Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Ali da znas najlakse je kad je po tacnoj meri kupljen tipski koji se skine sa njegovog nosaca, oni imaju limenu onu lajsnicu pa se uklopi tacno i ima pocetak i kraj koji kao nalegne u leziste kao jezicak neki ili zljeb pa da ne bi klizio van posle nekog vremena koriscenja e sad moguce da je isto kod svih ali moze i da se razlikuje sto me ne bi cudilo, sto ne znaci da nemoze i ovaj seceni njega puknes tackom super lepka na pocetku sredini i kraju (gde je lajsnica ona sumnjam da dolazi kad je custom varijanta) i miran si neko dobro vreme ;) sve zavisi kolko je neko kreativan i snalazljiv :D kod mene sve moze, moze i selotejp na crevo rashladne tecnosti :D samo da je turbo turbo zviz :wub:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

Ali da znas najlakse je kad je po tacnoj meri kupljen tipski koji se skine sa njegovog nosaca, oni imaju limenu onu lajsnicu pa se uklopi tacno i ima pocetak i kraj koji kao nalegne u leziste kao jezicak neki ili zljeb pa da ne bi klizio van posle nekog vremena koriscenja

Isto to imas i na ovima na meru - udubljenje na pocetku gumice. Samo skines tu limenu lajsnu, napakujes na gumicu i odseces na meru. Ne mrda, fabrika.

Mada, vidjao sam vec par puta da ljudi na buvljaku kupuju neke gumice koji nemaju ta udubljenja. Onda ce klizati kroz brisac, i to ne valja q***u. Osim u slucaju zadnjih metlica, koje najcesce imaju plasticne bocne granicnike, koji onda drze gumicu na mestu:

 

18-500x500-1.thumb.jpg.36e99afffec3c758a8631e2bfe01187e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan hvala ti ka bratu , to je to hehe kao i uvek sve znas  ja verovatno nasao tu buljak varijantu :cheers:  za mene otkrovenje iskreno :D a i za druge koji se nadju u neprilici heh

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=429]Bingodalton[/mention] koje imaš? Ja sam u Gumaticu kupio.
Lično, najbolje iskustvo sa Valeom na službenom stilu. Mislim da su posle 4 godine brisali kao prvog dana. Ali je i cena bila, mislim 50eur 2 komada tada (2012.)
Bosch Aero Twin, ako se setim snimicu bas kako rade i to posle ja mislim 2g, mozda i jace.

Zadnji isto Bosch, klasican, nema tu Aero ili ne, ali tim nisam toliko zadovoljan. Mozda nije do kvaliteta, vec zato sto povremeno ima stres cela rucica ako ga poteram 250+, hoce da se podigne od strujanja vazduha.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti bosch aero twin uzet u gumaticu prezadovoljan, kad su bili novi brisali su i na suvo bez skripanja. Znas ono stavis servisni mod da izvuce brisace i vrati ih nazad na suvo bez zvuka.

 

A kod moje gospodje su proskripali i sad se cuju malo i kad kisa pada, ali ona je drljala tim brisacima po zaledjenom staklu, mrzi ju da cisti staklo lepo vec brisace BOC :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajte datum proizvodnje, ili godiu uvoza.

Na nekoj akciji u Wurthu, vidim 30% snizenje. A brisaci uvezeni pre 3 god.

Dezintegracija gume je sigurna, mada. Silikonski bi trebali visestruko duze da traju.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 Imam Bosch Aerotwin tipske kupljene u Beocar-u. Rade odlicno, kostali slicno koa Valeo tipski. Jedino kada su mi skripali je kada sam na jednoj samousluznoj perionici isprao auto sa programom za sjaj ili tako nesto. Tada su skripali dok se verovatno ta hemija nije skinula sa stakla. 

Sto se tice Mitutoyo zamenskih gumica, stavio sam ih na tvingo jer su na njemu vec bili istroseni Bosch Aerotwin brisaci i na njima moze da se promeni gumica. Levi tj vozacev je cesto skripao dok nisam izvukao i okrenuo gumicu radi probe. Tada je prestalo da skripi. Iako su te gumice simetricne u poprecnom preseku, okretanje je resilo skripanje... Izdrzale su gumice oko godinu ipo, treba sada da menjam opet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pitanje i preporuka koja bi mi trebala je u vezi sa brisačima. Pre par godina čuh od prodavaca da su najbolje metlice OEM, pa da li njih uzeti i gde?

u pitanju je Tipo HB 2017. Nešto mi je računica za zadnji brisač da uzmem samo gumicu (vidim da se odvojila gumica pozadi), a kad budem napred trebao da uzmem OEM ukoliko su tako dobri i nisu baš preskupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su OE. Posebno se prodaje levi, posebno desni i oko 4k je bio komplet, ali da li su najbolji, ne mora biti...

Pozadi ide komplet sa nosacem i oko 5k din je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4K nije preskupo za par kvalitetnih brisača.

