Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Sa slike mi ne mozemo nista da zakljucimo sem o kom modelu se prica. Licno ne bih nikad uzimao polovne brisace, za malo jacu cifru imas iste takve nove.

Jeste.Samo sto taj katalog u Kitu ne valja.I meni su da litu dimenziju,ja zurio i tek ispred zgrade video da su kraci.Isao sam da menjam i lik me ubedjivao da je to prava mera za Stila...

Ivan je u pravu 56/48 :thumbup:

Samo vi slusajte prodavce. Cast izuzecima, ali u velikom procentu "neobavesteni" i ko zna iz koje branse. Vec sam pisao, pre nego sto udjem u radnju sam se vec dobro raspitao i znam sta hocu, pa mi uglavnom ono sto pricaju na jedno uvo udje a na drugo izadje. Neretko se desi i da nauce i nesto novo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, danas sam isao da kupim brisace za fiat stilo i sad sa vlasnikom sam malo porazgovarao koji idu,jer kako sam video da su original 22'' 19'',a tih nema. Radi se o boshovim brisacima. On je na kompjuter svoj ukucao modele fiata i kaze da za njega idu 21'' 18'' aero  twin su i 25e kostaju. E sad video sam u drugoj prodavnici znatno jeftiniji,ali nemaju cak ni ovo prvo ni drugo. imaju sledece 21'' 21'' aero twin i sve tako sa jednakim brojevima. Takodje sam video i boshove ali pise Eco,pa ako mi neko moze reci samo razliku i koje da uzmem i mogul se uzeti brisaci jednakih dimenzija za stilo. Evo slike iz te druge prodavnice:

 

http://postimg.org/image/zdw5042tl/

 

http://postimg.org/image/k58c0yod5/

 

to su 21 21 aero i kostaju 18e

 

a ove su ove eco i kostaju 7e

 

http://postimg.org/image/plk5aiy35/

 

http://postimg.org/image/799506et7/

 

znaci bitno mi je da mi kazete mogul isti brojevi i razlika izmedju 22'' 19'' i 21'' 18''. znam da je u duzini,ali et opet da pitam dal pravi kakvu drugu razliku. Hvalaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna radnja u Fisu. Fis iz Viteza. Procitao sam gore ,hvala,ali sad me jos vise zbuni kada sam otisao slucajno do benzinske gde prodaju brisace boshove i nadjem sasvim nesto drugo. 21'' 19''. znaci ne 22 19 ili 21 18, nego 21'' 19'' i taman kad sam hteo da kupim ,okrenem iza i vidim onu tabelu na koja auta mogu, i naravno Stila nigde nema. Sta sad da covek radi. JOs na benzinskoj i jeftinije. 20e aerotwin.

 

Izgleda da mi nema druge, nego ici u prvu radnju pljunuti 25e za 21'' 18'' gde mi vlasnik sa odgovornoscu govori da su to original velicina za fiat stilo, mada je takodje rekao da imaju i drugi boshovi brisaci drugih velicina,ali ti idu za modele od 2005 g jtd . Zato me je odmah na pocetku pitao koji model auta i sve,a kod mene je 2003 godina 

Edited by -Cruentus-Nex-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavljuj 22 19 ako zapinje 21 19. Prosto i jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malopre u Metrou uzeo BOSCH made in China :D

 

Sve prodaju u paru i svi su istih dimenzija, jedino imaju jedno pakovanje u kome je jedan 530mm (21") a drugi 475mm (19")... Cena 599 dinara
Udjem na forum, vidim da su neki stavljali 550mm i 480mm, i odlucim se da ih ipak uzmem, bez obzira sto je vozacev za 2cm kraci...

 

Dodjem do kola, namontiram vozacev i provalim da je ovaj od 530 duzi od mog starog koji je bio bar za 3cm kraci :D

Stavim desni i kad sam ga vratio u prirodni polozaj vidim da kaci plastiku dole u cosku... Reko nemoguce, kako ljudima onda staje 480. Poludeo sam na onoj zimi :)

Sreca pa je kacila samo guma, tj. metlica, a ne onaj metalni nosac metlice pa sam to skalpelom isekao...

