Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

idi u felix tim, Bulevar Despota Stefana 81, ponesi stare brisače i kupi bilo koje koje ti po dimenzijama odgovaraju (naravno, Valeo, Champion, Bosh...). prodavac je vrlo ljubazan, prekopaće celu radnju dok ti ne nadje.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se ovde prica o brisacima evo i moj doprinos.

Od kad sam kupio lybru nikako da resim zadnji brisac sve negde zurim jurim i danas sam imao vreme i resih da stavim tacku na tu pricu.

Posto je moj auto karavan brisac ima samo u orginalu prevrno sam sve da ga nadjem ali nema :wallbash::veryangry: .

Ma sta moze to da kosta pa nije to zamajac i odoh ja u lanciu.

Dobar dan

Dobar dan

Meni treba zadnji brisac

Imamo na lageru

Molim vas jedan

Nema problema,racun je na kasi

I na kasi brate racun ko vrata 41euro,e je...a :realmad: .

Ali sta da radis plati pa klati.

Izvinite na malo slikovitijem opisu ali sam morao da okrenem na salu da mi bude bar malo lakse :rofl::rofl: .

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fensi auto - fensi brisač. ;)

Hteo bih samo da dodam da brisači koje sam ovde spomenuo, neki aero iz Metroa od prošle godine i dalje ferceraju savršeno. Za mene je šokantno, jer su koštali 399 dinara ako se dobro sećam, ali izgledali su prilikom ugradnje vrlo kvalitetno bez obzira na cenu. Ako ih ponovo budem video negde slikaću pakovanje, itekako dobra kupovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok sam letos bio u Svajcarskoj, desi mi se da mi se pokida levi brisac po najvecem pljusku. Posto ni na jednoj pumpi na auto putu nisam mogao da nadjem proklete brisace, svratim u WV servis i uzmem original brisac za Golfa 4 po ceni od 25 franaka.... :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Champion aero brisaci za stila potrebni. Gde mogu da se naruče online i koje su dimenzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje u Delti Fiat originalni Aero kostali su oko 2300 dinara proletos.

Ja pazario i zadovoljan sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, a zasto to radis? Po meni ti je to bacanja para, ti aero su dosta kupi! Ja ih imam, ali kad sam trebao da menjam sam iz njih ivadio gumice brisaca (takozvane metlice) i uvukao druge... Tako me izaslo mnogo jeftinije, nego da sam kupovao nove aero! Nasao sam obicne champion i iz njih uzeo gumice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Terza

Pa sta mi na kraju preporucujes da uradim :) Hteo bih neki kvalitetni brisac/metlica/gumica (sta vec) da ne moram da menjam svakih par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti preporucio Champion, originalni za Stila su kostali 1100 din u GMS-u. koristim ih nekoliko meseci i odlicno su se pokazali.

Mozda oni salju delove, pozovi ih i pitaj.

GMS - auto gavrilović

Novi Beograd 11070, Tošin bunar 188a

tel 011-26-09-181; 011-31-95-803

Beograd 11000, Trgovačka 7 - Žarkovo

tel 011-23-98-220; 011-23-98-221

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftini originalni brisači "Champion" za Lybru, Stila i Alfu 156 u Bulevaru Despota Stefana, pored kafane Bled, pa 30 metara uzbrdo prema centru, sa desne strane jeftini originalni brisači. Asimetrični sa spojlerom za levu ručicu!. 1200 din par. Originalno pakovanje, nije prevara. Inače ovaj artikal jeu drugim radnjama duplo skuplji! Radnja se zove FIAT LANČA, ALFA...

SAM SEBE DA CITIRAM! Evo prodje godinu i po dana, besprekorno rade, ni traga za sobom ne ostavljaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Evo da i ja iskoristim ovaj citat da kazem da sam i ja tamo za moju Deltu nasao. Brisaci, sa sve metalnim nosacima, posto je takav model kod mene - 980 dinara komad, stavio pre 15-tak dana i odlicno se pokazali na ovoj kisi u poslednjih par dana. Inace, ovi pasuju i na neke druge starije modele lancije, alfe i FIATA, cini mi se i na dedru, tipa i recimo 155 ili tako neki model. Elem, pise sve na kutiji. Firma je inace italijanska, ali nazalost nisam zapamtio ime, a kutije sam u medjuvremenu bacio. Imaju i drugu varijantu za deltu, tamo gde se samo metlice menjaju i oni su nesto oko 250 dinara komad. Pa kome treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas svratim da kupim zadnju metlicu brisača i iznenadim se da postoji za Lybru i samo gumica metlice kao rezervni deo :yes . Pošto je zadnja metlica plastična, tje nema nekog pritiska na staklo kao prednji metalni, mislim da će da završi posao i ovo. Proizvodjač Lampa Italija. Ima dosta grafita mada dosta ostane i na ruci dok se montira :construction: . Montiram ujutru pa čekam kišu.

dZjvS.jpg

ndi6r.jpg

Odgovara i za Mareu, Dedru i Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvodjač Lampa Italija...

