Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Imao sam ih i ja dobro su se pokazali. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da nema nigde da se kupe brisaci za kola? Posto ima specificne brisace, a ovi novi silikonski ne mogu da se nameste.

i da li je moguce da Tempra ima uzasnu soferku pa ostaju ogromne linije od brisaca, posto sam primetio na dosta modela da ima linije...?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ostaju linije, nisu dobri brisači.

Treba samo da izmeriš dužinu jednog i drugog i kupiš univerzalne, ili tzv. aero, koji izgledaj ovako:

99_D0281.jpg

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=categories.view&category_id=384#29

Koliko cm vozačev, koliko suvozačev, tražiš u takvim dimenzijama. Dobije se i adapter, skineš postojeće metlice komplet i staviš ovo sa sve tim adapterom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam za te aero,al mislim da ne moze da se stavi na ove jer nema de da se zakaci taj adapter,osim u pomoc nekog posebnog budzenja,a treba naci to...

znam ja koje su dimenzije i kupio sam samo metlice u Shop investu Championove i one su pocele da grebu...a to mi ne ide u glavu,nove a struzu previse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi popunio lokaciju, pa ne znam da li si iz Beograda.

Uglavnom, ako jesi, znam da prodavcima AP Sporta neće biti teško da pogledaju, jednostavno ovi brisači baš zato i jesu univerzalni jer sa tim adapterom mogu na sve da se montiraju. Ne može baš tvoj auto da bude izuzetak. Mana im je što su skuplji od klasičnog sistema gde menjaš metlicu, tj. gumu na njoj. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kupljeni Arexons u AP Sportu...nešto oko 1.300 dinara. Za sada, odlični.

Vozačev nije 56 cm jer ga ne prave u toj dimenziji, već 55, ali nekako taj 1cm na gornem delu šoferke izgleda veći nego inače... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

naso sam na netu brisace od tipa,i resio stvar... metlice su super,tako da rokaju dok se ne potrose,pa cu kasnije da stavim ove nove. Hvala puno u svakom slucaju... :-D

ne citiraj upis iznad

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi napukla onaj plasticni deo sto drzi metlicu,onaj "mehanizam" sto okrenes da izvadis metlicu,jel ima to negde posebno da se nabavi!? :rolleyes:

Nadam se da ste skontali sta je puklo... :lol:

Nadam se da si rešio problem do sada, taj deo imaš u svakoj radnji autodelova, čak dobijaš i uz nove brisače u pakovanju nekoliko različitih...

Da postavim sad i ja par pitanja, pošto nisam zagledao kako je kod drugih... Meni su brisači na Puntu različiti, levi je duži od desnog... Jel to tako treba, ili je prethodni vlasnik to tako nabudžio?

Inače planiram da kupim nove brisače, pa me zanima da li da postoje uopšte da se kupe različiti brisači u pakovanju?

I još jedno pitanje kad smo već kod aero brisača, kakve su ove aero metlice sa kupujemprodajem.com

jjj15.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/Aero-brisaci-metlice--1403976-oglas.htm?filter_id=6444495

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi napukla onaj plasticni deo sto drzi metlicu,onaj "mehanizam" sto okrenes da izvadis metlicu,jel ima to negde posebno da se nabavi!? :rolleyes:

Nadam se da ste skontali sta je puklo... :lol:

Nadam se da si rešio problem do sada, taj deo imaš u svakoj radnji autodelova, čak dobijaš i uz nove brisače u pakovanju nekoliko različitih...

Ma skontao sam da tih plastika svuda ima,nego mi se u prvi mah ucinilo da je ova moja neka "specijalna",a ne kao one sto dobijes uz brisace :D ,al svejedno nisam ni kupio! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li negde da se kupi zadnji komplet brisac za Stila karavana. U AP i KIT nemaju, kod Bogunovica je nerealnih 4600 din.

Moze li neko pomoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi samo metlicu, kostala je u shop investu oko 200 dinara, pazljivo izvuci staru i pazljivo uguraj novu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze samo metlica, treba mi ceo komplet, jer je brisac pukao na samoj osovini, pa se usopste ne pomera. Osovina se okrece ali on stoji... zato mi treba potpuno novi komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno upozorenje ostalim članovima. Kupio sam neke brisače u Idei. Radili 7 dana i izgrebali mi šoferku u širini od oko 2 cm! Grafitni! Ne sećam se koji je proizvođač. Ambalaža je od providne plastike. Ne kupujte!

P.S. Da li može neko is prve da mi odgovori! Koje brisače da kupim i gde za punta 2, a da rade dobro i da mi ne grebu šoferku! Bosh-ove originale mogu da kupim preko ebay-a za 25EUR sa dostavom, ali neću da čekam dostavu iz Nemačke. Gde ovde kod nas da kupim (Beograd)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi napukla onaj plasticni deo sto drzi metlicu,onaj "mehanizam" sto okrenes da izvadis metlicu,jel ima to negde posebno da se nabavi!? :rolleyes:

Nadam se da ste skontali sta je puklo... :lol:

Nadam se da si rešio problem do sada, taj deo imaš u svakoj radnji autodelova, čak dobijaš i uz nove brisače u pakovanju nekoliko različitih...

