Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

A najbolje jos i za metlice da im dopustamo sisanje :D 

 

Kupi u bilo kojoj radnji automobilski delova :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas zato nemoj original :D 

 

Na zeninom autu imamo te bosch aero vec 2 godine i odlicno se drze. Auto nije garaziran... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno...nasao mi kolega sa foruma neke linkove gde su ti brisaci aero bosch oko 2500 din pa cu da to pazarim ne moze ds skodi nista...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/4/2021 at 4:15 PM, shortee said:

Kolege ko bese sa foruma valja brisace? Jel bese drug Buca jel tako...

Jeste, i dalje @Buca_Tipo radi s brisačima, sad već ozbiljan biznis ima s tim. Kontaktiraj ga na PM. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na »Eko« pumpi sam video akciju za poene sa njihove kartice — »Boš Eko«, obični i »Aero«, kostaju 500 i 700 poena. Valjda akcija traje do kraja meseca. Nisam imao naročito iskustvo sa tim jeftinijim »Bošovima«, a vidim da su ovi na pumpi grafitni, kakvi su mi u pravilu bili donri... postoje li i “negrafitni” »Boš Eko«?

 

Inače, »Lidlovi« grafitni »Ultimat spid« koje koristim mesec dana su negde na nivou grafitnih »Autopraktika« iz prethodnih 14 meseci: kad ujutru obrišu staklo ostave blagu zamagljenost koja sama nestane posle sekunde. Ostalo je u redu. Razlika je u ceni, »Autopraktik« je duplo jeftiniji.

 

Edited by Ivan
Editovano sadrzajem iduceg sklonjenog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.beo-car.rs/valeo-metlice-brisaca-prednje-set-577839

 

Ovo sam uzeo za Mita, rade fenomenalno. Isto to sam hteo i za Škodu, međutim nije bilo tipskih da ne mora da se budži metlica pošto je kačenje drugačije, pa su mi poručili Bosch, mislim da je bila slična cena, možda oko 2700-2800 dinara par, takođe sam apsolutno prezadovoljan, bez greške, brišu perfektno u svim uslovima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Vule said:

https://www.beo-car.rs/valeo-metlice-brisaca-prednje-set-577839

 

Ovo sam uzeo za Mita, rade fenomenalno. Isto to sam hteo i za Škodu, međutim nije bilo tipskih da ne mora da se budži metlica pošto je kačenje drugačije, pa su mi poručili Bosch, mislim da je bila slična cena, možda oko 2700-2800 dinara par, takođe sam apsolutno prezadovoljan, bez greške, brišu perfektno u svim uslovima :) 

Uzeo sam iste. Imao sam problem kada sam uključio na najbrže. Polomile se te plastike na krajevima! Inače brišu odlično i ne škripe. U Kit Komercu su 700 din. komad, tako da si ih malo preplatio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo Silencio sigurno nisu 700 din u Kit Komercu, jer sam ih ja kupio bas u Kit Komercu za tako nesto preko 2000 din :) Mozda si kupio neke druge Valeo za 700 din, pa pomesao, posto na linku ne pise da su Silencio ali na slici se vidi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Valeo Silencio sigurno nisu 700 din u Kit Komercu, jer sam ih ja kupio bas u Kit Komercu za tako nesto preko 2000 din :) Mozda si kupio neke druge Valeo za 700 din, pa pomesao, posto na linku ne pise da su Silencio ali na slici se vidi :) 

U pravu si, nisam lepo video. Kupio sam Valeo first

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 stranica o brisačima :blink: zar i tako naizgled prosta stvar je ustvari toliko komplikovana...:wacko:

Meni treba prednji par za Fiat Sedici (65/35cm čini mi se)... Iskreno molim za preporuke konkretnih modela od strane iskusnijih članova (tek bi se pogubio kada bi prelistao celu temu)...:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Che Guevara said:

37 stranica o brisačima :blink: zar i tako naizgled prosta stvar je ustvari toliko komplikovana...:wacko:

37 strana za 12.5 godina foruma - i nije tako strasno :D , cca 3 strane godisnje...

Nista ne bi bilo komplikovano, da kvalitet delova kod nas nije blagi uzas. Iscitaj bar par zadnjih strana da se ne ponavljamo, sta da ti kazem, iskustva su bas sarena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitutoyo :)

uzmeš xiaomi, pređeš na Škodu i staviš mitutoyo brisače 

 

koliko koštaju, još bolje služe, mogu potrajati i više sezona ako se očuvaju zimi. Mnogo bolje rade nego neki par puta skuplji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo first - koliko sam video ljudi imaju loša iskustva sa ovim modelom,

Valeo compact - ista marka, možda je ovo bolji model?

Bosch aerotwin -  najhvaljeniji model ove marke,

Mitutoyo - ubedljivo najjeftiniji, ali me "plaši" kako će držati onaj od 65cm, a i ima neke estetske mane...

 

Jesam li dobro sumirao, ima li da se doda još neki u uži izbor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se drzali oni od 70cm fenomenalno. Ne znam uopste sta ti znaci to kako ce se drzati? Mislis da ne otpadnu posto su dugacki? :D


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Mitutoyo :)

uzmeš xiaomi, pređeš na Škodu i staviš mitutoyo brisače 

 

koliko koštaju, još bolje služe, mogu potrajati i više sezona ako se očuvaju zimi. Mnogo bolje rade nego neki par puta skuplji

E jbg, ja stavio Bosch na Skodu a imam Xiaomi :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Meni se drzali oni od 70cm fenomenalno. Ne znam uopste sta ti znaci to kako ce se drzati? Mislis da ne otpadnu posto su dugacki? :D


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Mislio sam da ne budu "preskakali" negde kada rade... Jednostavno sam skeptičan prema ceni. :ph34r: Za Fiat Sedici jel imaju neko posebno kačenje ili je to to standardno, tj dal idu ti sa "kvrgom" ili ne? :)

 

7 hours ago, andreja.micovic said:

Mitutoyo :)

uzmeš xiaomi, pređeš na Škodu i staviš mitutoyo brisače 

 

koliko koštaju, još bolje služe, mogu potrajati i više sezona ako se očuvaju zimi. Mnogo bolje rade nego neki par puta skuplji

Već imam Xiaomi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Che Guevara said:

Za Fiat Sedici jel imaju neko posebno kačenje ili je to to standardno, tj dal idu ti sa "kvrgom" ili ne? :)

Imas adaptere u pakovanju. Kod Fiata obicno za starije brisace ide klasicno U-Hook kacenje, za mladje Top-Lock, kacio sam vec negde:

 

image_53381.jpg.1857ccd017d6add6b114c24852581345.thumb.jpg.50d2c67090fed8f50109256907a26389.jpg

 

Inace mi nista nije grdje nego kada vidim te "kvrgave" brisace - sa ogromnom, plasticnom grbom i rukama brisaca "pola metra" iznad soferke :D .

Malo je modela gde su nosaci lepo i diskretno utopljeni u telo aero brisaca, kao fabricki.

 

set.thumb.jpg.5445873773b4fdab66b3e2987b2a0d75.jpg

 

Mnogo cesce budu ovakve karakondzule :) :

 

ValeoFirst.thumb.jpg.c56ac3e9d88aa1aadb9d7c6857203f0c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...