Prednji brisači kod mene na Stilu...kupljeni negde prošle godine u ovo vreme..i već škripe samo tako. Moraću opet da menjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAO ljudi , tandrcu mi metlice na cromi 2006. prednje, pa reko da cujem malo predloga sta , kako i gde da kupim neke bas bas da valjaju . Sto se zadnje tice nikako da resim problem skripanja iako sam vec 4-5 puta menjao gumice raznih proizvodjaca (wurth,bosch i neke nepoznate) i sve skripe ! Znam da bi sigurno resenje bilo da odem u deltu i kupim nov ceo nosac ali ne daje mi se toliko para pa molim drustvo za savet HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje rešenje ti je da odes u Deltu po nove (preko 2500din), ali ako mislis da su skupi onda predlažem bosch original. Mozda ces se zabezeknuti ako ti kazem da isto kostaju, ali ono sto niko ne gleda je to sto nemaju iste nosace metlica pa ces morati primeniti malu modifikaciju. I jedni i drugi ne skripucu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pitao bosch za cromu 4600 a u delti 2600 tako da nemam dilemu misku dajem pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pitao bosch za cromu 4600 a u delti 2600 tako da nemam dilemu misku dajem pare

i na AERO metlicama moze da se zameni gumica.Ja menjao na mojim BOSCH i odradio sam posao bez ikakve frke.Sljakaju za

medalju. :thumbsup:

A sto se tice Miskovih nazovi originala koje sam pazario pre 4 meseca

mogu samo da kazem da su nevidjeno biiip.Posle 5 dana su vec pocele da mi se javljaju crte neobrisane vlage

sa soferke.

(PROVERENO LOS IZBOR) :welcome:

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo mi je hitno, pada ledena kiša a pocepao se zadnji na Puntu mk2b. Kupim na buvljaku anonimuse za - nećete verovati - po 350din kom i za zadnji samo guma za zamenu 150din. Divni, meki, silikonski, brišu fantastično a na suvo bez grebanja (što sam imao stalno), čak na suvo odlično skidaju i tešku ptašinu.

U odnosu na ove priče "original a ništa ne valja", ovo je izvanredno. Ukupno sva tri 850 din, evo već mesec i po, i kiša i sneg i led i blato i toplo - besprekorni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki samo jedno pitanje , ovaj sprej kad kupim i uradim tretman treba li i da menjam metlice ili ne ?

ja pitao bosch za cromu 4600 a u delti 2600 tako da nemam dilemu misku dajem pare

i na AERO metlicama moze da se zameni gumica.Ja menjao na mojim BOSCH i odradio sam posao bez ikakve frke.Sljakaju za

medalju. :thumbsup:

A sto se tice Miskovih nazovi originala koje sam pazario pre 4 meseca

mogu samo da kazem da su nevidjeno biiip.Posle 5 dana su vec pocele da mi se javljaju crte neobrisane vlage

sa soferke.

(PROVERENO LOS IZBOR) :welcome:

ja na cromi nemam one klasicne metlice sa crnim metalom vec samo gumu ,gde preporucujes da vidim za bosch ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije potrebno menjati metlice....samo moraš dobro oprati stakla i brisače, a onda čistu i suvu šajbnu poprskati ovim sredstvom i obrisati suvom krpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio one iste od prošle godine, mislim da je 450 dinara bio komad. Mislim da nije nenormalno da brisači traju godinu dana, tj. zavisi koliko se auto vozi. Na Škodi smo morali da ih menjamo posle godinu i po - nove fabričke. Prema tome, za aero brisač od 450 dingera - ja sasvim zadovoljan. Jedino što ne mogu da se setim gde sam ih ovaj put kupio, da li Tempo ili Rodić ili negde treće. Pakovanje je zeleno, izgledaju vrlo kvalitetno i ono po čemu sam primetio da se razlikuju od drugih jeftinijih brisača je što imaju plastičnu zaštitu koja se skine tek kad se brisač namontira, da se ne bi skinuo grafit i isprljale ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...