Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Prošle godine, u novembru sam kupio "aero" brisače, u Gang Land - u i platio ih oko 600-700 dinara komad...posle godinu dana i 25000 km, i dalje rade kao novi. Marka je neka ZNA, ZMA, jbm li ga koja.... :lol:

Šta radim sa njima???

Kad perem auto, ne mrzi me da ih skinem i detaljno operem i očistim. To uzme oko 15 minuta a mnogo znači. :thumbup: Obično ljudi brisačima ne pridaju pažnju (mislim na perionice) pa onda brisači obično traju mnogo kraće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da potpuno si u pravu niko detaljno ne opere brisace pri pranju auta i verovatno zato traju znatno krace ja ponekad to radim ali ne uvek ovi brisaci su mu bili na autu kad sam ga kupio pa bi bio red da ih sad promenim a i kupicu i rain away pa da probam , ko je licno probao i kaze da je super zasto ne poverovati i povecati vreme trajanja brisaca

kupicu prvo rain away ako opet skripe moram kupiti nove brisace hvala svima na savetima :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice brisaca,sijalica,xenona,alarma i ostalih sitnica za kola ima veleprodaja na altini i mogu ti reci da su ok sa cenama i kvalitetom,sta da vam kazam kada su brisaci(METLICE)oko 3 EVRA,PUSTAM ADRESU I KONTAKT TELEFON u ponedeljak.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na ove naleteo na pijacu kod nas . Uze sam jedan na probu pa kad sam se uverio da su dobri, kompletirao. Cena , prava sitnica !

http://www.xenonoptics.com/wiper.php

350-400din com :rolleyes:

Inace , vec 5-6 meseci kotrljaju i sasvim posteno odradjuju lovu kojom su placeni!

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

od pre 7 dana postao sam i ja ponosni vlasnik Fiat Stila 1.9 Multijet 2006 god. :thumbsup:

Zna li neko gde ima da se kupe Aero(Flet) metlice brisača sa novim kačenjem? (tako mi je makar lik iz AP Sporta rekao da tražim)

I da li može da se iskoristi samo guma sa metlica sa metalnim okvirom i da se zameni u ovim ‚‚Aero‚‚?

Hvala unapred

Edited by Tihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam ne moze.

Sto se nabavke flet metlica preporucujem ti da uzmes kvalitetne (citaj skupe), Bosch ili Champion.

Po iskustvu drugih imam informaciju da je Bosch za nijansu kvalitetniji i dugotrajniji ali i Champion (koje sam imao na proslom i na ovom autu) su odlicne.

Mene su u Shop Investu izasle oko 3000 par (mozda 100, 200 dinara skuplje) i na autu su mi vec 7-mi mesec i brisu perfektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ovo zanima,lose su mu metlice pa treba da menjam. A cuo sam da su ti aero malo skuplje ali mnogo bolje..

Edited by stefanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam ne moze.

Sto se nabavke flet metlica preporucujem ti da uzmes kvalitetne (citaj skupe), Bosch ili Champion.

Po iskustvu drugih imam informaciju da je Bosch za nijansu kvalitetniji i dugotrajniji ali i Champion (koje sam imao na proslom i na ovom autu) su odlicne.

Mene su u Shop Investu izasle oko 3000 par (mozda 100, 200 dinara skuplje) i na autu su mi vec 7-mi mesec i brisu perfektno.

Ok, samo mi još reci u kojim prodavnicama to da jurim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumice na Bosch aero brisacima mogu da se menjaju na Valeo aero ne mogu, za Champion ne znam nisam ih nikad imao. Menjao sam gumice i na Cromi i na Altei, na Cromi ajde jos ok posao 625 i 425mm ima da se gura i tegli a na Altei sam se namucio jer su oba brisaca 700mm i jedva sam navukao do kraja. Treba da se stavi sto kvalitetnija gumica posto se jedva odradi bez kidanja a to se opet tesko nalazi kvalitetno a da je samo gumica. Inace ti otiginalni aero brisaci se krecu od 3000 pa do preko 5000din. A moze i ovo da posluzi da produzi zivot (ovo mi je poslednji komad koji sam doneo iz Italije).

http://www.kupindo.com/kupovina/Auto-i-moto-delovi/Tuning/Regenerator-popravka-aero-i-obicnih-brisaca-NOVO-/9494733

ovih aero originalnih brisaca ima kod dilera, u kit komercu, shop investu, lav autu, ap sportu i sl.

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u Delti i cena originalnih metlica aero je bila povoljnija nego u KIT komercu i AP sportu.

Ja ih pazario tamo.A tvoje sa tim novim kacenjem su jevtinije nego za nas sa obicnim kacenjem.

Zvrcni Deltinu prodavnicu i pitaj za cenu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se u Delti i tamo je 1.200 komad, tako da ne verujem bas da su jeftinije od obicnih sa metalnim ramom.

