Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

On 5/15/2021 at 6:48 AM, Mijailović P. said:

E'o ja uz'o BoRsch.

Utisak je da obećavaju.

IMG_20210515_063059.thumb.jpg.6d8dcab973b2dcd017b3df6d0c020c68.jpg

Nešto preko 600rsd /kom.

Ne znam šta BiH rekao?  Preko grane jedan košta 30e. Da li je preko porez na budale ili je kod nas teška kopija ne znam! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj temi objavih da su stigli često hvaljeni Mitutoyo brisači naručeni preko KP... E sad... Ima nesto sto me zanima... Jesu li oni pogresno sastavljeni u mom slucaju ili ne? Evo fotkica dole...

Koja strana ide dole prema haubi a koja na gore? Ovako kako im je montiran drzac na sredini ravna strana je gore, oznacena crvenom strelicom a ona zakrivljena sa lukom, oznacena zelenim strelicama je okrenuta prema dole... 

 

brs03.jpg brs04.jpg brs05.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/28/2021 at 10:35 PM, shuxx said:
Meni je ta ravna okrenuta ka gore. E sad dal je to ispravno...

Moji odradili posao, uskoro ih menjam, poceli da brljave..

Onda je to to...
 

On 9/28/2021 at 10:42 PM, MS PK said:
Kad pre!?
Ne znam Alfini, gde ti to pa pade na pamet default_D.gif

Svasta meni pada na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, alfini0507 said:

Koja strana ide dole prema haubi a koja na gore?

A zasto se zovu aero brisaci ;) :

 

On 11/29/2020 at 3:08 PM, Ivan said:

291120207536.thumb.jpg.ddc42217ede404d8abdafe13e5082ac2.jpg 291120207540.thumb.jpg.33fecf5cc391383146d57a5652591dd7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alfini0507

Imas li jos ivek kutiju od Mitutoyo brisaca. Ja sam neke kupio kod kineza, kutija sa 2kom je 200 din. Danas sam ih postavio. Ali vidim da nisu AERO. Na ovoj kutiji je oznaka M868.

20210929_191742.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam druze... Evo slicice... 

 

brs01.jpg brs02.jpg

 

Hteo sam ja te da uzmem kad sam skoro bio u PK ali nije bilo odgovarajucih duzina...

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2021 at 8:49 PM, shuxx said:
To je fakat bolja verzija, AERO..

Ne bih znao stvarno...
 

On 9/29/2021 at 9:51 PM, totti said:
Jel realno da ni "adapter" numeju pravilno da napišu... ili je ovo neka domaća radinost

Nemam pojma, kupljeno kod Ivana sa KPa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompanija Tesla patentirala sistem laserskih brisača

 

218406-tesla brisac.jpg

 

Elon Mask je dobro poznat kao ljubitelj video igara i naučne-fantastike, često koristeći reference iz ovih pravaca prilikom kreiranja brojnih proizvoda. Zbog svoje ljubavi prema naučnoj fantastici, upotreba lasera na automobilima ovog proizvođača deluje kao logičan potez i može se ostvariti pre nego što možemo zamisliti.

 

Američki proizvođač električnih automobila patentirao je novi deo za svoje modele koji koristi prave lasere, ali nažalost ne može dezintegrisati loše vozače na putu. Američka US Patent and Trademark Office odobrila je kompaniji Tesla patent koji koristi laser kako bi očistio ostatke sa šoferšajbne i ostalih stakala na vozilima. Sudeći prema zvaničnim informacijama, Tesla je podneo zahtev za patentiranje Pulsed Laser Cleaning of Debris Accumulated on Glass Articles in Vehicles and Photovoltaic Assemblies'' sistema još pre dve godine, ali je tek sada pomenuta agencija odobrila patent, koji je konačno spreman da uđe u proizvodnju.

 

Kompanija opisuje ovu novu karakteristiku kao sredstvo za čišćenje koje koristi optički sistem kako bi emitovao laserski snop zadužen za uklanjanje prljavština i ostataka bez oštećenja šoferšajbni ili nanošenja štete vozaču i putnicima. Podaci patenta navode da je on izmišljen od strane Firozea Dalala, koji sarađuje sa kompanijom Tesla tokom četiri godine i trenutno poseduje titulu ''Višeg stručnjaka za naučne i industrijske aplikacije''. Važno je napomenuti da patentiranje ovog sistema ne znači da će se on garantovano pojaviti u proizvodnim automobilima, međutim, bilo bi fantastično kada bismo mogli da se pohvalimo laserskim brisačima koji čiste ptičiji izmet i bube sa naših stakala bez prljanja ruku.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Alca Superflat brisace u Julu ove godine i moracu da ih bacim. Prvi razlog su ogrebotine i linije, kao da koristim smirglu umesto brisaca. Drugi razlog je katastrofalno kacenje. Zbog same konstrukcije brisaca pri radu se brisac podigne pri sredini sto ostavi neobrisane povrsine, brisac to u povratnom potezu kupi ali nije to to. Cackao sam adapter ali nema vajde, uvek u nekom delu sofersajbne ostane neobrisanih delova. Treci razlog je skripa pri povratku na pocetni polozaj.

Gledam sta kupiti do 2000 din, dimenzije 650/550mm, FLAT.

Bosch: 

Eco - Mozda i najbolja varijanta sa kojom nema greske, ali zelim Flat brisace zbog lepseg izgleda.

