Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Ja uzeo na Eko pumpi Bosch ne aero, za 450 din i brisu ko blesavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tvoju preporuku uzeh hvaljene Heyner-Alca Germany brisace. :thumbup: Nisu aero vec grafitni.Oba 400 din :laughing: Sledi test na nekom pljusku pa cu napisati i iskustva

 

image.jpg

Identicni su mi na Xsari, na Stilu su aero... Gumice na njima su iste - Alca i super su se pokazali. Besumni, dugotrajni, prezadovoljan...

Cak i ova zadnja gumica sa Buvljaka se super drzi za sada, s obzirom na prljavstinu koja se skuplja na kupeu pozadi. Bas sam iznenadjen izdrzljivoscu, brise za svih 100 kinti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh i ja malo pre ove Alca flat blade, oko 400 din komad. Za sad deluju odlično, daleko bolji od nekih koje sam uzeo u Metrou koji su u startu bili krš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas uzeo Alca al one kao gumeni celi i za sad je ok,videcemo kad bude bljuzge  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tvoju preporuku uzeh hvaljene Heyner-Alca Germany brisace. :thumbup: Nisu aero vec grafitni.Oba 400 din :laughing: Sledi test na nekom pljusku pa cu napisati i iskustva

 

image.jpg

 

Dante, reci mi gde si uzeo Alca brisace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dunlop već neko vreme i dobro brišu, ali ponekad mi se dešava da mi levi, naročito kad duže radi po kiši počne da skakuće. Da li se nekom još to dešava? Nečujno rade kad prsnem tečnost za stakla ili ih namažem malo glicerinom. Da li možda treba nečim namazati staklo, npr. voskom?

Edited by Mr.Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na tvoju preporuku uzeh hvaljene Heyner-Alca Germany brisace. :thumbup: Nisu aero vec grafitni.Oba 400 din :laughing: Sledi test na nekom pljusku pa cu napisati i iskustva

 

image.jpg

 

Dante, reci mi gde si uzeo Alca brisace?

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop ima i na NISu i 650din je 24" (60cm), a 450din je 18"(45cm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako ne mazi staklo voskom ni u kom slucaju,samo ces zamastiti sve.brisac ti preskace jer ti je staklo cisto i ima malo vode,stavi brisace u manju brzinu.ili ako preskace i tad onda je otisao brisac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alca brisače sam imao do sad i bio sasvim zadovoljan. Pre neki dan sam kupio flexy ili Flat Blade - Arexons brisaše od 450 mm za 750 dinara u Ap Sport-u u Mekenzijevoj i rade savršeno, a i nečujni su :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: .

Flat Blade 8959 Arexons
Arexons

 

Alca brisače sam imao do sad i bio sasvim zadovoljan. Pre neki dan sam kupio flexy ili Flat Blade - Arexons brisaše od 450 mm za 750 dinara u Ap Sport-u u Mekenzijevoj i rade savršeno, a i nečujni su :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: .


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare, Alca su vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Svima, 

Ime mi je Dusko i nov sam na forumu. 

naime imam problem sa zadnjim brisacem na FIAT PUNTO CLASSICU. odmah kada sam preuzeo vozilo zadnji brisac mi nije brisao staklo po sredini. Posle nekog vremena sam uzeo nov Champion zadnji brisac ali je problem ostao. kao da sama gumica brisaca u njenom srednem delu nema potporu samih plasticnih nosaca na metlici pa tu brljavi. 

da li neko ima neko resenje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa donje i gornje strane same gumice brisaca bi trebalo da imas 2 metalne sipkice, pa se poigraj sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam uzeo za punta aero brisace na kupindu,kostaju 350 kinti komad. Kad sam ih namontirao brisu odlicno. Koliko ce da traju ne znam ali za sada sam zadovoljan. Evo i kod koga sam uzeo.

sq1601.jpg

http://www.kupindo.c...risaci-metlice-

 

 

kako si zadovoljan sa ovim brisacima sto si uzeo, ja razmisljam za mog da uzmem pa su mi nekako ove zapale za oko.

 

pored tih naleteo sam i na ove bas jeftine, 150din komad, ali ne znam dal vredi uzimati

 
cxca96103.jpg

 

ima i ove banana ali mi se ne svidja zelena boja silikona, njih definitivno necu uzeti

 

cxca96104.jpg

http://www.kupindo.com/Vetrobrani-i-prozori/9446603_BRISAC-BANANA

 

dakle koje uzeti dal ove po 350 kao sto ti imas ili ove po 150din, sta je vas predlog?

i da kad sam izmerio dimenzije sadasnjih brisaca, levi je 56cm, a desni 46, koje dimenzije uzeti 55 i 45cm ili neke druge, koje vi imate na puntu 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ovi zeleni vec je to zastita preko gumice. Ja sam uzeo Mitutoyo brisace i super sam zadovoljan ! Vidim da ih jedan kolega sa foruma prodaje po povoljnoj ceni uz jos mnogo necega !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ovi zeleni vec je to zastita preko gumice. Ja sam uzeo Mitutoyo brisace i super sam zadovoljan ! Vidim da ih jedan kolega sa foruma prodaje po povoljnoj ceni uz jos mnogo necega !

