Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

@Milutin-NS kod mene su već 4 godine ti Mutoyto, Miyomito ili kako se već zovu i jos uvek brisu OK, nit preskacu nit skripe, 300 dinara bio par.

I na dizelu sam iste stavio pre 2 godine, jedino sam primetio da je vozacev od skoro poceo malo da brljavi i ne obrise svaki put lepo, tako da cu verovatno samo gumicu promeniti na tom vecem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja godinama koristim one alca plava kutija..Menjam kad krenu da prave brazde..Juče sam zamenio samo sa vozačke strane pošto je kod suvozačke ok..56 cm  je za Brava ona druga je malo manja..

Briše odlično evo danas ceo dan kiša što jača što slabija..Naravno nije neka fensi metlica , al vredi za te pare..

IMG_0072.JPG

IMG_0073.JPG

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad gledam na kupindu svoju ocenu članu za brisače dao 29.11.2013 god. Evo tek sad su spremne za zamenu, doduše ja i ne prelazim puno godišnje - 5000km.

nije reklama brisači su sa linka https://www.kupindo.com/Vetrobrani-i-prozori/12406037_NOVO-AERODINAMICAN-BRISAC-ZA-AUTOMOBILE

i opet ću uzeti od istog prodavca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo neke Wurth-ove u junu i brisu ekstra, ne skripe i ne ostavljaju duhove po staklu.. Jedino sto sam uzeo neku ludu seriju pa nisam imao odgovarajuci adapter pa sam morao da budzim nesto..

 

Sad me muci zadnji brisac, promenio sam samo gumu isto u junu i brisala je polovicno, i sada sam došao u situaciju da samo mulja po staklu... Ne znam da li opet da menjam samo gumicu ili da tražim sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvu celu ruku brisaca, ako dobro naleze to je sve OK, samo nadji kvalitetne gumice.

2 hours ago, shomispc said:

Ja sam uzeo neke Wurth-ove u junu i brisu ekstra, ne skripe i ne ostavljaju duhove po staklu.

Nemam licno iskustvo, ali prenosim od par ljudi koje znam da su takodje prezadovoljni, a video sam kako rade i na delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, i ja sam išao na preporuku za njih, jedino što ih je možda zeznuto naći jer ih nema baš svugde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za flat brisace koje prodaju kod Gorana u servisu. Jesu ruzniji I deblji od Valeo koje sam prethodno koristio, ali su podjednako dobri (za sad 3 meseca koriscenja) I vise od duplo jeftiniji! 700rsd komad! Neka Talijanska marka, made in China!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam hteo prosle jeseni da zamenim brisace, nije bilo Bosch Aerotwin u radnji.

Ubede mene da uzmem Valeo... Ja jos brinem, da se ne zalede zimus, sve po ps-u.

O djubreta!!

Ubrzo pocelo da skripi, mulja, ostavlja brazde, a ne stizem da potrazim prave.

 

Danas naletim na Bosch, kaze hoces Eco, isti a jeftiniji.... Druze... Aerotwin.

Skinem one, montiram nove, i stojim pored kante, i lomim stare.

Kaze mi neki radnik - Ne moras lomiti, stace u kantu.

Reko' ne moram, ali mi cini zadovoljstvo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch aeroeco najgori brisaci u istoriji. Ne znam dal su mesec dana radili kako treba. Drljaju, struzu, ostavljaju tragove.. Uzas.

Edit: ustvari brisali su dobro i to prvi put kad sam naprskao tecnost da vidim kako brisu..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Smireni said:

Kad sam hteo prosle jeseni da zamenim brisace, nije bilo Bosch Aerotwin u radnji.

Ubede mene da uzmem Valeo... Ja jos brinem, da se ne zalede zimus, sve po ps-u.

O djubreta!!

Ubrzo pocelo da skripi, mulja, ostavlja brazde, a ne stizem da potrazim prave.

 

Danas naletim na Bosch, kaze hoces Eco, isti a jeftiniji.... Druze... Aerotwin.

Skinem one, montiram nove, i stojim pored kante, i lomim stare.

Kaze mi neki radnik - Ne moras lomiti, stace u kantu.

Reko' ne moram, ali mi cini zadovoljstvo! :D

Neces se usreciti ni sa tim Aerotwin. Radili tri meseca (letnjih) super, onda naglo poceli da preskacu i struzu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Dukadin said:

Neces se usreciti ni sa tim Aerotwin

E jbg... Onda jedino da montiram neku kucicu na krov i u nju da stavim jednog od pripadnika romske nacionalne manjine koji stoje na semaforima sa onim dzogerima, pa da brisne kad trebe.... Evo ne znam! :D:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, dekirs said:

Bosch aeroeco najgori brisaci u istoriji. Ne znam dal su mesec dana radili kako treba. Drljaju, struzu, ostavljaju tragove.. Uzas.

Edit: ustvari brisali su dobro i to prvi put kad sam naprskao tecnost da vidim kako brisu..

Deki jbgo sunce barem si ti u mom kraju stalno i zivis blizu. Svrati do Xenon carbon opreme u filmskom gradu i uzmi one na komad. Ja posle 4 godine zamenio i ponovo uzeo te Mitoyto,Moymoti ili kako se vec zove to kineko s**nje, 300 dinara je komad u bilo kojoj dimenziji samo sto sad nije "kinesko" nego kao nemacko ali kaze radnik sve ti je to isto,

adresa im je Arcibalda Rajsa 11g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nije prava tema za ovo pitanje, ali da li je neko koristio možda Valeo Silencio XTRM? Ne znam da li da uzmem to pošto su oni tipski za Brava, ili da uzmem Bosch aerotwin koji su univerzalni? Razlika je u tipa 300 din..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2018 at 7:20 PM, Dukadin said:

Neces se usreciti ni sa tim Aerotwin

@shomispc Eto vidis sta je covek rekao, i ispostavice se da je bio u pravu.

 

Mesec dana ih imam, i vec posustaju. Ne kazem da su losi vec sad, ali se definitivno vidi razlika izmedju onoga kakvi su bili na pocetku i sad.

Na jesen ili zimu... Ne verujem da ce to biti dobro. Ja ih sigurno necu uzimati opet.

Ja sam neke Valeo imao i bili su djubre. Ne znam koje.

 

SAT je radio test brisaca, pa mozes premotati na youtube samo na kraj da vidis rezultate. Mozda ti pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Stila uzeo Mitutoyo, ili kako vec, na NBG-u kod nekog lika sa KP, komplet prednji izašli 520 din. Nisam kao@Axic da nakon par brisanja procenim, ali mislim da će da rade kako valja

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su, ja vec godinama njih koristim, inace zadnji put sam uzeo na euro petrolu, mrzelo me da se cimam do fontane kod tog lika, inace je on nekada bio na forumu....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je Ivan u Milutina Milankovića, ima svakojake gluposti na KP, između ostalog i ove brisače, a usput mi je. Za te pare nek rade i do zime, necu se buniti. Ovde sam video da ih hvale ljudi.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic da li su to ovi brisači? 

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Brisaci/-Mitutoyo-brisaci--35833474-oglas.htm

kako da znam da li će da odgovaraju za GP? Pošto u zadnje vreme jako loše brišu kada je manja kiša i počeli su da preskaču i škripe

Godina Sa strane vozača Sa strane suvozača Zadnji
       
2007 26" (660 mm) 16" (406 mm)

 

sada sam našao ovu informaciju, pošto je i meni bilo čudno što je vozačev brisač veći, a evo sada sam potvrdio da treba da bude tako :D 

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...