Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

1 hour ago, lajsna said:

Metlice se mažu šamponom za kosu

Da ne bude zabune, ja sam ozbiljan, testirale švabe, ne mogu da nadjem snimak, bilo na galileu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pohvalim ove Mitutoyo brisace. :thumbup: Stavio ih 1. semptembra i brisu kao prvog dana i dalje. Bosch je posle slicnog perioda bio za bacanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna pohvala za Mitutoyo, imao ih na prethodnom autu (Vectra C) i radili su vrhunski. E sad, kacenje na Vectri je bilo klasicno pa nikakvi adapteri nisu bili potrebni i nikakva buzda nije postojala.

Pre njih sam tada uzeo Lucas i jedna metlica je posle par dana pocela da skripi i zapinje tako da toliko o "jacim" brendovima...

Sada sam za Deltu ipak isao na original Fiat/Lancia/Alfa i za sada su bez greske pa cemo videti dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Milutinac said:

Brisu, ali im je onaj deo za kacenje jedna velika dzomba

Ako ih vec toliko hvalite, mozda je moguce na Miti samo skinuti gumice i prebaciti na originalne brisace?

Kod mene su jos uvek Bosch AeroTwin sa kojima je auto stigao iz Svice, odlicni, tihi, primedbi bez :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto znaci da se kod nas prodaje neka treca klasa Bosch-a... Btw kod mene je savim normalan adapter za Mitutoyo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ja sam na puntu dobio bosch obicne brisace i 2.5g su brisale bez greske. Uzeo kod nas iste te u beogumi nisu ni prvu zimu dobro brisali. Sad dam uzeo Alca metlice i dobre su,videcemo koliko ce dugo mada za punta je oko 600din komplet.

Inace punto mi je isto iz svice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaciji je adapter. Najbolje su reseni na Boschu.. Bas onako diskretno izgleda po meni.. Ja uzeh neke Lucas ona budzevina je uzas. Brisu okej za sada pa mi zao da ih menjam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Milutinac said:

Mitutoyo budza

 

20190308_133147.thumb.jpg.50ec7e4897bc5325f7a5c02686f782d9.jpg

Ni kod mene Mitutoyo nisu ovakvi, jeste malo izbačeno ali ne ovoliko da baš bode oči i iskače.

Inače će biti skoro 6 godina kako njih koristim, otprilike pred svaku drugu zimu kupim nove i nikad škripnuli, preskočili, ni zamrljali nisu a cena smešna 150-200 dinara po komadu na Bubnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti Mitutoyo koji manje strce su modeli predvidjeni za klasicno kacenje odn. za automobile sa fabricki klasicnim metlicama i oni su nesto jeftiniji, a ovi sto vise strce su varijante za novije sisteme kacenja odn. za automobile sa fabrickim "flat" metlicama...

Ne znam sto su to tako zamislili ali jbg...

Znaci razlika je samo u nacinu kacenja, ako imate fabricki stari tip metlica onda ce Mitutoyo manje strcati;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš original i sve bude extra... nerviranje i dva tri odlaska na bubanj i na istom si...ja bih se obesio da svaki dan gledam ispred sebe nešto što me nervira...mada ko moze da coolira...uživaće i sa tim jeftinim rešenjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima klasicni "U" sistem vesanja, kao sto rekoste. I meni zestoko upada u oci ta "grba", zato masu njih nisam ni uzimao u obzir dok sam ga vozio. Nesto najprihvatljivije mi je bilo na "Heyner" flat (partnerska firma sa Alca), grba im je korektno utopljena u telo brisaca i te sam jedino kupovao ili na njima menjao samo gumice:

 

i-heyner-all-seasons-650.thumb.jpg.7374432afc326b76aa9a99868b02c53a.jpg

 

@Rile_bg

I ja sam bas cekao da vidim kako ce se AeroTwin pokazati, s obzirom da kostaju prilicno a ovde i nisam citao Bog zna kakve komentare. Ocigledno je sta nam poturaju i serviraju, kao i za masu drugih stvari. A evo sad ce im godinu dana kod mene, doduse i bili su maltene novi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapanjen sam koja je nauka postala kupovina metlice brisaca :D posle skoro 4 godine, moji OE su poceli da razmazuju. I odlucim se za Lucass koje sam uzeo na Lukoil pumpi. Prvo vece super brisali, sutradan poceo vozacev pomalo da skripucka, kasnije da razmazuje, a sad i da preskace i skripi. Kupljeni pre mesec dana. :angry: danas stavim brisac u krajnji položaj  i imam sta da vidim, ona gumica u obliku slova S. Jedan deo otisao upolje, drugi na unutra. A koliko sam primetio krajevi uopste ne dodiruju soferku. Mislio sam da je Lucas dobar brisac jer jelte deo su Trw grupe. Sutra cu da odem da uzmem ovaj Mitutoyo, samo vozacev, da vidim kakav je on jer ga ovde svi hvale. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, VladaG9 said:

Sutra cu da odem da uzmem ovaj Mitutoyo, samo vozacev, da vidim kakav je on jer ga ovde svi hvale. 

Ja sam te imao na puntari brat bratu jedno 2 godine, odlični su bili. Sada imam neke iz Uradi Sam (mislim da su bili dal 450-500 rsd komad) na Bravu, aero su i odlično brišu od kada imam auto. Uzeo i par za rezervu kada su bili na popustu inače ako naletim na Mitija, uzimam ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01  Mislis na Mitutoyo da si imao na Puntu il Lucas? Videcu sutra da skoknem do Zarkova da ih uzmem. Inace video sam danas kod Kineza kod nas na Brdu 200 din, ali imaju samo do 600mm. Sa druge strane ne daje mi se bas 3000 za aerotwin. Ja sam i dalje u neverici da jedni brisaci nisu u stanju da izdrze ni mesec dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...