Aero Eco - Adapter na ovim brisacima je malo visok sto dovodi do toga da brisac ne pritiska kako treba na staklo.

Aerotwin Retrofit - Najbolja varijanta, ali 1500 din po brisacu mi je mnogo pogotovu sto imam drugih troskova na autu. 

Valeo:

First - Mnogo losih iskustava ima sa ovim modelima na forumima. Posle nekoliko brisanja se uniste, pri sredini ne brisu kako treba sto sam i sam iskusio.

Mitutoyo - Navodno nisu dobri u vecim dimenzijama.

Sta jos vredi pogledati od brendova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Z10 Mitutoyo od 450 i 550mm neka aero verzija, celih 250 din kom radila lepo 18 meseci. Sto smatram OK za te pare. Sad sam kupio jos jeftinije Mitutoyo, ali su kratko u upotrebi. Midlim da sa njima ne mozes pogresiti. Suvise su jeftini, pa i da teraju 6 meseci, vrede. A radice i duze. Cenim

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako toliko hvalite te Mitutoyo, a vec imate neke lepe aero metlice - uvek moze i ovako neka varijanta. Par 60 ili 70 cm njihovih gumica imate za 300 kinti:

 

Untitled.thumb.png.779a0933049f527394d704dbc53eb86c.png Untitled1.thumb.png.03cbfb1510f615acc699326683309943.png

 

Imalo je u ponudi Champion i jos nekih krstenih. Samo se secne i, s oprostenjem, navuce :) na metlicu.

1 hour ago, komplikator said:

Aero Eco - Adapter na ovim brisacima je malo visok sto dovodi do toga da brisac ne pritiska kako treba na staklo.

Aerotwin Retrofit - Najbolja varijanta, ali 1500 din po brisacu mi je mnogo pogotovu sto imam drugih troskova na autu. 

Aero Eco vec prilicno ljudi prijavljuje da su daleko od ocekivanja.

AeroTwin su odlicni iz licnog iskustva, imam ih vec prilicno, rade lepo, nema skripanja, mana im je samo cena:

 

291120207540.jpg.ae66e31078f9cc76465eb040b1d1dfdc.thumb.jpg.c9816c047c8974306dfc6da15828fd01.jpg

 

A sto kolega kaze, sa ovim Mitutoyo toliko ljudi ima dobro iskustvo, da za tu cenu nema sta da se izgubi i proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitutoyo imam na obližnjoj pumpi, ali ko za inat nemaju 650mm vec samo do 600mm. Još jedna začkoljica je da mi trebaju flat brisači sa onim spojlerom u sredini, pošto su brisači ukršteni da ne deluje kao da jedan stoji naopako. Nadam se da znate na šta mislim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Valeo First pa ću videti kako se ponaša, nisam uspeo da nađem išta bolje od toga. Za sada nema onih problema koje sam imao sa Alcom, videću kako se ponaša na kiši. 

Izbor u kompletnom Nišavskom okrugu je jako slab. Ima onih baš najjeftinijih tipa Mitutoyo, Alca, Bear i nekih no name.  Stepenik iznad od boljih se nadje poneki Bosch Eco (metalni), Valeo i to je to. Bošch AeroTwin je raritet, Retrofit varijanta za kačenje kukicom kao da ne postoji. 

Edited by komplikator

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/3/2021 at 4:00 PM, Ivan said:

Untitled.thumb.png.779a0933049f527394d704dbc53eb86c.png 

Ja sam bas od njega narucio te iz oglasa. Za 300din dobijate par. Montirao sam na twingo napred jer je na njemu bio Bosch tipski brisac pa mogu da se menjaju gumice. Nisam nesto odusevljen... Tihi su, ali posle 3 meseca vec ostaju tragovi ispred vozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znate nakon koliko vremena su metlice brisača neupotrebljive?

 

metlice.jpg

 

Dolazi jesenje i zimsko vreme, a brisači vetrobranskog stakla će nam biti sve više potrebni. Nećemo previše pričati o važnosti brisača vetrobranskog stakla vozila nego ćemo odmah krenuti na stvar. Kolege iz Nemačkog autokluba (ADAC) su istraživanjem došli do podatka da su, bez obzira na intenzitet korišćenja brisača, metlice zrele za promenu nakon 24 meseca.

Sunčeva svetlost i atmosfera toliko menjaju materijal da on postaje tvrđi i gubi karakteristike. Odnosno, metlice više neće jednako dobro da čiste staklo kao kad su novije. Menjajte brisače na vreme jer su oni važan bezbednosni deo opreme vašeg vozila. Pogotovo ako su stariji i ako primetite da više ne uklanjuju kišu jednako dobro kao pre.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege ko bese sa foruma valja brisace? Jel bese drug Buca jel tako...a inace sta da radim trebaju mi metlice za Skodu Karoq 2019to u dimenzijama 650/450, ove fabricke krenule da grebu i ne brisu nista..u ovlascenom servisu su 5500 par (mLogo bre )a ne znaju da mi kazu koja je marka a vidim da na temi pricate o Bosch Aero modelima pa gde uzeti tako u Beogradu...ili da se manem mlacenja i platim piratima iz ovlascenog servisa?

 

ba9fddd0756a3e32e3e57bca4f669bc3.thumb.jpg.151a800317cd14ad991473532ddad024.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika i format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...