Posto sam greskom pazario Boschove sa met. ramom, kome trebaju nek me kontaktira na pvt, da se dogovorimo oko cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam kupio prve valeo aero u januaru 2010. kostali su 2500 u kit komercu... sada im je vec vreme za zamenu, raspitao sam se, malo su jeftniji, sada su malo preko 2000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam uspeo da pronadjem na netu standardne dimenzije metlica prednjih brisaca su 22" (56 cm) i 19" (48 cm). Kupio bih nove metlice ali bih povecao duzinu metlice na vozacevoj strani a smanjio na suvozacevoj strani. Da li neko zna maksimalnu duzimu koja se moze staviti? Koristio bih fleksibilne metlice pa me i o tome zanima sta mislite. :geek:

Takodje, imam problem sa zadnjom metlicom. Naime, kupio sam zadnju metlicu zamenio je ali kaci gornji spojler. Kada sam je uporedio sa starom, koja ne kaci, bila je identicne duzine. I posle reklamacije i zamene za drugu prica se ponovila. Imam utisak da je nova metlica nekako kruta u zglobu tako da kad je motor potegne u stranu ona odskoci od stakla :wallbash: i zakaci spojler. Ni turpijanje plastike nije pomoglo :veryangry: Ima li neko savet?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad stavljas nove metlice vodi racuna da ne napravis veliku razliku izmedju vozaceve metlice i suvozaceve jer kad je vozaceva mnogo duza onda u gradskoj voznji stalno ce ti se slivati kap u gornjem delu tmo gde zavrsava kad ide gore vozacki brisac jer suvozacki to ne pokupi kad ide na dole! ps> bar mene to nervira! :thumbup:

Kad stavljas nove metlice vodi racuna da ne napravis veliku razliku izmedju vozaceve metlice i suvozaceve jer kad je vozaceva mnogo duza onda u gradskoj voznji stalno ce ti se slivati kap u gornjem delu tmo gde zavrsava kad ide gore vozacki brisac jer suvozacki to ne pokupi kad ide na dole! ps> bar mene to nervira! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

max duzina levog 58 cm a desnog 50 cm s tim sto ovaj desni ponekad dohvati plastiku u donjem desnom uglu

za zadnji ti ne mogu pomoci, ja takodje imam problema s njim, i kako stvari stoje sledi mu ukidanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad stavljas nove metlice vodi racuna da ne napravis veliku razliku izmedju vozaceve metlice i suvozaceve jer kad je vozaceva mnogo duza onda u gradskoj voznji stalno ce ti se slivati kap u gornjem delu tmo gde zavrsava kad ide gore vozacki brisac jer suvozacki to ne pokupi kad ide na dole! ps> bar mene to nervira! :thumbup:

E vidis, meni se sada to desava, da ne moze da pokupi vozacev kada se spusta na dole sve ono sto je ostavio suvozacev kad je isao na gore. zato i hocu veci vozacev brisac da tu tacku pomerim u desno. :)

Edited by drakic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, imam problem sa zadnjom metlicom. Naime, kupio sam zadnju metlicu zamenio je ali kaci gornji spojler. Kada sam je uporedio sa starom, koja ne kaci, bila je identicne duzine. I posle reklamacije i zamene za drugu prica se ponovila. Imam utisak da je nova metlica nekako kruta u zglobu tako da kad je motor potegne u stranu ona odskoci od stakla :wallbash: i zakaci spojler. Ni turpijanje plastike nije pomoglo :veryangry: Ima li neko savet?

za zadnji ti ne mogu pomoci, ja takodje imam problema s njim, i kako stvari stoje sledi mu ukidanje :)

Isti slučaj. Rešio sam veoma jednostavno i jeftino - ne uključujem zadnji brisač. A ionako ne znam čemu služi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje dimenzije brisaca idu na lanciu Y (onu proslu, 2002), posto sam gledao u manualu i nigde ne pise. Ili ako neko zna gde bih to mogao da pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Pa ako imaš taj auto, zar ne možeš da izmeriš brisače?

Ili da odeš u neku radnju u kojoj znaju šta prodaju. Ja sam u AP Sportu tražio za Bravo i ljudi mi da liodgovrajuće. A piše i na kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi nikakav problem da ih izmerim, ali mislim da je prethodni vlasnik stavio dimenzije koje nisu fabricke pa bih zeleo da uporedim. A bas sam u AP sportu pitao i ne znaju koje dimenzije idu. Inace hteo bih da stavim te aero metlice ali neke kvalitetne pa mi reci sta ti mislis koje da stavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzvz, onda će morati da radi manual ili da ti neki vlasnik Y kaže fabriče dimenzije. Što se aero brisača tiče nemam pojma koji su dobri, ne koristim ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam ja i mislio, ako ima neki vlasnik Y-oke da mi kaze koje su kod njega, ali videcu jos negde po netu da nadjem. Hvala u svakom slucaju :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da mi napukla onaj plasticni deo sto drzi metlicu,onaj "mehanizam" sto okrenes da izvadis metlicu,jel ima to negde posebno da se nabavi!? :rolleyes:

Nadam se da ste skontali sta je puklo... :lol:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce bio u Lav autu i kupio nove metlice, ove aero, ali kad sam uzeo da ih stavim video sam da ne pasuju. I onda pitam ovog jednog majstora da mi pomogne i on uze neku kesu sa gomilom tih plastikica i izabrao jednu i nekako je nabudzi. Tako da ako te ne mrzi, probaj kod njih. I jos mi nije nista naplatio :thumbsup: Inace ove aero metlice su hiljadu puta bolje od onih klasicnih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...