Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Pa nisam uzimao za stojadina
Pa cena je ista po komadu i za stojadina i za yugo, i za stilo i za lupam a6. Obicno su skuplji samo preko 65cm duzine :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, MS PK said:

Pa cena je ista po komadu i za stojadina i za yugo, i za stilo i za lupam a6. Obicno su skuplji samo preko 65cm duzine :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Cena za komplet brisaca flat(ravni) za Grande je najjeftiniji 1000din,krecu se oko 2 hiljade u proseku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam izmenjao gomilu tih, prvo Lucas koji su se pokazali katastrofa, zatim Mutitoyo (samo vozacki) koji se jako lose brisao, i na kraju kupim Valeo univerzalne. Ni oni nisu bas najbolji ali solidno brisu. I na kraju sam dosao do zakljucka da je najjeftinje kupiti tipske. Jeste da su skuplji u startu ali opet na kraju izadju jeftiniji.  Npr za moj 500L Valeo Silencio je oko 3000 ,  Bosch aerotwin izadje otprilike isto toliko. Original su mi inace trajali pune 4 godine 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dati tolike pare za brisac je suludo. Sad cete da me napljujete sto tako kazem ali dokle god postoje debili koji kradu brisace nema sansi da cu da dam vise od 500 din po komadu. Pa bre nesrecni mitutoyo mi je neko skinuo jer mu je zatrebalo, sreca pa sam video cim sam seo u auto inace bi skroz izgrebao staklo. Da mi je neko digao silencio koji je 3 soma par verovatno bi isao od auta do auta po parkingu i trazio kome da razbijem soferku..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Flex said:

Napred su oni sto uzeh od tebe, ako se secas. Ima li negde neki video kako se menjaju gumice (da ne izlomim nesto)?

Secam se, naravno. To su OEM sa Stildze, sa sve onim dodatnim plasticnim spojlerom na vozackom. Menja se jos lakse nego na aero, samo kod kupovine ponesi sa sobom staru gumicu, jer ti je potrebno da imas identicni poprecni presek (vidjao sam 2-3 razlicita tipa preseka). Kroz gumice idu zice (2 komada cini mi se, jedna sa gornje i jedna sa donje strane), pa je zato potrebno da profil bude identican. Samo oslobodis pocetak gumice (ako postoji zljeb), izvuces gumicu iz vodjica, izvadis zice. Odmeris i iseces identicnu duzinu novih gumica (ako me secanje ne vara 56cm i 48 cm, zadnji 33 cm), ubacis zice u profil gumice, ubacis u leziste i osiguras. Vrlo jednostavno, samo pre demontaze obrati paznju (ili slikaj ako nisi siguran) u koji zljeb gumice ide zica, a koji zljeb ide u vodjicu brisaca.

11 hours ago, djomla said:

Skines brisac, sa jedne strane skini poklopac, pazi da ne polomis (ja sam uspeo, ali drzi) izvuces staru uguras novu i ćozdra.

Uzeo je covek od mene, klasicni su u pitanju, ne aero ;) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro bih u Profiko, prodavnica u Nišu, drže Wurth brisače, bili su oko 800din /kom, čak su imali i neke na popustu za 350din kom, ali sam video datum uvoza 2016god, pa odustadoh.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje koje sam uzeo su neki kod Gorana. Okej su, desavalo se neko vreme da skripe ali u poslednje vreme se ne desava toliko cesto, podnosljivo je. Obrisu okej, ne ostavljaju tragove za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

drže Wurth brisače

E, da, od par ljudi sam cuo da ih hvale, a i videh na delu da su OK. Nisam ih licno probao da bih mogao bilo sta da ocenim, samo prenosim :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:

Ma dati tolike pare za brisac je suludo. Sad cete da me napljujete sto tako kazem ali dokle god postoje debili koji kradu brisace nema sansi da cu da dam vise od 500 din po komadu. Pa bre nesrecni mitutoyo mi je neko skinuo jer mu je zatrebalo, sreca pa sam video cim sam seo u auto inace bi skroz izgrebao staklo. Da mi je neko digao silencio koji je 3 soma par verovatno bi isao od auta do auta po parkingu i trazio kome da razbijem soferku..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Prvo sam kupio Lucas platio ih 1600 din posle par dana stružu i preskacu kad brisu, Mitutoyo sam platio oko 650din isto preskace kad brise. I na kraju kupim ove Valeo koji su korektni ali isto izadju oko 1600 din. Kad saberes koliko sam platio sve ove mogao sam u startu da kupim kvalitetne. A i da ne pricam o grbi koju imaju univerzalni. Meni se do sad nije desilo da mi neko digne brisace. Nesto u zadnje vreme razmisljam da porucim tipske sa Alija oko 1000 dinara su par. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino tako su se "ranije" menjali brisači , metlice iste samo gumice se menjale, onda je neko zbog onih sa dve leve i pasuljem na ramenima uveo komplet metlicu, međutim i to je nezgodno za pasuljke, jer kako osloboditi osigurač izvući metlicu i opet istim putem vratiti novu

Takođe mi nisu jasni proizvođači tih metlica i gumica, svi ti alati za savijanje, montaža, ekstruderi za proizvodnju samih gumica, i onda naprave smešu koja ne radi posao, pa šta praviš koji đavo, zna se za čega služi i šta treba da radi pod kojim uslovima vremenskim.