Imaš li preporuku gde uzeti?

 

5K za zadnji je stvarno suviše, to će def da rade gumice nove ako se mogu promeniti, a pretpostavljam da mogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam ti juce i predlozio :) , samo u drugoj temi. Za 200-300 kinti napakujes samo novu gumicu pozadi i fabrika. Kada se menja opusteno i na aero brisacima, jos lakse je na onim sa klasicnim metlicama (u koje spada i zadnji brisac).

Ako vec planiras da dajes pomenutu cifru za prednje, uvek bih pogledao i Bosch, ali iskljucivo Aero Twin (ne one jeftine Aero Eco koji provereno skripe :)). Imao sam ih i na bivsem Sportu i sada na DS, bez i jedne zamerke, a traju prilicno. A moguce da ce ti par biti manje od te 4.000 din (sem ako nesto nisu podivljali sa cenama). Plus ako uzmes negde sa nasim klupskim popustom.

https://www.boschaftermarket.com/rs/sr/usluge-i-podrška/vesti-i-preuzimanja/saveti-i-tehnologija/aerotwin-ravne-metlice-za-putničke-automobile

 

A ako imas lepe i originalne fabricke aero metlice - uvek mozes da probas da napakujes gumice i na njih, uglavnom je izvodljivo. Pisali smo vec 100 puta, imalo je kvalitetnih Champion gumica da se kupi na komad (mislim od 70 cm, pa seces na svoju meru). Vidim da ovde dosta njih hvale one jeftine Mitutoyo brisace, a oni opet imaju i zamenske gumice (imas po KP). Smesno kosta (pogotovo u poredjenju sa OEM), moze i to eventualno da se proba kao jeftina solucija, mozda upali :D . 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo potvrđujem to što si rekao :D

Više me zaninao rang cena za originale, prednji su još uvek ok, ali biće momenat, u ne tako dalekoj budućnosti, da se menjaju. Po običaju to ide na brzinu, pa bar da budem spreman.

Mitutoyo sam koristio na Bravu brisače ali svi su (uključujući i AeroTwin) brzo habali.

Doduše moguće da je tu bilo delom do šoferke, delom do motorića brisača koji je imao luft.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Mihailo92 said:

Mitutoyo sam koristio na Bravu brisače ali svi su (uključujući i AeroTwin) brzo habali.

Doduše moguće da je tu bilo delom do šoferke, delom do motorića brisača

PS: Skoro sam bas gledao za DS, posto je malo duzi vozacki brisac (75 cm) i Aero Twin kosta oko 1600 kinti za taj komad.

Evo pogledao sam ti cenu za par za Tipo (ovde kaze 65/40 cm), izadje oko 2500 din komplet. Po meni korektna cena, pogotovo u odnosu na pomenutih 4.000 din za OEM (a i pitanje je opet sta ces tu dobiti van fabricke ugradnje):

 

Untitled4.thumb.png.10852a0a6ffa0a898c8207019be9f740.png

 

Ili pomenuta budget varijanta - imas par Mitutoyo gumica vec od 300 kinti po KP, pa do skupljih Champion na komad i sl.

Pa da ih napakujes na svoje postojece aero metlice:

 

Untitled5.thumb.png.d275c8f4044a86a01a4bc2e9133a3d3a.png Untitled6.thumb.png.69b152258926e3e7031b466738612a8c.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred nemas sta da skratis, nego fali :stuart:. Prednji brisac 75 cm, a ovaj patrljak pozadi 16 cm. Jos i radi :D

Cuti, jos su se vise smejali kad sam im na skupu iz zaje*ancije podigao taj zadnji brisac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar se zaposlio u Boschu pre mesec dana i ja mu trazim brisace za zenin auto [Karoq] i on kaze sve kod nas je kina i budjavo ..prvo sto valja a da je blizu je u Hrvatskoj tako da tamo kupi...ja juce dosao poslovno bas u Hrvatsku i evo sad idem malo da procunjam da vidim bas dal je pakovanje drugacije i koje su cene...verujem da izuvaju kao i za sve ostalo

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Ivan said:

Napred nemas sta da skratis, nego fali :stuart:. Prednji brisac 75 cm, a ovaj patrljak pozadi 16 cm. Jos i radi :D

Cuti, jos su se vise smejali kad sam im na skupu iz zaje*ancije podigao taj zadnji brisac :D

Ostace ti od suvozacevog brisaca sa C2. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate li neki predlog za mog Puntica? Trenutno su na njemu Valeo, mislim da nisu menjani od kad je izasao iz fabrike, znaci dobrih osam godina. Red je da ih zamenim, a realno, nije skupa investicija. Zadnji brisaci jos i ok rade, prednji su vec dobrano istroseni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tražio BOSCH, nije bilo i za brava sam uzeo Valeo neke, oko 3000 dinara. Za sad su ok, videćemo na zimu.

Za zadnji brisač sam kupio samo gumu i zamenio.

 

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...