Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Potreban mi je info gde u BGD mogu da nadjem metlice brisaca za Grande Punto ali sa ovim nacinom kacenja

vozaceva strana

sw21000.jpg sw21001.jpg

suvozacka strana

sw21002.png

U koju god prodavnicu da udjem nude mi Alca, Champion ili Bosch u cijem setu adaptera nema ni priblizno slicnog dodatka za kacenje. Pre neki dan sam prolazio pored AK Kole u Zemunu i svratim do servisa da pitam isto ovo i ubedjuje me covek da je neka budzevina u pitanju, dosli smo do toga da odemo do salona i da pogledamo na novom GP-u kakvi su brisaci i njegov zakljucak je bio da on ima samo neke Champion na cijoj kutiji pise da su za GP i da ne moze da mi pomogne :rtfm:

Ako neko zna gde mogu da nadjem molim za kontakt telefon, adresu, bilo sta....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tomas

Ako su ti metlice u OK stanju, a bas je toliki problem naci, zameni samo gumice brisaca? Vec sam pisao na ovoj temi, ja sam za Stila uzimao aero Heyner/Alca brisace i u pakovanju su imali i zamensku gumicu.

A predlazem ti i da kontaktiras naseg drugara Boleta sa foruma (nick mu je "boleabarth", http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=2983 ), covek drzi originalne delove po izuzetno povoljnim cenama, korektan je, pa mozda moze i da ti pomogne.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je kod moje lancie Y10 93-godište ceo brisač nalazi u kao nekom " oklopu " , ustvari ceo onaj deo koji nosi gumu brisača je sastavni deo sa nosačem brisača tj oklopa ,pa od kad se guma - metlica koja naleže na šoferku istrošila ja muku mučim po ovom kišnom vremenu.Pošto ne mogu kao sav normalan svet samo da zamenim brisač i gotovo ja moram da skidam gumu sa novog brisača pa da je navlačim na već postojeći na kolima, ali posle te akcije brisač koliko god se kilavio i cinculirao ne naleže normalno na šoferku pa je samim tim i briše očajno.Sve ovo napisah pošto mi je glupom meni tek posle dve godine sinula ideja da zamenim kompletno ceo brisač sve sa nosačem, pa bi moje pitanje ustvari bilo od kojih kola odgovara taj nosač za moju lanciu.Pada mi napamet jedino uno, jer on ima isto samo jedan brisač, ali i njega je teško nači sem polovan na otpadu. Sve u svemo ako nego zna koji sve nosač može da odgovara bilo bi fino da mi odgovori na moj post. Svima hvala i unapred se izvinjavam zbog dužine posta za tako mali problem :help: .

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao , mada mi se čini da kad bi skinuo moj brisač da bi taj možda mogao da uglavim :construction: Samo jedno pitanjce, jel to ima da se nabavi po našim prodavnicama ili ... ? Probaću danas šta uopšte ostaje kada skinem ceo brisač pa ako može spasao si me daljeg maltretiranja :smoke: !!!

Edited by pjaf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na ove naleteo na pijacu kod nas . Uze sam jedan na probu pa kad sam se uverio da su dobri, kompletirao. Cena , prava sitnica !

http://www.xenonoptics.com/wiper.php

350-400din com :rolleyes:

Inace , vec 5-6 meseci kotrljaju i sasvim posteno odradjuju lovu kojom su placeni!

Taman htedoh da napišem post i slučajno otvorim ovaj link i vidim da je to to...

Dakle još jedan plus od mene za pomenutu nepoznatu marku...

IMG_5596.jpg

I ja sam ih uzeo od drugara koji drži tezgu na niškom buvljaku i to bez love, u fazonu platićeš ako ti odgovaraju...

Šest meseci već rade besprekorno... Nečujnu su, a čiste i suše za desetku...

Danas sam bio kod tog drugara da uzmem samo gumicu za zadnji brisač... Neka grafitna, isto no-name... 70 din komad...

A ove sam letos platio 150 din / kom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, pre oko godinu dana sam kupio zadnji brisač - komplet, kako se već prodaje. I od samog početka - ništa nije valjao. Valjda je ona opruga koja treba da pritisne brisač uz slaklo previše slaba pa brisač samo u nekim delovima stakla briše, a u nekim delovima ni ne dodiruje staklo. Ali to nije sve. Kad se vraća onda još i grebe, pa se čuje "onaj" zvuk grebanja tj. preskakanje brisača. Dal' je guma metlice previše tvrda ili šta se dešava - ne znam.

I šta sad ? Da kupim novi brisač, pa da novi zamenim novim da vidim kako će da radi ? Probao sam da nađem samo ruku brisača, pa da onda mogu da zamenim metlicu ali slaba vajda. Niko to nema.

Zato, pitam za iskustva, ko šta ima, i ako neko ima valjan zadnji brisač, neka napiše gde je kupio, i koji je brend.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi neki jeftiniji ili po volji običan brisač, izvuci samo gumicu i ono što je u njoj (jedna ili dve metalne trake) skrati na dužinu originalne gumice i lagano uvuci na originalnu metlicu. Estetski isto kao original samo puno jeftinije. Tako sam uradio na dve orig. metlice i sve funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Upravo sam ovo danas uradio ! I pokazalo se kao odlično rešenje ! Nikad bolji zadnji brisač nisam imao. NIje bilo potrebe ni da sečem, jer sam našao brisač od tačno 40 cm, koliki je potreban za zadnju šoferku na Libri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja :stuart: , predlog jos od ranije:

Ako su ti metlice u OK stanju, a bas je toliki problem naci, zameni samo gumice brisaca? Vec sam pisao na ovoj temi, ja sam za Stila uzimao aero Heyner/Alca brisace i u pakovanju su imali i zamensku gumicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam kupio aero brisače po poslednjoj tehnologiji proizvedene upotrebom Nasa gume a sve to sastavljeno u Kini. Naravno ručni rad se podrazumeva.

Cena levi 200 din 550 mm i desni 475 mm isto 200 din.

auto_brisaci_slika_O_4060262.jpg

Nek traje koliko traje. Jeftinije teško da može.

http://xenoncarbonop...dardno-kacenje/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao na puntu iste takve i raspali se posle mesec dana,one plastike na krajevima u voznji odletele u nepoznatom pravcu a inace super brisu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se koji je proizvođač brisača koji su mi izgrebali šoferku. U pitanju je autoPractic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi kinezi koje sam kupio nisu loši, lepo brišu, ne škripe i još uvek ne lete delovi po putu.

Za 200x2 extra stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio i ja ove svemirske al na sreću, kupih i gumicu. :)

Elem, jedan svemirski skoro i da briše dobro. Ovaj moj, levi. Fali mu jedno 7 santima da briše celom dužinom. Onaj desni, sredinu uopšte ne vata. Na kraju sam uzeo svoj stari i nabacio novu gumu i briše za sve pare. Sutra idem da uzmem gumu i za levi pošto mi ne odgovara jedna od uzetih. Takođe, i onaj zadnji prepakovan i briše kao nov. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo Valeo skorije .. izasla me oba prednja sa zadnjim 2000 :wacko:

Ok brisu za sad. Cak i sad kad je ovaj mraz ne lepe se za soferku ali dok staklo nije komplet cisto ne struzu led bas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omašio se topic, ovo je priča o jeftinim brisačima (max do 300 din/kom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pohvalim i ja one zalene 'Guard'. Vec par meseci rade lepo i ne skripe, za razliku od nekih (ne secam se marke) iz AP Sporta koji su tako skripali da nisam mogao da vozim od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...