Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Auu pronasao sam podatak na tvojoj temi i ne mogu da vjerujem kako su kod vas jeftini brisaci!?

Pa to je ispod 5 eura za oba :D haha

Zna li neko odgovor na pitanje iznad (dimenzije brisaca na Stilu)

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Ficoman da ne dodje do zabune i pisem sa bratovog naloga. Imate u prodavnici Uradi sam na NBG-u Alca brisace, brisaci na mom puntu Z10 fabricki su bili pri kraju i slucajno sam video Alca brisace i ajde da probam kakvu su. Odusevljen sam bolji su nego fabricki a cena za dva (kupuju se odvojeno u zavisnosti od duzine koja vam treba) je nesto preko 400din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zna li neko odgovor na pitanje iznad (dimenzije brisaca na Stilu)

Vozacki sa stabilizatorom 56cm a suvozacki 48cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ukljucim...

juce pazarih Champion compact brisace...lepi su za medalju...ovaj novi fazon, ravni iz jednog dela... :thumbup:

brisanje extra sve u jednom pomeraju...doduse Champion nema dimenziju 56cm pa sam uzeo 55cm u kombinaciji sa 48cm

E sad, dolazimo do malog pitanja za vlasnike Stila...

Stari brisaci su brisali skroz ok....ali su otprilike na pola puta podrhtavali i proizvodili neprijatan zvuk...zato sam ih i menjao jer ovih dana kisa bese za nerviranje, ni jaka ni slaba , taman da brisaci stalno rade...elem...ovi novi se mnogo manje cuju ali cuju se....i to bas kada na pola puta malko podrhtavaju...kada ih podignem i kada rade nista se ne cuje...na staklu cak i kad je mokro malo drhte...e sad...jel to normalno? ili treba da se malko doprave otvaranjem, ciscenjem kontakata i slicno...treba brate da budu necujni...bar su takvi kod audija starog 18 god( bivsi auto)...

Sad nema kise ali cim krene osecam da ce da me nerviraju...

Pozdrav drugari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ista stvar...kupljeni novi pre neki dan, isto bez rama, 56 i 48cm...i malo se čuju taman na sredini.

Brišu odlično, tu nemam zamerku.

Ja to pripisujem potrebnom vremenu da se to malo opusti i razradi...ali, sve mi se čini da ću uzalud čekati i da će se čuti i dalje...

Videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete li samo napisati cijene, cisto da bih uporedio kod nas ovamo...

To su znaci ovi aero brisaci bez metalne drske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da...neki modeli imaju naziv Aero...takve brisace imaju skoro svi novi modeli..nemaju ram...ovi moji Champion kako mi rekose su najnovija serija...nasao sam ih samo na jednom mestu...ustvari ponudili su mi,nisam ni znao da imaju...i lepi su bas...a cena :whistle: ...2500din...ili ti oko 26E naravno par....

Vrede brate, samo...da resim to drhtanje na sredini...kad bih znao da je do cekanja pa da ce sve da legne...cekao bih ali sumnjam...sta tu ima da legne... :question:

Mora cika Miki da baci pogled...pa da vidimo dal da otvaramo...

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozete li samo napisati cijene, cisto da bih uporedio kod nas ovamo...

Ima ih po raznim cenama.

Najskuplje koje sam pronašao u jednoj prodavnici su bili oko 35-40 eura par ( Valeo, Bosch ).

Ove koje sam kupio ( neki italijanski ) su bili 17 eura par, a čuo sam da ima i jeftinijih koji izađu oko 10 ili manje od 10 eura par...

Ustvari, evo pronašao sam ih i stvarno su italijanski.. Lampa.it :thumbup:

Aqua-Blade Multi-Fit

brisaci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

'bro vece drustvo....

stanje stvari :

brisaci legli :thumbsup:

malo WD 40 spreja u leziste,malo duzi rad...naravno na mokro...i eto nista se ne cuje(zen tisina :sleep: ), nista ne podrhtava...doduse ocistio sam ostatke lisca i borovih iglica i onih kuglica( ne znam kako se zove drvo ), sto je napadalo za vikend i prethodnih dana...sve je ok...

potpuno zadovoljan...videcemo ponasanje pri vecim brzinama.

Inace razlika u ceni je proporcijalna kvalitetu...naime nailazio sam da na pakovanju nekih cak stoji max preporucljiva brzina vozila sa tim metlicama...oblik je takodje bitan...abog strujanja vazduha i stvaranja pritiska koji negde moze cak biti negativan, a to cenim nije dobro :geek:. E, da ona budza gde se spaja sa nosacem kod nekih je uzasno velika i deluje kao cir na d.p.tu...sto mislim da treba uzeti takodje u obzir pri odabiru modela.

Sve u svemu bacite pogled na vise razlicitih i siguran sam da ce svako naci sebi odgovarajuci...

Champion contact (za sve vremenske uslove) od mene dobijaju najvisu ocenu....uz komentar da za sada to u normalnim gradskim uslovima...cekam da vidim ponasanje na auto putu pri vecim brzinama

Pozdrav :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, tu te čekam! (šala, naravno). Pravi test za brisače je autoput, dobra kiša i 140, 150... Ako tu prave čudo - zezno ćar vajdu. Samo da potsetim da su se moji stari brisači prevrtali na kontra stranu preko 140... Dok ne kupih prave sa spojlerom - asimetrične. Al najbitnije od svega, čini mi se, da ne oštećuju površinu šajbne. Jer šta se dešava kada od kvarcne prašine, utisnute u masu brisača usled dugotrajnog stajanja na suncu i nečišćenja metlice, počnu da režu finu površinu vetrobrana...i ostavljaju užasne otiske u kojima se, noću naročito, oslikava čitav poremećen refleksni sloj!. To jedino spašava često menjanje metlica, i naravno - kvalitetne (skupe) metlice. Bežite od jeftinoće koja se završava na 700 din za par! Turci su počeli da prave konkurenciju kinezima. A i jedni i drugi se dosetili pa počeli da popravljaju grafički dizajn pakovanja, pa čak i nemačkim jezikom da pišu uputstva za montažu. A najlepše na kraju kad braća - Turci napišu da je proizvod napravljen u Evropskoj Uniji (to i Rumuni umeju)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pravi test za brisače je autoput, dobra kiša i 140, 150...

