Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Ne znam iz kog si kraja, ali imas kod Auto Mike Champion gumice, pa zameni samo njih.
Mitutoyo imas na KP, ja sam na NBG-u uzeo.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=19651]ISV_01[/mention]  Mislis na Mitutoyo da si imao na Puntu il Lucas? Videcu sutra da skoknem do Zarkova da ih uzmem. Inace video sam danas kod Kineza kod nas na Brdu 200 din, ali imaju samo do 600mm. Sa druge strane ne daje mi se bas 3000 za aerotwin. Ja sam i dalje u neverici da jedni brisaci nisu u stanju da izdrze ni mesec dana. 
Mitutoyo sam imao na puntishi. Uzimao sam ih na buvljaku, bili su dosta jeftini tipa 300-400 kinti. Prvo sam bio skeptican a onda sam samo bio a skeptican nisam
U principu su bili dobri i posle jace zime ali ako ih uhvati mraz i stegne dobro, pocnu da manje/vise brljave, pa ih malo fenom doteram. Prilicno dobar brisac za ok novce, bar se meni tako pokazali. I ovi iz Uradi sam su dobri, a imaju i Mishelinove ponekad na popustu, ali njih nisam probao.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

I sto kaze@djomla, KP nadjes svasta i jeftinije, jos ako mozes da preuzmes licno, eto solidne ustede. Gumice za brisace obavezno ako mozes samo njih da menjas, a sam drzac ti ok.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladaG9

Evo iz prve ruke, cena Mity-a na bg buvljaku je od 250 pa nadalje zavisno od dimenzije, svaka tezga za kola ih skoro ima.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam u xenon carbon oprema na Zarkovu, 600 din. Ali sam uzeo od 70mm, iako je fabricki 65 nisu imali krace, ali ne kaci nigde. Ono koliko sam probao sa tecnoscu za sada je ok. I tisi su od Lucasovih. Kad su u pitanju Alca, za njih sam isto cuo da su ok, ali jedino sam video da ih ima u Borci, a to mi malo daleko. Barem preko interneta i to flat. A i nisu skupe, povoljne su. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si iz Panceva?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomlaAuto kes, Ul Valjevskog odreda. Imaju i sajt pa moze da se online poruci www.autokes.com. Razmisljao sam i da porucim ali ne isplati mi se da placam dostavu od cak 350din za jedan brisac.  A sa dtuge strane svi hvale Mutatoyo a to mi je bilo blize. Za sledecu zamenu cu svakako uzeti Alcu. Inace Lucas su stvarno za izbegavanje, onaj na pumpi je jedva namontirao brisac kako je lose uradjen onaj nastavak. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @VladaG9, znam gde su, ako budes hteo, cimni me pa ti posaljem, imam neku kombinaciju za dz city express, pa mogu lako da "provucem" manje pošiljke :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

43zla crew! Djomla I Nigrutin pecaju na Sebešu!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se ne proba na kolima dzaba sve. Kome trebaju obični brisači u metrou često ima na akciji Bosch samo mora da se kupe 2 velika i 2 mala to na akciji nebi trebalo da predje 1000 din. Gledao sam skoro u lav autu  ove aero ili ravne kako ih već zovu isto Bosch komplet 3000 din i neke eko isto Bosch samo na komad par oko 1300 din. Samo dali je tolika razlika i u kvalitetu koliko u ceni. Champion isto imaju skupe i jeftine cene slične Bosch-u . Imaju još drugih proizvođača one su u ceni kao jeftinije Bosch,veći 500-700 din manji 350-500 din 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući iskustva kolega sa foruma, otišao sam i kupio Mutitoyo. Moja iskustva su loša: desni od starta nije hvatao celom površinom , a levi je posle prve kiše počeo da ostavlja neobrisane linije.

Obični Bosch brisači su mi uvek trajali tačno godinu dana i radili su za to vreme bez greške. Kupovao sam ih u Metrou na akcijama i mogu ih preporučiti svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali problem je sto u Metrou imaju samo klasicne, ne flat. Videcemo kako ce se Mutitoyo pokazati. Meni Lucas kad sam juce pogledao uopšte nije lepo legao srednjim delom, nego je imao lufta na sredini. Tako da je poceo da ostavlja zamrljano kao i mopar star 4god. A Lucas je deo TRWa. A nesto mi je puno davati 3000 za brisace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate mogucnost da zamenite i probate samo gumice, menjao sam i na flat brisacima... "Auto Mika" je imao "Champion" meni se ranije OK pozakazale. "Kit Commerce" ima zabarske "Lampa" i neke koje vade iz kutije :) (nesto preko 100 kinti, 70 cm) ali sa njima nemam iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu sam ja pogresio, i to sam skapirao tek kad sam otisao sa pumpe. Kad mi je onaj namontirao lucasove na pumpi, ja sam ostavio moparove nisam ih uzeo sa sobom. A to ponajvise iz razloga sto se one lepo i lako kace, nemaju onu grbu i najelegantinije su.  Ali eto nisam ukljucio mozak u tom trenutku, tek posle sam se setio da sam mogao da uzmem samo tu gumicu<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vota mistejka tu mejka :( , nekome si ucinio uslugu... Oko flat brisaca mozda mora malo vise da se cacne, ali uglavnom se gumica da zameniti.

Upravo to sto pominjes - cesto aftermarket flat imaju ogromne "grbe" za kacenje i to mi se kod njih ne svidja. Pogotovo oni koji idu na klasicno "U" kacenje.

Kod mene su trenutno Bosch iz Svice, rade korektno jos uvek ali takodje planiram da im zamenim gumicu kada dodje vreme, vec sam cacnuo i video da moze. Kao sto i sami vidite, cesto ni brand ni visa cena kod nas ne garantuju apsolutno nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam par godina preplivao Alce na originalne FIAT nosače! Super! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno iskustvo.

Prošle godine posle lošeg iskustva sa BOSCH-om kupih SCHWEIZER flet brisače. Levi od 650mm i dalje vrlodobro briše a, desni 400mm od samog početka očaj.

Kada sam rešio novi desni brisač da kupim, požalih se u prodavnici i momak prodavac mi ojasni da sam naopačke montirao metlicu.

Elem kada se pređe palcem preko metlice sa jedne na drugu stranu, nije isti otpor. Znači metlice kada se postavljaju, tvrđa strana (koja se teže savija) ide prva kada idu na gore a, mekša kada se vrćaju.

Cena SCHWEIZER je 1cm=1din (otprilike).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...