Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

Ja kada je tako usko, a mora da se parkira, uvek gledam da budem sto blize vratima od suvozaca. Da vozac moze nesmetano da udje, za ostale je manje bitno.

Edited by DrWho99x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su generalno glupi da procene kad treba parkirati auto na rikverc, a kad nosom napred, a sve upravo zbog ovakvih situacija.

Ali nisu ni ostali imuni na tu glupost. Evo primera iz USA, gde je horizontalnom signalizacijom (išarana polja) jasno stavljeno do znanja koji auto treba da se parkira unapred, a koji na rikverc... Ali ne vredi.

zza202.jpg

 

Mislim da grešiš. Bele linije su ostavljene kao prostor da bi osobe sa invaliditetom lakše izašle. Iz tih kola ne izlaze uvek vozači

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zasto bi neko ko vozi invalida parkirao na parking mesto za invalide? BTW, kod nas da bi parkirao na takvo mesto, mislim da moras da imas nalepnicu ba kolima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Ako invalid nije vozač već saputnik, onda nema potrebe da se uparkirava. Može bilo gde da stane i da je izvede iz auta.

Ovo je parking za vozače za invaliditetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera iz USA, gde je horizontalnom signalizacijom (išarana polja) jasno stavljeno do znanja koji auto treba da se parkira unapred, a koji na rikverc... Ali ne vredi.

Ja sam pisao o ovome što si komentarisao za parkiranje napred/nazad.

Mislim da opet grešiš ;)

Ima puno pravo da stane na ovakvo mesto gde im je i olakšan izlaz. Nema veze da li je vozač ili nije.

Edited by Dezurni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dežurni  :D

Ova išarana polja su zone za ulazak/izlazak iz auta i treba da ostanu slobodne. Dva bela auta su trebala da se parkiraju na rikverc, da bi pravilo bilo ispoštovano. Tako da kad vozači tih automobila ulaze/izlaze imaju mesta za tu radnju, bez bojazni da će im drugi auto smetati u tome.


A i da recimo ivičnjak ne smeta onom koji se parkira krajnje levo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ide na q to parkiranje napred nazad osim u slucaju sa slike koju je Totti okacio,to je druga stvar.

 

A ne kao kod nas parkira ko kako stigne pa mi se cesto desi da je jedan napred,prazno mesto na koje ja treba da se parkiram,pa onda drugi nazad.A to slobodno mesto tesno k'o u dupetu,pa se cesto i ne parkiram.

 

Na zapadu brate svi do jednog parkirani ispred zgrada u jednom pravcu.U Svici Mislim zakon da ne sme dupetom da se parkira prema zgradi vec nosom,zbog izduvnih gasova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beču recimo je kažnjivo da parkiraš u kontra smeru od ostalih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti,slazem se s tobom. Srafirano polje se koristi za izlazak/ulazak i da bi se ustedelo na prostoru koga uvek nedostaje,napravljeno je tako da dva parking mesta dele isto polje,tako da,u zavisnosti od toga koje je parking mesto slobodno,parkiraju auto unapred ili u rikverc,da bi se namestili tako da vozac koristi to polje. Mislim,koja je verovatnoca da ce vozaci smetati jedan drugom,a i ako koriste to polje istovremeno,dogovorice se lako ko ce prvi da ga koristi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beču recimo je kažnjivo da parkiraš u kontra smeru od ostalih vozila.

sta ako je pola parkirano "normalno", a pola dupetom?? koga kaznjavaju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da postoje pravila o smeru parkiranja. Ima to i u Nemačkoj. Recimo na strmim ulicama automobili treba da stoje uzbrdo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U Beču recimo je kažnjivo da parkiraš u kontra smeru od ostalih vozila.

sta ako je pola parkirano "normalno", a pola dupetom?? koga kaznjavaju? :)

 

Mislim da je definisan smer parkiranja. Mislim da nije aktivno u svim ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sta ako je pola parkirano "normalno", a pola dupetom?? koga kaznjavaju? :)

 

Nije moguca takva situacija,svi pod konac,ja sam se odusevio :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

12540833_1553568191633117_38854536409093

 

Zemljo Srbijo :D

 

Kazu da je slikano u Nisu ispred Tempa :)


 

A da ne budu Nislije najgore evo jedne slike iz Rode u Sapcu:

 

10636000_10203517151803759_7113153629904

 

btw mesto je za invalide :laughing:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...