Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Meni se na puntu raspao suvozačev brisač i kupim u tempu taj jeftni aero za 300 kinti, samo da probam pošto nisam verovao da će biti dobar, ranije sam uzimao valeo ili champion i oduševio sam se kako radi za te pare.

U hr prošli vikend uzmem za vozačevu stranu isto jeftini aero, i toliko je škripao i preskakao :rant: da sam ga skinuo i vratio stari posle pola sata. Ne verujem da bi bolje nalegao ili se utišao da sam ga ostavio duže. Znači nisu svi jeftini dobri ili loši.

Slikaću taj loš da se neko drugi ne za_ebe kao ja pošto ga nisam bacio a sačuvao sam i kutiju.

Čim odem do tempa kupiću i vozačev.

Ako su dobri za moje dimenzije 55-45cm mislim da će biti dobri i veći za lybru,stila,156.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem, meni su na stilu ok legli posle nekog vremena, e sad koliko ce trajati videcemo, ali ne verujem da ce moci da izdrze koliko i stari iz orginala! Za stila ti aero idu 55 i 45. Obicni su mi bili 56 i 48, ali te dimenzije aero nisam mogao da nadjem pa sam uzeo ove i verovali ili ne isti su :) MIslice neko da sam lud kad kazem da je 56 i 48 isto kao i 55 i 45 :rofl: Razlika je sto se na starim meri duzina konstrukcije, a metlica ima malo mesta da seta, a na ovim aero se meri, tj daje mera metlica dok je konstrukcija malo sira, pa bukvalno kad sam stavio ove nove iako nesto manje razlike zapravo nije ni bilo :) a aero i nema dimenzija 56 i 48... BAr ja nisam uspeo da nadjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj zeleni odličan, u tempu su na nekim akcijama,

radi bezšumno, briše vrhunskicmLBA.jpg

bolje nego stari standardni valeo koji sam imao

Ovaj crveni bacam, preskače i bruji, drnda cmJ6r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj crni provereno zanam da je katastrofa... Kao i crno-crveno pakovanje, autopractic... Njih nikako ne uzimajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koštaju ovi zeleni u Tempu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne grešim dušu, moram da kažem da su se oni moji AUTO PRACTIC brisači, koje sam napljuvao nekoliko postova iznad, iznenada utišali i sasvim lepo i bešumno rade . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ces da pljujes opet :) I meni u startu tandrkali malo, pa se posle par min utisali, rade besumno ma perfekcija, pa pre par dana pocese opet da tandrcu u hodu na dole, posle pola sata kise prestadose e sad su poceli da ostavljaju neke tragove, tj samo levi kad ide na dole po sredini soferke! desni od pocetka bio i ostao exta :thumbup: Da napomenem da je sve ovo za mesec dana koliko ih dugo imam.

Nego pade mi napamet, mogu li ja nekako da kad iz ovih izvucem metlicu samo, kao sto moze i iz onih starih? pa kad crknu uzmem samo to i zamenim,a konstrukcija ostane, da ne jurim ove ili one marke...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeh u Metrou ono crno-crveno pakovanje,autopraktik,za 300 dinara po komadu.55 i 51 cm.Mislio sam de ce ovaj suvozacki od 51 cm biti veliki,ali se idealno uklopio.Nije bilo od 48cm,vec samo od 45.E taj od 45 bi bio bas mali.

2 dana kise i brisu lepo.Necujni su.Suvozaci je na sredini malo brljao,ali je posle 5 minuta rada "legao"...

Sta znam...Neka posluze 6 meseci,dovoljno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li si ti stavio taj od 51 na suvozacevu stranu zivo me interesuje...? :o Meni bili 56 i 48, a kad sam stavio sad ove aero stavio 55 i 45 i bukvalno isti, cak ovaj suvozacki kako je malo siri od onog klasicnog na trecem (najbrzem) stepenu udara malo u plastiku... cak nema ni 1 cm izmedju njih, zato mi nije jasno kako se tebi uklopio taj od 51 i ne udara u stub ili vozacev brisac...? Inace meni suvozacki radi bez greske, necuje se perfektno brise, a vozacki tandrce i mrlja, pogotovo u hodu na dole! A u isto vreme kupljeni i stavljeni, nema ni mesec dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj od 51 cm je stao na suvozacevu stranu,tako sto sam ga pogresno montirao,nesto "nabudzio".I izdrzalo je do prvog snega,tj danas,pa su one plastikice popucale,a ja peske na posao jer sam stare brisace bacio.Videcu da li ce stati na "normalan " nacin ili mu nema pomoci,zbog pucanja onih plastikica na koje se montira.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na one kukice, tj plastikice sto ulaze u onu kao kuku od poluge brisaca, onda to mozes da nadjes bilo gde, a ako mislis na plastiku koja ja izlivena na brisacu onda ti pomoci nema! Kazem ja lepo da ne moze 51 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja dosao do jeftinih aero champion brisaca! Sve ukupno ispadne 700 din po komadu (300 oni aero i 400 champion klasicni)! I plus su orginal! Evo i kako... Pisao sam u ranijim postovima da sam uzeo one aero autopraktik neka marka, u pocetku ili krs, posle legli, brisali extra i ja bio prezadovoljan! Medjutim levi poce da drci, tandrce i mrlja na dole, one gumice su nikakvog kvaliteta i nesastavise ni mesec dana! E danas sam lepo otisao kod rodjaka koji radi u autodelovima, ima champion orginal i nisu nesto skupi, tj nabavna im je negde oko 400 din za duzinu 55. Ja lepo uzmem taj jedan, rasturim onu konstrukciju metalnu, izvucem onu gumicu (metlicu) sa ovih aero isto skinem vrh, izvucem onu gumicu i ubacim championovu! Brise i susu soferku extra, necuje se ni malo, perfektno, bas kao pravi champion :) I tako mi ostadose oni aero,sa championovom gumicom :) da napomenem samo da je desni bio ok, pa nisam hteo da ga menjam, ali cim pocne da zeza, i tu cu da napravim jedan aero champion :thumbsup:

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim da su oni iz Tempa (Guard - pakovanjem preovladava zelena boja, slika na prethodnoj strani) bar za početak perfektni - bešumni i savršeno brišu ;) Cena 479 din. po komadu :)

Za Punta su predviđeni od 45 (suvozačev) i 53 (vozačev) cm dužine. Montiraju se bez ikakvog adaptera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za njih da nisu losi, ali ipak nece duze od pola godine izdrazati (sto i nije lose u odnosu na cenu), ali ovi champion aero sto sam ih napravio su keva! Najbolji do sad :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da samo gumice pocnu da paraju staklo.Uzeh one aero brisace u metrou pre mesec dana.Brisu perfektno i necujni su, ali pojavise se par tragova na soferci za koje mislim da nisu bili...Nisam pametan.Mrzim kad moram da bacam pare na duple stvari u kratkom roku,ba bilo i par stotina dinara(ako budem morao da kupim druge metlice ) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da guma reže staklo. Pre će biti da je u gumu ušla kvarcna prašina...koja nije dobro obrisana sa brisača, pa kad se razmašu po staklu, još na istoj poziciji - eto riseva. Naravoučenije: jeste malo zametan i nekomforan posao, ali pre svake vožnje bi trebalo tu prašinu skinuti...ko hoće da očuva šajbnu, on će to da radi. Ko neće, za dve godine ima "lepeze" od brisača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja iznesem svoje pozitivno iskustvo po ovom pitanju. Ja sam jos jesenas uzeo nemacke "Heyner" aero brisace. Par za Stila me je pre nekoliko meseci kostao oko 1200 din (56/48 cm) s tim sto se u pakovanju uz svaki brisac dobije i po jedna rezervna gumica. Ja sam izuzetno zadovoljan, prezimili su na autu, i dalje brisu odlicno i tiho. I vizuelno najlepse stoje, posto imaju izuzetno mali adapter za kacenje, tako da ne strci kao grba na sredini brisaca sto je slucaj na mnogim modelima. Bas treba prici blizu da bi se videlo da je u pitanju naknadno montiran aero brisac.

Uzeo sam ih u "Junior autu", u Sindjelicevoj ulici u BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam danas u GMS-u kod studenjaka na Novom Beogradu Champion brisace za stila, sa spojlerom za 1100 din., oba, u kutiji.

Iako dimenzije odgovaraju za Lybru vlasnik mi rece da kacenje nije isto pa da iz tog razloga ne odgovaraju za Lanciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezno se vlasnik. Potpuno je isto.thumbup.gif Uostalom, nek ti izvuče jedan ili drugi - pa ti probaj! Imaju u svakom slučaju onaj umetak u pakovanju, pa ukoliko ga nemaju - a ti uzmeš sa svojih starih brisača koji imaju taj umetak (na samoj osovini) i namestiš na nove (inače perfektne Champion-ke). Eno naš drugar ZoranSM poručio iz Beograda Championke, za Stila, al mu je u radnji rečeno da odgovaraju i za Lybru... stigli mu prošle godine na kućnu adresu.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se od zimus ovi aero brisači iz Metroa što sam spomenuo (u zelenom pakovanju) i dalje vrhunski drže. Koštali su 399 dinara po komadu - sad su malo skuplji, ja mislim oko 450, ali rado ću ih kupiti ponovo kad dođe vreme, ako bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezno se vlasnik. Potpuno je isto.thumbup.gif Uostalom, nek ti izvuče jedan ili drugi - pa ti probaj! Imaju u svakom slučaju onaj umetak u pakovanju, pa ukoliko ga nemaju - a ti uzmeš sa svojih starih brisača koji imaju taj umetak (na samoj osovini) i namestiš na nove (inače perfektne Champion-ke). Eno naš drugar ZoranSM poručio iz Beograda Championke, za Stila, al mu je u radnji rečeno da odgovaraju i za Lybru... stigli mu prošle godine na kućnu adresu.

U pravu je gos'n Damjanovic, kupio sam, odgovaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio neke Alca kao nemacke brisace,grafitna metlica,500 din pakovanje kod 11-og aprila fiatova prodavnica,malo skripuckaju ali dobro brisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koji bi brisači odgovarali meni za Lanciu Deltu iz 1998. godine? Pukao mi na samom kraju onaj plastični nosač metlice(tj. gumice) na vozačkom brisaču, pa reko' da zamenim oba pošto mi i onako suvozački ostavlja tragove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...