Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Menjao sam ih jer su ih neka dobra dečica pokrivila ... onako .. bilo im dosadno...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Dimitrijus said:

Koliki najveći vozačev može kod punta... kontam da je bolji što veći ... a koliki onda kod suvozača... ja kupio neke jeftine brisače i ovaj što ih prodaje mi dao dva skoro iste duzine.... i prave mi us.rani trougao i sliva mi se tečnost a kraj suvozačevog mi otpao jer udara u gumu od šoferke....

Kod mene je 55 cm vozacev, 45 cm suvozacev i nema greske s  tim dimenzijama.

 

Sto se tice trougla, suvozacev brisac podigni koji cm iznad i lepo ce da prebrise, nece ostavljati trougao.

 

Evo ti na slici mozes da vidis kako je taj suvozavec malo iznad ali nista preterano ruzno i staje pasent, ne kaci gumu od soferke.

 

P1170341.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto menjate komplet brisace nije mi jasno ,menjajte samo gumice ili metlice kako ih ko vec zove,ja za 200 dinara kupio grafitne extra su i stavim  napred na oba brisaca i isecem visak i gotova stvar.I ne razmisljas o duzini niti bilo cemu.

Da li moze da se menja gumica na aero brisacima? Gde kupujete kvalitetne gumice(mislim na ove za brisace:-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. Skineš onaj trouglasti kraj sa jedne strane i izvučeš gumicu. Malko teže navlačiš novu, skratiš višak i ponovo "nadžekaš" krajnju plastiku.

Sa donje strane brisača na krajevima imaš pozicije gde se "zakukaju" ti trouglasti plastični krajevi. Malim ravnim šrafcigerom oslobodiš ta mesta i svučeš kraj.

Imaš i u Lav-u i u Kit-u gumice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Markobgd...nisam razmisljao o ovoj varijanti ali kada vidim cenu kvalitetnih aero brisaca sve sam blizi ovakvom resenju:-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti i video da ti malo bolje dočara. Ova doduše koristi klešta za skidanje ali se to meni ne sviđa jer mome da se desi da nešto pukne ili bar da ostavi tragove na toj plastici...

https://m.youtube.com/watch?v=0yWx7c5zkB8

Svi hvale one Mutitoyo (ili kako se već zovu) brisače i prilično su jeftini pa možeš i sa njima probati.

Ja ću probati verovatno kod naredne zamene čisto da se ne bih cimao sa menjanjem gumica, mada jedino ako im adapteri nisu glomazni kao što znaju da budu. 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam koristio ni srafciger niti bilo sta,lagano izvukao i lagano navukao,samo kada lepo krene ubacis u zljeb i samo navlacis.U kit komercu sam kupio znaci 200 dinara par grafitne i brisu extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Markobgd said:

Ja ću probati verovatno kod naredne zamene čisto da se ne bih cimao sa menjanjem gumica, mada jedino ako im adapteri nisu glomazni kao što znaju da budu.

A uglavnom jesu, na tim aftermarket budu kao grba i (bar meni) bas para oci. Retki su aero modeli gde je to utopljeno u telo brisaca i da lepo i elegantno izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare za Jeltu su 3.700 org metlice u Bogunovicu.

Nije strasno koliko sam mislio da ce biti.

 

8 hours ago, DaliborLazarevic said:

Ja nisam koristio ni srafciger niti bilo sta,lagano izvukao i lagano navukao,samo kada lepo krene ubacis u zljeb i samo navlacis.U kit komercu sam kupio znaci 200 dinara par grafitne i brisu extra.

Ovo si uradio na aero brisacima, ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86

da kod druga na pezou zamenio za 5 minuta oba,ima na kraju onaj kraj on se skine i izbaci iz lezista i izvuces staru gumicu i ubacis novu i vratis taj kraj lako.Ima kao neke sitne zabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, skile86 said:

Mare za Jeltu su 3.700 org metlice u Bogunovicu.

Nije strasno koliko sam mislio da ce biti.

 

Znam, tamo sam i uzeo original pre tri god i zbog idealnog kačenja ih zadržao. Zamenio samo gumice pre zime. Ne podnosim one budževine od adaptera.

Realno iako su oriđiđi prilično kratko su trajali brisači<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si mi rekao da ih ne uzimam. ;-)

1 hour ago, DaliborLazarevic said:

@skile86

da kod druga na pezou zamenio za 5 minuta oba,ima na kraju onaj kraj on se skine i izbaci iz lezista i izvuces staru gumicu i ubacis novu i vratis taj kraj lako.Ima kao neke sitne zabice.

To cu svakako da uradim za zadnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam na ove naleteo na pijacu kod nas . Uze sam jedan na probu pa kad sam se uverio da su dobri, kompletirao. Cena , prava sitnica !

http://www.xenonoptics.com/wiper.php

350-400din com :rolleyes:

Inace , vec 5-6 meseci kotrljaju i sasvim posteno odradjuju lovu kojom su placeni!

Mis'im, da se citiram malo.

Imaju grbu ali su odradili pos'o za sve novce!

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Buca_Tipo said:

Mitutoyo je kevaaaa!!!

Spremi 4 komada do skupa, 2x55, 2x45. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Buca_Tipo said:

Mitutoyo je kevaaaa!!!

Realno, meni vec godinu dana ko novi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni od koga :) kupio ih u Bg u Kit komercu u V. Stepe. :lol:

 

Nije valjda da slike i savet kolege racunas tako @majkicbane ? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da popustio feder sta je ispod sipka gde se montira brisac i zbog to da isti preskace i ckripi?

Juce montirao novi Champion klasik brisace i levi ckripi i ne brise pa odma ih vratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen,nije ni do brisace ni do feder. Osusio se mehanizam za brisace, malo podmazivanje i WD-40 na svi pokretni delovi i nema vise ckripenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...