Da postavim sad i ja par pitanja, pošto nisam zagledao kako je kod drugih... Meni su brisači na Puntu različiti, levi je duži od desnog... Jel to tako treba, ili je prethodni vlasnik to tako nabudžio?

Inače planiram da kupim nove brisače, pa me zanima da li da postoje uopšte da se kupe različiti brisači u pakovanju?

I još jedno pitanje kad smo već kod aero brisača, kakve su ove aero metlice sa kupujemprodajem.com

jjj15.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/Aero-brisaci-metlice--1403976-oglas.htm?filter_id=6444495

Ja kad sam kupio auto odmah sam zamenio brisace, kupio sam neke ne znam koje marke ali kostali su 450 dinara komad znaci da sam mogao da uzmem i razlicitu duzinu,jer se kupuju pojedinacno, ali sam uzeo iste duzine, ako se ne varam 54 cm... Izdrzali su 2 zime sad me desni malo zeza, ali ovih dana treba da kupim nove ... Kupicu na istom mestu kao i prethodne pa se nadam da ce i sledeci trajati bar kao ovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam u Idei (doduse na BK) su imali samo "originalne" Bosch od par stotina dinara, u tom plasticnom pakovanju. Moguce da si na njih natrcao?

Vec sam ovde pisao, ja mogu da preporucim svapske aero brisace "Heyner", gumice na njima su Alca (partnerske firme). Za Stilo je komad bio oko 7 EUR (+/- zavisno od duzine, 56 i 48cm) a dobijes i rezervnu gumicu. Odlicno su se pokazali, imam ih vec vise od 2 godine, lepo brisu, ne skripe, par drugara je uzimalo na moju preporuku, niko nije imao zamerke. Drzao ih je Junior auto u Sindjelicevoj, sad su negde u Zemunu.

Evo gledam da ti posaljem link, vidim i da su redizajnirali oblik u medjuvremenu:

http://www.heynermobil.de/pdfs/allseasons.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pisalo Bosch sigurno. Pre ce biti nesto na a slovo. Cini mi se da sam vidajo i sijalice sa istom tom oznakom i to bas u idei. Koliko god da su jeftine ili skupe (ove su bile 330din komad), ako mi izgrebu soferku, kostaju mnooogo zivaca, ako nista drugo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno upozorenje ostalim članovima. Kupio sam neke brisače u Idei. Radili 7 dana i izgrebali mi šoferku u širini od oko 2 cm! Grafitni! Ne sećam se koji je proizvođač. Ambalaža je od providne plastike. Ne kupujte!

P.S. Da li može neko is prve da mi odgovori! Koje brisače da kupim i gde za punta 2, a da rade dobro i da mi ne grebu šoferku! Bosh-ove originale mogu da kupim preko ebay-a za 25EUR sa dostavom, ali neću da čekam dostavu iz Nemačke. Gde ovde kod nas da kupim (Beograd)?

kupi u ovlastenim fiat servisima koji imaju pri sebi prodavnice rezervnih delova.

Delta na NBG ili Bogunovic u Tosinom bunaru. Jos uvek taljigam originalne metlice za Stila (2,5 godine)i zadovoljan sam.

kad budem opet pazario iskljucivo cu da se odlucim za originalne.

Ako bas neces original onda pogledaj Champion u KIT komercu ili AP sportu.I oni su dobri!

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok sam imao brava kupio u Gang Land-u neke cartech Zmax brisace,kostali tad a i sad 753 dinara komad,posle godinu dana radili super pa sam uzeo i za mazdu.Moj drugar iz zgrade kupio champion i nije bio zadovoljan,posle uzeo wurth i ni to nije bilo kako treba i na kraju probao ove cartech i rade odlicno,ko bi rekao,evo kako izgledaju.

1234364542.jpg

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj zeleni odličan, u tempu su na nekim akcijama,

radi bezšumno, briše vrhunskicmLBA.jpg

bolje nego stari standardni valeo koji sam imao

Jel bese ove zelene trazim u dimenzijama 56 & 48 ili 55 & 45?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki je 56 i 48 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam brisace u Shop Investu - Champion.

Oznaka SK 55D (sa spojlerom), dakle 55cm.

Prilikom zamene sam primetio da su duzi za 1-1,5 cm od prethodnih.

Lepo rade i ne ostavljaju tragove. Videcemo dokle :laughing:

Za zadnji brisac iz drugog pokusaja zamenio gumicu.

Iz drugog zato sto prvi put gumica koju sam dobio je bila kraca iako je bila namenjena za Fiat Punto 99-.

Drugu koju sam dobio je R 41 i na kutiji nema oznake za Fiat Punto 99- vec za neke druge modele. Ipak najbitnije je da odgovara.

Ukupna cena - 1840 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam uzeo za punta aero brisace na kupindu,kostaju 350 kinti komad. Kad sam ih namontirao brisu odlicno. Koliko ce da traju ne znam ali za sada sam zadovoljan. Evo i kod koga sam uzeo.

sq1601.jpg

http://www.kupindo.c...risaci-metlice-

Ima i jeftinije samo nisam siguran kakav je kvalitet sudeci po ceni. Ne mora da znaci da su losi.

sq1602.jpg

http://www.kupindo.c...3_BRISAC-BANANA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...