Znaju oni i pravu smešu nego fušerišu zarad 3-10% uštede koja ih na kraju košta više.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prvo sam kupio Lucas platio ih 1600 din posle par dana stružu i preskacu kad brisu, Mitutoyo sam platio oko 650din isto preskace kad brise. I na kraju kupim ove Valeo koji su korektni ali isto izadju oko 1600 din. Kad saberes koliko sam platio sve ove mogao sam u startu da kupim kvalitetne. A i da ne pricam o grbi koju imaju univerzalni. Meni se do sad nije desilo da mi neko digne brisace. Nesto u zadnje vreme razmisljam da porucim tipske sa Alija oko 1000 dinara su par. 
Ja sam imao wurth pre ovih, i oni su bili ekstra. Mitutoyo mi neko skinuo odma nakon montaze, bukvalno neupotrebljen. Kupio i parkirao ispred zgrade pa otisao kuci, ujutru krenem na posao kad ono nema suvozacevog..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa jedino tako su se "ranije" menjali brisači , metlice iste samo gumice se menjale, onda je neko zbog onih sa dve leve i pasuljem na ramenima uveo komplet metlicu, međutim i to je nezgodno za pasuljke, jer kako osloboditi osigurač izvući metlicu i opet istim putem vratiti novu
Takođe mi nisu jasni proizvođači tih metlica i gumica, svi ti alati za savijanje, montaža, ekstruderi za proizvodnju samih gumica, i onda naprave smešu koja ne radi posao, pa šta praviš koji đavo, zna se za čega služi i šta treba da radi pod kojim uslovima vremenskim.
Znaju oni i pravu smešu nego fušerišu zarad 3-10% uštede koja ih na kraju košta više.
 
Послато уз помоћ ТT
 
 
 
 

Vidi sto me nagrdi covek jer sam pitao kako se menja guma.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bit said:

Pa jedino tako su se "ranije" menjali brisači emoji6.png, metlice iste samo gumice se menjale, onda je neko zbog onih sa dve leve i pasuljem na ramenima uveo komplet metlicu

Upravo tako, toga se i ja secam :) . Plus sve manja cena proizvodnje su doveli do toga. Ali zato imamo i kvalitet kakav imamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shomispc said:

Ja sam imao wurth pre ovih, i oni su bili ekstra. Mitutoyo mi neko skinuo odma nakon montaze, bukvalno neupotrebljen. Kupio i parkirao ispred zgrade pa otisao kuci, ujutru krenem na posao kad ono nema suvozacevog..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Eto,zbog brisaca mu je neko mogao otvoriti lobanju,govedo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fabiji sam stavljao Wurth Aero brisače, odlično izgledaju, a i odlično rade, trajali su mi 3-4god, 60 000- 80 000 km, auto nije bio garažiran. bili su oko 2000din ili više, ali vrede.

 

Sada na Z10 imam Valeo, ostalo od prošlog vlasnika, dobro rade / brišu, ono što me kod njih nervira je kada dođu u krajnji položaj čuje se jako "flap", tj kada se prevrnu i krenu nazad. Zato sam i pomišljao da ih menjam... jer me nervira kada nije muzika malo jača.....mada....dok rade... rade...nije kod nas baš kišovito...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao Valeo na Bravu, sve najbolje, mislim da su trajali oko tri godine. Zamenio ih "Goranovim" pred prodaju, isto bez problema. Svojevremeno koleginica kupila Wurth isto super iskustvo!

Valeo sam kupio posle obilaska tipa deset radnji, gde ili nisu imali, ili su imali samo jedan brisač. Platio lepe pare, ali toliko su i trajali! Planiram za Rešo da kupim uskoro i verovatno će opet biti Valeo, ako ne nađem Wurth!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex, nisam na tebe pomislio, već čitajući temu, napisao

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspisali smo se nesto o brisacima u ova 2-3 dana i ispada da su najbolji brisaci - NOVI :D ali stvarno jeste tako, probao sam i bosch i champion i mitutoyoyotumitoyu i valeo i meni su svi radili odlicno, menjam ih na 2-3 godine i tokom toga rade kako treba...

Jedina stvar koja me nervira je kacenje, tj kada nisu original pa ima onu budzu. Zbog toga sam i menjao mitutoyoyotumitoyu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

obratite pažnju i na godinu proizvodnje / uvoza, ja za malo kupih Wurth na "sniženju", jbg za 350din/kom, je džaba... ali kada videh da su 2016god Uveženi.. odustadoh.

 

starenje gume je važna stavka, zašto kupiti stare par godina

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Milutinac said:

Jedina stvar koja me nervira je kacenje, tj kada nisu original pa ima onu budzu. Zbog toga sam i menjao mitutoyoyotumitoyu

+1, rekoh i ja vec ranije. Inace, eto par lepih iskustava sa Wurth, poklapa se i sa onim sto sam ja cuo od ljudi van foruma, mozda vredi pokusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti sad :lol: . Srusi nam covek Sneska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...