ce da pozove policiju i ovi mu kazu da slobodno pozove. Dodje policija, matori pokaze papir i policajac je komsiji rekao da moze da mu drzi kola tu do proleca i da oni nisu nadlezni ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rodjeni Smederevac ali zena i njeni jesu pa ja na konto nje mislim da imam prava da se parkiram i zivim a da ne pitam starosedeoce.Jel' to OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte molim Vas kolega da se ponavljamo. Bilo je vec u temi, ali evo da ponovimo.. Ako su njeni bili tamo bar 50 godina i parkirali 30 godina onda nemas problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKo je tazbini neko učestvovao u podizanju tvrđave,imaš pravo na dva mesta i to lutajuća kako ti kad ogovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na opstini gde je Dorcol ima 150.000 stanovnika i 50.000 registrovanih vozila .... i tu ja zivim vec pedeset godina i poslednjih deset se borimo sa dodjosima i njihovim automobilima pogotovo vikendom kada dodju u zoloski vrt ... parkiraju gde stignu .. jedan lik je parkirao na tramvajske sine i lepo otisao da obidje lava i vidi da li spava ....

 

a rec dodjos oznacava nekog ko je prodao parce njive u selu, kupio neki stan u nekom gradu i za ostatak para kupio neki auto i onda pocne da parkira na tudje mesto ili u tudjoj kapiji.... nisam bas siguran da se tako ponasao i tamo odakle je dosao. a te socijalisticke fore javna povrsina, zajednicka prostorija i sl ... to zaboravi ... bolje procitajte malo zakon pre nego sto ga citirate. 

na zajednicku povrsinu u okviru zgrade pravo imaju svi vlasnici stanova podjednako ukoliko kucni savet zgrade posebnom odlukom to drugacije ne odluci .... sto znaci kucni savet moze zajednicko dvoriste da pretvori u parking stanara zgrade i da tom prilikom ni jednom stanaru/vlasniku vozila ne naplacuje parking i tom odlukom uspostavi pravo na parking stanarima/vlasnicima vozila ili ako odluci da napravi javni parking i naplacuje parking onda je po zakonu obavezan da dobije odgovarajuce dozvole za parkiranje vozila i da placa porez na promet ....

 

prema tome niko nema pravo da parkira na mesto koje je stanar dobio na koriscene od kucnog saveta osim ako taj stanar ne dozvoli nekom drugom stanaru da parkira na to mesto ...i  nikom drugom ...inace zajednicke prostorije i povrsine se ne mogu prodavati ali se mogu izdavati ....to sto su neki prodavali ulicu to nema veze sa ovim sto pricam ... dvoriste o kome pricam je oiviceno sa dve zgrade i nema veze sa javnom povrsinom ono je zajednicka povrsina stanara zgrade

to ne znaci da nekom kome dodju majstori ne treba dozvoliti da parkira u dvoristu ili i ako parkira zvati pauka ... to vazi isto i za goste stanara zgrade...

 

ali ako neko izbegava placanje javnog parkinga ( 500 dinara mesecno ili 45 din/h ) pa parkira na mesto na koje nema prava i pri tom jos zagradi slobodan prolaz vozila i pesaka onda treba da snosi sve zakonske posledice .. e to su dodjosi o kojima sam pricao ....

a zao mi je sto su se ovde neki prepoznali i odmah su se da lina prozivanje drugih ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...