Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Evo i neki utisci kad su Mutatoyo u pitanju. Svakako su puno bolji od lukasa, ali kad ima jace kise u srednjem delu ne stignu bas lepo da obrisu pa ostane malo razmazano. Za sada ih necu dirati, pa cu sledece godine da probam alca brisace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

alca je skroz OK,ja na puntu nemam problema po gradu, na AP ih jos nisam probao na jacoj kisi,na slabijoj nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam 2 puta brisace i svaki put posle 6 meseci mogu da ih bacim. Da li moze neko da mi predlozi neke bolje koji ce trajati barem godinu dve i da nisu skupi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako imas lepe fabricke metlice, a neces da stavljas neke aftermarket, potencijalno grbave - mozes da zamenis i samo gumice na njima, sa nekim kvalitetnim. Pisali smo vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzeo sam u xenon carbon oprema na Zarkovu, 600 din. Ali sam uzeo od 70mm, iako je fabricki 65 nisu imali krace, ali ne kaci nigde. Ono koliko sam probao sa tecnoscu za sada je ok. I tisi su od Lucasovih. Kad su u pitanju Alca, za njih sam isto cuo da su ok, ali jedino sam video da ih ima u Borci, a to mi malo daleko. Barem preko interneta i to flat. A i nisu skupe, povoljne su. 

Gde ima u Borci ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2019 at 9:10 PM, VladaG9 said:

Evo i neki utisci kad su Mutatoyo u pitanju. Svakako su puno bolji od lukasa, ali kad ima jace kise u srednjem delu ne stignu bas lepo da obrisu pa ostane malo razmazano. Za sada ih necu dirati, pa cu sledece godine da probam alca brisace. 

Na kraju je Mutitoyo skinut i zamenjen sa Valeo. Onaj manji Lucas sto je ostao je zbog skripe zamenjen sa Valeo, Mutitoyo je brljavio po sredini pa sam resio da ga zamenim sa valeo. Uglavnom Valeo su zaista odlicni. Fantasticno brisu, nisu glasni i nisu skupi. Sve preporuke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li nekih novijih iskustava po pitanju brisaca? Ovi poceli da se cuju i ponekad da brljaju pa resih da ih zamenim. Uzeh neke Aero (ne secam se sta je pisalo na pakovanju, nesto Italian design bla bla) i tuga tuzna. Razmazuje, brlja, skripi. Vratih smece i sad razmatram sta uzeti.

Kakva su iskustva sa Bosch AeroTwin? Vrede li 2500 (toliko mi rekose da su 550 + 450mm)? Ima li nesto od jeftinijih da valja (da ne skripi i ne razmazuje)?

Mozda samo gumice (kako se uopste menjaju?) ?

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i do sad, najbolji oni od 100din :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Jok, prva tri meseca brisu kao san, posle toga pocinju da razmazuju. Nije katastrofa, ali osetno vise puta treba da predju da bi obrisali, nego kad su novi. Istina, ne skripe. Ne vrede para.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Flex said:

Ima li nekih novijih iskustava po pitanju brisaca? Ovi poceli da se cuju i ponekad da brljaju pa resih da ih zamenim. Uzeh neke Aero (ne secam se sta je pisalo na pakovanju, nesto Italian design bla bla) i tuga tuzna. Razmazuje, brlja, skripi. Vratih smece i sad razmatram sta uzeti.

Kakva su iskustva sa Bosch AeroTwin? Vrede li 2500 (toliko mi rekose da su 550 + 450mm)? Ima li nesto od jeftinijih da valja (da ne skripi i ne razmazuje)?

Mozda samo gumice (kako se uopste menjaju?) ?

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Ja sam kupio za 1800din Bosch za Grande Punta,trajali god i po i bacio.Prosle jeseni uzeo Mitutoyo za 1000 din.Kvalitet za sad skoro isti,videcemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da ne bacam pare.
A gde da kupim gumice onda da menjam?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces valjda stvarno da se zajeb.vas sa gumicama?Ja sam ih stavljao samo na zadnji brisac,posto prodaju sa sve polugom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila sam ranije uzimao "Champion" gumice kod Auto Mike u Zemunu. Imao je i Kit Commerce par proizvodjaca, ali nemam iskustva za prednje, stavljao sam te 2-3 puta ali samo na zadnji brisac tako da nije merodavno. Na Sportu mi se, na moje iznenadjenje, jos uvek drze Bosch Aero.

4 minutes ago, Goksi1980 said:

Neces valjda stvarno da se zajeb.vas sa gumicama?

Problem je sto tesko mozes da nadjes lep aftermarket aero brisac. Obicno budu "kvrgavi", sa ogromnom budzom za kacenje na sredini. I to onda estetski ne lici ni na sta, tako da kad nadjes lepu metlicu sa utopljenim i diskretnim adapterom, drzis se nje kao pijan plota :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prestao da gledam na lepotu,samo ispravnost me interesuje.Stvar ukusa..

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, samo one grbe ne mogu da smislim na svom autu :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skoro Goran menjao gumicu na zadnjem i perfektno brise a ne cuje se, ali ne znam sta je stavljeno.
Napred su oni sto uzeh od tebe, ako se secas. Ima li negde neki video kako se menjaju gumice (da ne izlomim nesto)?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio za 1800din Bosch za Grande Punta,trajali god i po i bacio.Prosle jeseni uzeo Mitutoyo za 1000 din.Kvalitet za sad skoro isti,videcemo..
Gde si nasao Mitutoyo za 1000din? 150din komad su na pijaci :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, MS PK said:

Gde si nasao Mitutoyo za 1000din? 150din komad su na pijaci :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Pa nisam uzimao za stojadina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimao za brava i bili tipa 350 :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitutoyo ima neki lik na NBG-u. Uzeo sam ih 2018 u Julu, pre dve nedelje sam im menjao gumicu, kupio kod Mike. @Flex nema neke mudrosti, ne treba ti video, zavisi koje metlice imas. Skines brisac, sa jedne strane skini poklopac, pazi da ne polomis (ja sam uspeo, ali drzi) izvuces staru uguras novu i ćozdra. Onda će biti bas NOV

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...