Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Lancia Lybra - slabo rikverc svetlo, može li da se ugradi jače?

Recommended Posts

Interesuje me da li postoji mogućnost ugradnje jače sijalice u rukverc svetlo. Ovo fabrički ugrađeno ne služi ničemu, tek da okolina vidi da se vozilo kreće u nazad, a onaj koji vozi, siroma ne vidi ništa! Navikao sam na gofa 2 koji je imao 2 svetla i to baš jaka i nije bilo šanse da se promaši. Ovde sa strepnjom očekujem "TRAS" svaki čas kad idem u riverc. Palim ja i sva četiri migavca, i povremeno kočim, ali slaba vajda - treba jače svetlo. Čini mi se da je sijalica 20 w. Može li neka od 40 na primer, pa da se proširi grlo na prolazu u zadnji sklop svetala... Ovo ovako je besmisleno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok,C,nix,odma ce kompjuter da se raskuka da ti neispravna sijalica.Moze da se urade dodatna svetla ali sa novog izvora napajanja a da se izvorom komanduje preko relea koji je povezan na rikverc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bi vam naj jednostavnije rešenje bilo instalacija parking senzora odpozadi. Cela operacija bi trebala da košta u zavisnosti od kvaliteta senzora od 50 do 100€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti senzori su elegantna stvar, naročito ako se montiraju ispod branika, pa se ne vide... Malo me podsećaju oni vidljivi na "bubuljice" na braniku.. Ustvari, nemam ja toliki problem sa parkiranjem vozila u tesnim ulicama, nego sa noćnim isterivanjem auta iz dvorišta u kome je parkirano 8 automobila, sa isto toliko ćiškova. Dvorište neosvetljeno, mračno, rikverc svetlo slabo...Horor. Svakih 2 sec otvaram vrata da vidim poziciju kola u odnosu na sledeći pretpostavljeni korak. Neretko i izlazim iz njih, pa gledam okolo.. Živa sreća kad izadjem na osvetljenu ulicu!

Bokija, zar je toliko pametan taj komjuter (majkumufašistićku)!? Šta glupan zna šta je 20w, a šta 40w!?. Dobro mi reče ovo, ja se taman spremao da proširim rupu na mestu gde lampe ulaze u kućište zadnjih svetala! Skroz bi upropastio stvar. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ISTA STVAR!. 4 migavca, lako kočenje, ugašena prednja oborena svetla (da ne blješte), ma cirkus. Od toliko čuda u tim kolima - rikverc svetlo -sr..nje!. Možda su ljudi mislili da su noću parkinzi i dvorišta osvetljena, pa nema potrebeee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Zastavi imao pozadi maglenke vezane na rikverc svetlo,tako da mi bilo sve jedno u kom smeru vozim.E sad ne verujem da na Lanciji ima neko dobro mesto da se uklope neke male maglenke,pogotovu sto gazda insistira na fabrickom look-u,caknece da stavi ni one felne za Lancu Themu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jesi li probao sa upaljenim zadnjim svetlima za maglu, jer...ako nešto sija jako pozadi, to su onda ta svetla... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem - nisam. Ustvari, to mi i nije palo na pamet. Vidiš. dobra ideja... Proveriću, pa ću da javim. Bokija me naplaši, ja taman mislio da zeznem komp, al ne bih voleo da počne da mi histerično pali kojekakve lampice na instrument tabli zboh tog usr... svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da, to sa zamenom sijalice ne bi išlo tako lako. Npr. Stilo zna da prijavi neispravno stop svetlo, bez obzira što ono radi, samo zato što sijalica koja je stavljena nije odgovarajuća iako na njoj piše ista snaga kao i na staroj...ali je ta nova neka ''šlj'' klasa...pa zato jedno piše na njoj, a drugo je u stvarnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle znate da na libri samo jedna sijalica sija.Stavio sam neku led od 300din sija gore nego obicna.Imate li vi neku preporuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbor zavisi i od plasticnog kucista i prekrivke fara. Dzaba i CREE ako je plastika preko klasicna rebrasta i rasipa svetlo.

Tada je bolja varijanta samo SMD ili eventualno CREE+SMD ispod. Probao sam ih vise tipova, kao sto rekoh, dosta zavisi i od konstrukcije same stopaljke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...