Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Valeo first - koliko sam video ljudi imaju loša iskustva sa ovim modelom,
Valeo compact - ista marka, možda je ovo bolji model?
Bosch aerotwin -  najhvaljeniji model ove marke,
Mitutoyo - ubedljivo najjeftiniji, ali me "plaši" kako će držati onaj od 65cm, a i ima neke estetske mane...
 
Jesam li dobro sumirao, ima li da se doda još neki u uži izbor?
Meni je prvi set Mitutoyo imao mali luft u vozačevom brisacu, od 550mm, i u krajnjem položaju se to primercivalo. Ali, izgura 18meseci, stiže mu zamena, isto Mitutoyo, ali ovi nemaju taj luft.

Malo bilo, ali se primercivalo, kad zagledaš

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Ivan said:

Inace mi nista nije grdje nego kada vidim te "kvrgave" brisace - sa ogromnom, plasticnom grbom i rukama brisaca "pola metra" iznad soferke :D .

Malo je modela gde su nosaci lepo i diskretno utopljeni u telo aero brisaca, kao fabricki.

 

A npr Bosch Aerotwin izgleda slično ili lepše od toga...

15 minutes ago, djomla said:

A mozes jednostavno i da kupis gumice i zamenis na vec postojecim brisacima, ako su ok.

Trenutno su oni stari, Bosch, već dve i po godine, vreme je za komplet zamenu...

3 minutes ago, shuxx said:

Meni je prvi set Mitutoyo imao mali luft u vozačevom brisacu, od 550mm, i u krajnjem položaju se to primercivalo. Ali, izgura 18meseci, stiže mu zamena, isto Mitutoyo, ali ovi nemaju taj luft.

Malo bilo, ali se primercivalo, kad zagledaš

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

Na to sam mislio, kad sam rekao dal ce dobro držati (kad su 4 puta jeftiniji od drugih marki)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više od 4 PUTA. U drugoj nabavci ih nađem kod kineza. Vidim 200din kutija, I kupim. Tek kući videh da su po 2kom u kutiji. Tako da ceo brisac košta 100din. Ludilo... , i za sada lepo rade.



Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Che Guevara said:

Trenutno su oni stari, Bosch, već dve i po godine, vreme je za komplet zamenu...

Ako su klasicni, metalni brisaci u pitanju i ne teras "modu" - sto ljudi vec rekose, mozes samo i da zamenis gumice i teraj. I o tome smo pisali, ali reko' da se ne ponavljam.

Konstrukcija koja je maltene neunistiva :) , odlicno nalezu na soferku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A suvozačev ne menjaš?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Više od 4 PUTA. U drugoj nabavci ih nađem kod kineza. Vidim 200din kutija, I kupim. Tek kući videh da su po 2kom u kutiji. Tako da ceo brisac košta 100din. Ludilo... , i za sada lepo rade.



Sent from my STK-LX1 using Tapatalk




Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, bar znam na čemu sam sad...

Bosch Aero Twin - 2200din

Mitutoyo - 500din

Gumice (valjda je nebitna marka) - 400din

 

...samo da prelomim. :D Pošto nisam imao ove ravne nikad, možda bolje da probam sa jeftinijim (ako i ovaj Bosch izgleda "ružno"), pa u slučaju da mi ne odgovara stavim nove gumice u stare metalne brisace, i gotovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Michelin Hybrid menjao gumice. Brisaci i konstrukcija sama po sebi je dobra (iako ima mala budza, no meni ne smeta, bolje rasprsi tecnost za brisace) , ali zamenske gumice da se nadju kvalitetne je ono, premija. Iako nadjem neke, mora da se menjaju na 3-4 meseca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspevao sam da naletim na poneke kineske brisače koji su dobro radili.

Ali to je više manje trajalo 3-4 meseca.

Naravno, mogu oni da spoje i godinu, godinu i po...ali "nije to-to". Počnu da se javljaju tragovi, tanke linije ostataka vode, škripanje.......malo se potroše, ukrute...

Doduše, auto je parkiran napolju pasu i metlice non stop izložene mrazu, suncu...

Rešio sam da probam sa originalnim SWF VisioFlex metlicama i veoma sam zadovoljan. Nakon godinu i po dana i dalje rade kao prvog dana. Dodatno, imaju originalne nosače - nikakve budže i adapteri. 

E sad, jeste da cena malo udara po ušima...ali, po meni, isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Che Guevara said:

IMG_20211117_124542.thumb.jpg.9e06a1871530bae9c82675b5c812125e.jpg

Trenutno...

Klasicno U-Hook kacenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAT je inače poznat da strogo primenjuje naučne, logične i inženjerske metode testiranja bilo čega. Tako da u rezultate njihovih testova verujem kao u saopštenja covid kriznog štaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju uzeh wurth-ove flat brisace za 1600din :lol:, u celom Užicu nema nijednih drugih u mojim dimenzijama (65/35)... Pa ćemo videti kako će se pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nikola 1.6 said:

Doga

Ja imao, lajali su na sve prolaznike i kucice kad god sam ih palio, vukli vecito u desno i nisu voleli vodu (citaj razmazavali). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pogledah detaljnije Mitutoyo brisace koje sam stavio pre mesec dana, počela korozija, mislim za te pare, nije ni čudo... Ali...

 

IMG_20211121_141857.jpgIMG_20211121_141848.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/18/2021 at 4:40 PM, ISV_01 said:

Ja imao, lajali su na sve prolaznike i kucice kad god sam ih palio, vukli vecito u desno i nisu voleli vodu (citaj razmazavali). 

Hahahahaa okeej :D 

Narucen Aerotwin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas pogledah detaljnije Mitutoyo brisace koje sam stavio pre mesec dana, počela korozija, mislim za te pare, nije ni čudo... Ali...
 
IMG_20211121_141857.thumb.jpg.967c9b6e83c20f0d423179c61fea8e66.jpgIMG_20211121_141848.thumb.jpg.e860d200d34dc6ef61e18a6ebf4527d4.jpg
 
Moji nisu oupste takvi odozdo, kupio si kopiju

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu kupovao oridjidji "Air" u Kompresoru i do prošli put bilo super. Trajali 2 i 5 (da, pet!) godina, nisu se pocepali, samo počnu da preskaču i mrljaju.

Prošle mi dao kao za FIAT 500 (Bravo nema podršku kao auto starosti preko 10 god, mada ne vidim razliku isto - 600 i 450mm) i odmah počeli da skaču po šoferci.

Cijena - prava sitnica...ni ne pominjem!

 

Na Passat-u već 3. puta Bosch Aero twin i traju po 2-3 godine bez ikakvih problema - nisu se cepali.

Preporuka. Jeste da se plati, ali traju više sezona. Počnu da škripe baš kad su za zamenu.

Imate i aplikaciju Bosch Wiper App za telefone radi odabira tačnog para za Vaš auto (zbog vrste kačenja) a ima i na sajtu: https://www.boschwiperblades.com/

 

P.S. U aplikaciji izaberite kupovinu u servisu, ne na pumpi, jer onda nudi sve modele! Bitna je tzv kratka oznaka - A 187 S za Fiat Bravo, na primer.

 

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u nabavci metlica za bravo... 

A za 500 pod starim OE brojem metlice su kostale nesto sitno ispod 3000 dinara, a sa novim (stari je ugasen) cena je oko 5500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...