Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Aero imam jos od prve zamene brisaca kad je auto stigao kod mene, gurao sam Heyner dok ih je imao Junior auto.

I pored toga sto je od prelaska na Aero proslo 8-9 godina... I pored toga sto drze kao zacementirani :) ... Brisaci, za divno cudo, jos uvek rade ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donosio je @neshaoct nesto slicno na skup, cini mi se da je imalo grafitni premaz. Moguce da ima efekta, ali...

Kvalitetan brisac ce trajati, a pod uticajem sunca, vlage, mraza, stalnog rada - sama guma gubi svoja svojstva mekoce, plus sto je u pitanju tanak sloj koji "radi" na staklu. Takodje se desava da ivice gumice prve popuste i krenu da pucaju i odvajaju se. Licno volim da zamenim gumice/metlice posle nekog perioda, uzivancija je kada besumno predju preko soferke i lepo ciste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A biiip ga, il će menjam za aero, il će furam ove retro :D

Sent from my 6016X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući ovu temu sam naišao na podatak da na Stilo idu metlice 530mm/480mm (22"/19"), ali sam na sajtu Champion-a video da idu 550/480 (http://www.championeasyvision.com/en-global/pages/WipersResults.aspx?uid=L3kvL2lVTnJyVHdnZjZDSVNmWkJzZz09). Da li greše, ili s ipak da uzmem 530? Uzeo bih flet metlice Champion Easyvision :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresni podaci, idu 56/48 (ako hoces ljudski obrisano staklo, a to su i dimenzije fabrickog sa spojlerom).

Ako menjam samo gumice brisaca, ostavim cak i trunku duze, bukvalno ne postoji onaj neobrisani trougao izmedju 2 brisaca.

Cesto nema odgovarajuce duzine u ponudi, a onda ljudi  stavljaju sta moze i pisu da je odgovarajuce. Mislim, jeste odgovarajuce, samo sto pola soferke ostane neobrisano :) .

Evo koliko pokriva varijanta 56/48 , 53 je prekratak za vozacku stranu (kacio sam sliku u nekoj drugoj temi pa da iskoristim):

280920131118.jpg.e752750f38d7eeebf12e6774076063be.thumb.jpg.a7614ef8cdf8d7af38836742cc624bf7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set Valeo se isplati! Oko 3200 sam platio, ali polako ulazim u treću godinu bez problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad na Bravo-u imam kombinaciju 610mm i 460mm ali mi deluje da ima jos prostora i da mogu veci da stanu. Sta mislite o kombinaciji Wurth 650mm + 480mm? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam na kraju ove Wurth, ali ne mogu da ih montiram. Dobio sam za jedan izlomljeno pakovanje koje u sebi nema adaptere te ne mogu da uradim nista sa tim. Drugo pakovanje je bilo manje raskupusano ali opet nisam mogao da nadjem adapter koji meni odgovara :/

Uzeo sam jedan ovakav http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42001 a drugi isti samo malo manji.


Idealan scenario bi bio kada bih opet mogao da kupim wurth zbog kacenja pa da ova dva imam za rezervu, ali nisam siguran da li je problem u meni ili to jednostavno ne moze. Ako neko ima neku sliku kako ih je kacio na brava, bio bih mu zahvalan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva Wurth gumice brisaca su vrlo dobre, imali smo klasicne i aero metlice na 2-3 sluzbena vozila.

Sto se tice kacenja, na samoj kutiji bi trebalo da su iscrtani tipovi ruku brisaca koji su "podrzani", sa odgovarajucim adapterima.

Licno mi se desavalo na Stilu (koji ima klasicno "U" kacenje) da pise da ima bas taj adapter u pakovanju, on postoji, ali opet ne moze da se postavi tako da plasticni klip lepo klikne u leziste i osigura metlicu 100%. Tako da sam morao ili da pakujem stari plasticni nosac sa originalnih Bosch brisaca na nove metlice. Ili druga varijanta je da svratis do neke auto prodavnice i pitas sta imaju od adaptera za taj tip, izaberes ako ima, daju obicno gratis ti ostavis za pivce i sve OK :) .

Kod Brava je noviji tip kacenja, sa "dugmencetom" sa gornje strane, ovako bi trebalo da izgleda adapter:

bravo.thumb.jpg.507a69ffecedbef438f6993e4e2dacbb.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakav nastavak sam dobio u jednoj kutiji, ali nije bilo sansi da uspem da ga uguram u rucicu brisaca :(

Koliko sam uspeo da primetim ova plastika je imala nazubljenja neka i zbog toga nije moglo da uđe, bem li ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta na kraju raditi sa tim aero brisacima kad se vidi da su potroseni, jel mogu da se zamjene samo gume na njima ili se uzima komplet novi set. Posto hocu to da rjesim sad pred zimu na Stilindzeru. Unapred fala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj to da radiš ja sam kupio gumice i nešto nisu radile kako treba, strugalo je po staklu, na kraju sam ih prodao na limundu :)  kupi nove i ne lupaj glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je Stilo u pitanju i zamenski aero brisaci, cesto moze da se zameni samo gumica brisaca.

Zavisi od modela, pogledaj, negde moze da se skine bocna plastika, negde da se oslobodi metalni nosac gumice... Bar sam ja tako radio i stavljao Champion gumice brisaca, jer sam imao svapske "Heyner" aero metlice (koje mi se svidjaju jer iimaju veoma malu i neupadljivu "grbu" za kacenje, utopljenu u telo metlice, za razliku od vecine ostalih).

Mada sada postoji gomila kojekakvih aero brisaca u ponudi, samo je pitanje kako i koliko dugo rade.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala PUNO na odgovorima ljudi, u pitanju su bili SWF brisaci u koje su se kleli, a realno su se pokazali jednu sezonu (koliko bi zaista brisaci trebalo da rade prema proizvodjacima) :D

Onda cu da uzmem nove u fullu.  Ovi na autoexpressu kazu da su ovi Boskovi zakon, pa cu oprobam srecu s njima :)

Evo ako nekom zatreba link da moze da pogleda.

Best Wiper Blades 2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas te sam uzimao kod vas :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeh Boch Aero Eco, i za izbegavanje su. Skripe, drljaju, okej brisu u smislu da pokupe svu vodu, ali zvuk i skripanje su jezivi.
Sad mi krivo sto nisam isao na skuplju varijantu aero twin ili neke druge..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo letos Bosch Aero Twin, onaj novi sa adapterima. Poceli da skripe i preskacu pre mesec dana :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni brisaci sa kojima je stigao auto bili ocajni...i ja jednom na Vrbasu na europetrol pumpi, i da platim unutra i vidim na akciji MITUTOYO (valjda se tako pise) brisaci...stanem na sekund...ma reko ajd ne mogu biti losiji od ovih sada. Namestim odmah, brisu evo vec par meseci bez greske. ALi verujem da cu vec posle zime uzimati nesto ozbiljnije...ali za neke smesne pare ja imam brisace koji trenutno rade vrhunski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi sto sam naveo gore su placeni oko 1600 ili 1700 dinara.. Pre nekih 2 meseca su uzeti a do juce ih nisam ni palio.. Neka izdrze zimu da ih minus unisti pa ce se uzeti neki bolji..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Bosch "neke" stigao auto iz Njemačku s'njima 2014 sad već stružu, škripe, skaču  a brišu nikako sad bi bio red da stavim nove :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...