Jump to content
FAS Goran
chikavili

bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com

Recommended Posts

 

a kad nisu obelezena mesta na parkingu, pa ne zna kako da stane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a8dadd5987881e0cabe2d1336c83a728.jpg

 

Hehe, kao sebe da vidim kad se parkiram na nekom javnom parkingu, garazi (mislim na kolegin Punto). Kako bih ostavio vise mesta za ostale, sto ja kazem, parkiram se na drvo ili lampion. Cesto budu po 2-3 parking mesta pa drvo/lampion. I onda stanes tako maksimalno korektno, a pojavi se strucnjak kao sa ovim crvenim Pezoom na slici.

I ili se zalepi uz tebe ili ostavi toliko malo mesta da se onaj treci opet uvlaci izmedju. Profil takvih strucnjaka ili onih koji se voze sa njima je da dodatno raspale vratima po susednom autu :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profil takvih struckanja se uspesno ispravlja veoma visokim kaznama. Odjednom od L profila postane I profil. Ispravi se bez nogo muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda stanes tako maksimalno korektno, a pojavi se strucnjak kao sa ovim crvenim Pezoom na slici.

I ili se zalepi uz tebe ili ostavi toliko malo mesta da se onaj treci opet uvlaci izmedju. Profil takvih strucnjaka ili onih koji se voze sa njima je da dodatno raspale vratima po susednom autu .

U ovom slucaju ovaj sa Pezoom nije strucnjak nego je pogodio najbolje mjesto na cijelom parkingu. S jedne strane rasvjetni stup, s druge neki veliki plinski ormaric, a mjesto siroko ko jedan i po auto. Mozes se rasiriti bez da ispadnes bahat.

Ali u ostalim slucajevima se slazem s tobom, ti koliko god da se odmaknes, uvijek ce se netko zaljepiti na tebe i to me maksimalno zivcira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim problem na slikama sa Slavije. Ok, nije u redu i ako su pušteni na parking koji se naplaćuje onda sigurno ima slobodnog mesta. Ali ovim postupkom ne ometaju normalno odvijanje "saobraćaja". Da je nepotrebno - jeste, da je nekorektno - jeste, ali ne vidim veliki problem u tome. 

 

A možda su i ušli besplatno pa zbog brojača na parkingu moraju da stanu van parking mesta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla...brate... :) Ako nepotrebno i nekorektno nije veliki problem,sta je onda?? :) Ako tako posmatras,onda je ova tema u 95% slucajeva potpuno besmislena,jer moze da se prolazi i pored idiotski parkiranog automobila i sl...

Edited by Marko BK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je kada se parkira na trotoar tako da pešaci ne mogu da prolaze (žene s decom). Problem je kada se stane na sred ulice i time stvara gužva u saobraćaju. Problem je kada se stane tako da se onesposobi prolaz vatrogascima i hitnoj pomoći. Problem je kada nekoga zagradiš da ne može da izađe. 

 

To su veliki problemi. Ako bismo se toga rešili onda se ove ostale (sitne) stvari ne bi ni događale tako često jer bi se probudila svest u glavama vozača da uvek razmišlja kako je stao, da li će možda nekome da smeta, pa onda neće stajati ni tamo gde objektivno ne smeta. A i ako stane, ako ne smeta neka je stao... 

 

Pisao sam par strana unazad... ja sam u Minhenu parkirao auto na ulici i tako je stajao celu noć. Dobio sam kaznu u 9h ujutru jer se kod njih smatra da od 8h smetaš parkiran na ulici. Isto tako recimo ispred obližnje škole (u Minhenu) postoji prostor od 10-ak parking meste koji je predviđen da ljudi stanu kada dovezu decu u školu. Ima znak da je od 7-21h zabranjeno parkiranje. Onda se ljudi posle 21h lepo parkiraju, bude 12 vozila na 10 mesta, ali ujutru u 7h nigde nikog. Realno, noću ne smetaju i možeš da se parkiraš i to je u redu. 

