Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Zadnji brisač mi ne hvata u sredinu tj. ne briše po sredini samo po krajevina... onu gumu sam menjao ... i nije do nje ... da li je neko ima ovakav slučaj... ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Cromi (2009) probao metlice kupljene u kit komercu trajale mi 3 meseca i pocepale se :(

 

Sad trazim celu metlicu da zamenim, nesto o cemu neceu da brinem par godina... Neka preporuka.. AP i Kit komerc ih nemaju..

AKO moze Nbgd?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ebiga... prednje mi traju od kad sam kupio auto - ima 3.5 godine, a pretpostavljam da su fabricke, to mu dodje od 2009 do sada 7 godina...

Valjda ima negde da se uzme slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, djuzoran said:

prednje mi traju od kad sam kupio auto - ima 3.5 godine, a pretpostavljam da su fabricke, to mu dodje od 2009 do sada 7 godina...

Zavisi sta ko od nas podrazumeva pod pojmom "traju"... Sto se mene tice, cim pocnu da brljave, ne daj boze da struzu, skripe - odmah su za zamenu.

A ima ljudi koji to teraju dok se gumica brisaca i bukvalno ne raspadne.

Treba imati u vidu da svaka guma vremenom stari, "uplastici" se, pa i ako mozda na oko izgleda solidno, zna da ostavlja riseve po soferci.

Slazem se sa prethodnih par kolega, toliko da traju a da budu efikasne, po mojim shvatanjima takodje tesko.

PS: Posto je postavljen link zadnje metlice - ima li neki konkretan razlog zasto se menja cela? Za te pare moze nekoliko godina da se menja samo gumica brisaca (moze da se nadje na komad ili duzinu). Posto pominjes NBG, imalo je toga kod Mike, u Kit C., na Buvljaku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš te Valeo sam kupio u AP sportu ( prednje ) i brisali su kako treba godinu dana.

Mada kao što reče Ivan, zavisi kako ko gleda šta su dobri brisači, po mojim kriterijumima više nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boshove metlice eco flat posle godinu dana vec preskace i ne brise lepo. Ja stvarno vise ne znam gde ima da se kupe dobre brisace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosle godine kupio Mutitoyo  u nekoj radnji na dusanovcu i godinu dana su sljakali ko ludi ali pre tri meseca ih promenio i kupio isto Mutitoyo  ali na buvljaku, ja u zivotu gore s..e nisam stavljao od brisaca... skripe, tvrdi ko kamen ... a ostave pola vode na soferci........ mesec dana su brisali ok i onda kraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su fabricke trajale nekoliko godina, stvarno su fantasticno radile, nisu ni skripale, odlicno skidale vodu, zadnja metlica radi vec 10 godina i dalje brise ok.

Da li postoji mogucnost da se organizujemo i napisemo dopis predstavnistvu FIAT-a u Srbiji da uveze vecu kolicinu tih metlica koje se fabricki ugradjuju i da nam daju neku konkurentnu cenu?

Mislim da bi svi uzimali te metlice preko foruma, ukoliko je tako nesto moguce, ipak je ovo VELIKI forum sa mnogo clanova, mozda bi nas poslusali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alca su se dobro pokazale u toj jeftinijoj varijanti, u Euro Autu oko 200 din kom, za te pare i vise nego dobre


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Zna li neko gde mogu da kupim Bosch Aerotwin Retrofit brisače koje bih montirao na Sedićija? Zvao sam Beogumu, AP Sporting, niko od njih nema...

Ako ne, šta je onda najpribližnije po kvalitetu, a da ima kod nas da se kupi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jesenjem zvaničnom skupu na Avali jesenas je donosio i prodavao, nekolicina nas je kupovala. Ako bude dolazio na prolecni verovatno ce opet poneti i imati u raznim dimenzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno za cenjene kolege, pre par dana cimnem poznanika da mi donese filtere za mali servis i porucim brisace, kaze ima Bosch pakovanje 2 kom za Stila, ja pitah jel Flat/Aero, kaze jok, stavi one old skul, retro, od fletova hoce da rikne motor brisaca. :D i ja uzeh te. E sad, jel on u pravu sto kaze to ili sam ispao glup u drustvu? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da je posnaniku poznanika auto počeo da troši ulje od kako je zamenio metlice. Inače u pitanju je 1.9 džetede.

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ove Aero toliko dobro nalezu na soferku pri vecim brzinama kao da su zacementirane za staklo :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...