Tu i ne trebaju brisači. :thumbup:

Ozbiljno, po danu i pri brzinama od 150, 160 Km/h ja gasim brisače. Ionako vazduh sklanja vodu sa šoferke. Ostaju samo kapljice koje ne umanjuju preglednost ništa posebno.

Jedino kada obilazim kamion ili autobus, upalim ih na kratko jer oni bacaju mnogo vode oko sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ima ljudi koji po kisi voze 160kmh :question: ... na auto putu u Srbiji :question: neko se prestroji u levu traku i odmah je formiran vozic :thumbsup: ...

a da...koliki je zaustavni put sa 160 na mokrom kolovozu?

Mozda da u karavana pozadi ugradim padobran :thumbsup:

Ja hocu da vidim kako ciste soferku pri vecim brzinama(muve,bube i sitniji opnokrilci :thumbsup:) ...na to sam mislio... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog mog pokušaja da snimim taj ''fenomen'' :) Kiša je pljuštala muški, Jugo kojeg obilazim je išao propisno 80km/h ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozete li samo napisati cijene, cisto da bih uporedio kod nas ovamo...

...

Ustvari, evo pronašao sam ih i stvarno su italijanski.. Lampa.it :thumbup:

Aqua-Blade Multi-Fit

brisaci.jpg

imao sam problem podrhtavanja vozacevog brisaca u hodu na gore...dok je u povratku na dole brisao OK...ipak to preskakanje/podrhtavanje i sam zvuk toga me je nervirao te sam pazario u KIT-u ove Lampa AERO brisache...56cm/48cm i prezadovoljan sam za sada. Brishu vrhunski...nisu bucni...cena 1.4K din.

e sad....danas sam ishao do metroa i ugledao sam AERO brisache ne znam samo koji je proizvodjac...ali kom 55cm je nekih 300 dinzi... sto je dzab, dzab, dzabe... da sam ishao pre kupovine brisaca u metro verovatno bih pazario te brisace...al ovako rekoh da podelim informaciju sa vama...

:welcome:

Edited by djwibe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimao sam te u Metrou i pisao ovde na forumu... trajali su mi nešto jače od godinu dana pa sam dobio na poklon neke švapske pa sam ih zamenio, ali ovi iz Metroa su i dalje bili sasvim zadovoljavajući nije bilo potrebe za njihovom zamenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Eko pumpama ima Bosch brisaca po povoljnim cenama. Doduse, model Eco (kapiram da je to osnovni), ali odlicno brisu. Platio sam dva komada za Alfu 950 dinara, a ima da se kupi pakovanje u paru (ako odgovaraju dimenzije) i tako su jeftiniji za oko 100 dinara.

Predhodno sam stavio Alca aero i radili su dobro tri meseca, a posle su poceli da skripe i preskacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocas mi obrali brisace sa kola.Posle godinu dana exploatacije ostah bez Alca brisaca.Mogli su da docekaju prolece,al se nekom zurilo.Mislim da sam ga uhvatio,da bi ga vise tuko nego nekog ko bi pokusao da ukrade nesto skuplje.Da naucim bednika sta znaci ginuti za 500 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašno...

Ovde kod mene zaređali narkomani izgleda noćas ozbiljno, na svakih 20 metara srča dok sam išao do kola. To sve treba puškom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko champion brisac sa vozaceve strane od punta mk2, da je zamenjen tj. dotrajao. Otkacila mi se poluga suvozacevog birsaca i polomila mi je vrh novoh champion brisaca sa spojerom i sada mu guma ispada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh juče u Metrou brisače za Lybru - 55 i 53cm. I to one nove, savitljive – 300 dinara komad. Marka je AUTO PRACTIC, pozadi sve na bugarskom.

Montirao, probao i pokajao se što sam ih uzeo.

Škripe kao nenormalni (u hodu na dole).... prskao sam 5 minuta staklo u nadi da će prestati ali :no

Da li ipak da sačekam jednu jaču kišu, možda ih ona ućutka?

Inače u KIT komercu su par 1700, a u Delti 2400 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja te, uzeo sam ih u interexu, isti skroz auto praktik... Nisu tako losi desavalo se u pocetku da preskoce na sredini malo dok nisu nalegli... POsle toga rade extra, necuju se ni malo i dobro brisu! Kad je onako vlazan put pa ti nabace prljavstinu samo mozes da obrises i bez prskanja,tako da su ok! Ali ipak vije neki kvalitet, mnogo su bolji oni klasicni koje sam imao tj jedan 56 sa spojlerom, a drugi 48 obican, skroz extra su brisali i mnogo su dugotrajniji od ovih novih!

Mada ako ti je samo zbog izgleda, mozes i da na ove nove stavis druge metlice! Metlica je ista kao i kod klasicnih brisaca, pa ako to se ne svidi kako brisu, a hoces njih kupi dva obicna istih dimenzija pa samo zameni gumice (metlice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...