 

Utisci za sada posle prve voznje - u odnosu na stare, ODLICNI :D

Jedino sto se vozacev malo cuje kad dodje pred kraj i krene da se vraca, tu mi je soferka malo ostecena od kamencica pa je stavljena neka kao fleka da ne upada prasina (ili mozda da se ne siri pukotina), ali mi ne smeta

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sad trebam da menjam brisac na svom autu, na brzaka sam prelistao forum. Video sam da je ispricana prica o trajnosti pojedinih marki brisaca, ali ne i o EFIKASNOSTI, pa vam saljem ovaj link. Rec je o markama koje su spominjane u ovoj temi (Champion, Bosch, Alka i Valeo). Koristeno je isto vozilo, sa istim pritiskom brisaca na staklo... Ko ne zna ruski - pobednik su Valeo i Bosch.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LpdriqyrZIU&feature=youtu.be

 

Verujem da ce video nekom pomoci.

:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo pomenuti Bosch Aerotwin i za sad su odlicni.

Smucilo mi se vise da kupujem brisace za 400-500 din, koji skripe, preskacu, ne brisu kako treba na malo vecim brinama...

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo su pohvalili Valeo Silencio Xtreme koje ja imam i koje sam pohvalio ovde ali ljudi, neće vam se dopasti cena. Oko 1800 din/kom. tj 30€ par.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i onda ih jednom roknes preko blago zaledjenog stakla i dusa ti se slomi odmah. No thanks :D

 

Takvi brisaci su za ljude koji imaju garazu kuci i garazu an poslu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neku preporuku ga gumice, ocu uzmem nove pa da uvucem kod sebe u aero brisace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam i ja samo gumice da nadjem sad ali nisam nasao. pre sam kupovao svakakve aero brisace i svi su grebali ili su se culi ko ludi i nadjem lucas clearvision neko ih je hvalio ovde pre. 2.5 godine me sluzili super necujni kao prvi dan ali kad je bio ovaj minus zamrzla tecnost pa sam ih pustao na suvo i iskidala se gumica na vozacevu stranu. danas sam ih opet nasao i jeftiniji su nego tad. vozaceva strana 610mm i suvozaceva 510mm (to su inace fabricke dimenzije za kappu) oba za 1450din. svaka preporuka za njih a nisu ni skupi preterano.

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neku preporuku ga gumice, ocu uzmem nove pa da uvucem kod sebe u aero brisace.

Sampionove gumice, 75cm 340din, auto mika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasno sada, vec sam uzeo klasicne sampion brisace i izvadio gumice, dao sam 1000, ali rade perfektno.
Hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sada video tvoj post, jbg. Za ubuduce znas. Npr kupim tu jednu gumicu i imam za zadnji brisac dva puta da menjam ili kao ovaj put jednu na stila a drugu na punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sampionove gumice, 75cm 340din, auto mika.

 

nisam znao da imaju sampionove gumice da se prodaju odvojeno tj samo gumice. to je ubedljivo najbolja varijanta za koju sam do sada čuo. 

i kako brišu i koliko traju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisu odlicno, a koliko traju ne znam, jos rade posao a do sada bi vec 2-3 puta promenio neke druge, pozadi mi sve gumice stradaju mnogo brzo, a ove vec oko 3 meseca i to po ledu i snegu a brisu kao prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo kise.Probao sam samo sa tecnoscu za staklo.preskacu po malo ali to je normalno za nove brisace dok ne nalegnu.Cekam kisu i koji dan da se razrade pa javljam utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas tako. Preseces makazama, skalpelom ili secicama.

Uzeo kod Mike, malo se namucio , ali sam ih na kraju uvukao. Izgleda da nisu lose ove gumice  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...