Danas ih montirao uzeo od kolege sa foruma pa cemo videti kakvi su.Pre ovih imao Bosch obicne i trajale dve godine i tek sada poceli da muljaju pa sam uzeo do kolege sa forume za 200 din i videcemo kakvi su neka rade i sezonu odlicno ce da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da ljudi prodaju nakatomo i mitutoyo, koju si bolji ili su isti boga pitaj :)

 

ove sto sam okacio po 150 din su nakatomo iz koreje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da vas bedačim, ali svaki od pomenutih brisača grebu šoferku u vrlo kratkom roku. Meni je ovo druga šoferka (nova) i već je izgrebana kao i prethodna, samo malo manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. Jeste da se tema zove "jeftini brisaci", ali ja na umu imam malo skuplje varijante, a ne zelim da otvaram novu temu pa evo da iznesem svoje razmisljanje.

Na prethodnoj Multishki sam koristio one aero metlice iz tempa koje su zavrsavale posao sasvim korektno. Doduse menjao sam ih na pola godine posto posle pomenutog perioda pocinju da lagano muljaju sto meni straaasno ide na zivce.  To menjanje na pola godine u slucaju ovih metlica nije tragedija posto obe (65 i 52cm) izadju negde oko 900 dindzi sto je smesno.

Buduci da sam presao na Cromu, a metlice koje imam ne rade bas savrseno, krenuo sam da trazim alternative. Na Cromi su trenutno Bosch AeroTwin metlice koje su ocigledno stare pa ne vrse vise posao. Brisu one jos uvek ok ali ova veca vozacka je potrosena pa ne odnosi vodu kako treba. Ne musavi staklo ali kao da mi ostaje tanak sloj vode pa mi se "slika prelama" ako me razumete.

Krenuo sam u istrazivanje i dosao do sledecih podataka. Na Cromu ne mogu da idu one univerzalne metlice zato sto je kacenje drugacije. Nije na kukicu kao kod vecine automobila nego se metlica nabada na klincic sa strane, tako da moraju da idu tipske. Sto se dimenzija tice idu 62.5/42.5cm ili 63/43cm. Od tipskih varijanti sam nasao 3 vendora: Bosch (Lav), Champion (ShopInvest) i Valeo (Kit).

 

Bosch idu u svima nam poznatoj AeroTwin varijanti. O ovim metlicama ne treba trositi reci, najbolje metlice na trzistu, besumne, odlicno prijanjaju i brisu i veoma dugog veka. Imam prijatelje kojima su besprekorno radile i po 3 godine. Sto se njih tice imam 2 problema. Prvi je da su mnogo skupe (4200 din), a drugi da ih niko nema na stanju vec moraju da se porucuju i cekaju sto meni ide na nerve i ne mogu da cekam.

 

Champion bi isto trebalo da su ok i ima ih na stanju ali sa njima imam negativno iskustvo. Jos na Yaris-u sam ih u jednom navratu uzeo i posle vrlo kratkog vremena (tipa par nedelja) su pocele da mi preskacu. Ne da preskacu u smislu brisanja, brisale su ok, ali mi nisu klizile preko stakla glatko i ravnomerno nego nekako iseckano. Kao da je guma okrtila pa postala previse kruta. Za period od par meseci bih se mozda i pomirio sa time ali za par nedelja nikako. Inace cena Champion tipskih za Cromu je 3600.

 

Na kraju Valeo sa kojim nemam ama bas nikakvo iskustvo sem onoga sto citam na netu a to je vrlo sareno. Neki ga hvale, neki ga kude. Cena 3300 din.

 

Poslednja varijanta je da kupim samo gumice pa da prepakujem na ove moje bosch metlice, ali tu imam problem. Kako da skinem onu plasticnu kapu sa strane a da ne pukne, a pritom postoji rizik da cu pri demontazi/montazi da pokrivim limene vodjice pa da brisac ne naleze kako treba.

 

Aj sad vi meni recite sta da stavim? Otvoren sam za sve predloge i mimo ovih sto sam naveo. Samo da imaju kacenje  odgovarajuce za Cromu i dimenzije 63/43.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...