 

Treći primer, u istoj ulici dva auta parkirana praktično na identičan način. Jedan dobije kaznu, drugi ne. Zašto? Zato što je ovaj jedan podigao dva točka na trotoar i time ugrozio pešake (iako ima više 2m trotoara od njega), a ovaj drugi ceo stoji na ulici i ne smeta nikome tj. tako ga tretiraju. :) 

 

Takođe, oni se ne bave paukom, odnošenjem i sl. to rade samo u ozbiljnim situacijama kada blokiraš vatrogasce i hitnu pomoć i to se onda smatra teškim delom. U svim ostalim slučajevima, zakače kaznu za brisač možeš da platiš odmah, a možeš na registraciji i super. Nema sudija, nema komunalne policije, nema birokratije, nema zastarevanja, nema naplaćivanja dana za pre tri godine itd itd... Normalno jedno ponašanje i razmišljanje i to je to ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu sto si napisao,ali nema veze sa ovom situacijom. Covek je usao na parking gde IMA SLOBODNIH parking mesta,i opet ostavi auto ovako... Onda dodje jos jedan,pa ostavi auto iza njega...nebuloza! Jeste da moze da se prodje,ali nije to poenta ovde... Debilno deluje kad se neko ovako parkira...i jos placa za to! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, možda su ušli na foru da ne plate parking... mislim... svako ima neki svoj razlog. Ja se vodim time da mi je bitno da ne ugrožava mene i druge oko sebe. Ako sam sa sobom ne može da izađe na kraj šta da mu radiš :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

deblino je sto ovi naplacuju a nema vise mesta!!!

 

 

Covek je usao na parking gde IMA SLOBODNIH parking mesta

 

Spominjao sam ranije da mi kancelarija gleda na taj parking... Inace,svasta se desava na tom parkingu,ne samo vezano za bahato parkiranje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, možda su ušli na foru da ne plate parking... mislim... svako ima neki svoj razlog.

 

Jel moguce da mu ne bi naplatili parking?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spominjao sam ranije da mi kancelarija gleda na taj parking... Inace,svasta se desava na tom parkingu,ne samo vezano za bahato parkiranje...  :)

Marko Bg sta se jos desava na tom parkingu ?????

Ne moze se uci na parking ako nema slobodnih mesta ... Zasto .. Pa prosto kompjuter ne podize rampu dok se ne oslobodi neko parkirno mesto ... izuzeti od toga su oni koji imaju mesecnu ili godisnju parking kartu ali i oni su prinudjeni da sacekaju da dodju na red za rampu ...

po logici ljudskog uma svako se parkira na najblize slobodno parking mesto najblize izlazu( ako je javni parking ) ili na najblize slobodno parking mesto najblize ulazu u trzni centar ili pijacu i sl ...zasto???? pa ako je vec dosao kolima zasto bi pesacio po parkingu do tamo negde .....

ova dvojica su to uradila na taj nacin: zasto bi pesacili tamo negde kada mogu i tu ...oni su najpametniji a svi ostali ....

Kod mene u kraju svako vece covek ali bas svako vece pomera kontejnere sa oivicenog dela trotoara koje je odredjeno za ostavljanje kontejnera za djubre na ulicu da bi parkirao automobil ( nikako da se setim da slikam ali slikacu ) ... 

razlog ili auto nije na njega, ili nema adresu u licnoj da bi mogao da plati parking mesto ili jednostavno nece da plati parking a i zasto bi kada se moze parkirati dzabe ... e sad sto djubretari svako jutro guraju kontejnere okolo naokolo i probude pola kraja ( obicno oko 5 ujutru ) da bi mogli da ih isprazne i opet ne mogu da ih vrate na mesto koje je namenjeno APSOLUTNO GA NE ZANIMA ...

kada bi svaki vozac imao savesti u saobracaju i na parkingu gde bi nam bio kraj ... 

nazalost tako ne funkcionise ljudski um ( funkcionise ovako " JA SAM SE SNASAO A ZA DRUGE ME BAS BRIGA " ili JA SAM PROSAO KROZ RASKRSNICU A STO SAM ZABLOKIRAO OSTALE NEK SE SNADJU )

sve je to nedostatak kucnog vaspitanja i opste kulture ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka rampa, pa i ova može da se podigne "ručno". 

 

 

 

Jel moguce da mu ne bi naplatili parking?

 

Ne znam za konkretan slučaj, ali recimo podigne mu majstor rampu, on ostane tu par sati ili ceo dan, a majstoru plati recimo polovinu koliko bi inače platio. I tako svaki dan obojica "štede" po malo, puta 30 dana puta 12 meseci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo uslikao sam coveka kod djubreta ali i jos jednog pacijenta koji daje tetki lek svaki dan po 5 - 6 sati

 

bmw_djubre.jpg
 
golf.jpg
Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...