Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Probaj jedno parce pa postavi slike :)

Branici su mi mat i to bas,bas crni ali ipak mislim da ce bolje biti sa mat folija. Verovatno se ona i manje grebe tj. manje se vide ogrebotine.

Nisam imao priliku da vidim folije uzivo,moram da je narucim na slepo pa mi malo frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Islikaću ga ja pošteno čim stane kiša, možda će ti značiti da vidiš bar slike :thumbsup:

A što naručuješ na slepo, ima valjda blizu Bora ili u Boru neka radnja sa folijama?

Gledam ga sad sa terase ovako iskislog i noću, kad je krov tamniji...sad počinjem da mislim da bi obična crna, bez sjaja, možda bila i najbolje rešenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

druže, a koliko ti je autograf uzeo okupatorskih za tu zabavu :question: + cena folije koja nije više od 550 din koliko je mene izašla sjajna - panorama krov :thumbup::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,nema. Ima samo sjajnih i to sirine mislim 60cm,nista sire. Rece mi drugar da proverim jos u nekoj stampariji pa cu videti.

Ove difol najblize sam nasao u Nisu,nekih 150km :)

Ma,samo da resim da li sjaj ili mat pa cu naruciti oracal 751. Ona je koliko vidim provereno dobra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@phantom

"Uzeo" mi je 30 eur, foliju nisam hteo da uzimam jeftinu, pa me 2.5 metara izašlo 1800 dinara.

Zato sam se do poslednjeg momenta dvoumio da li to da radim, jer sam za nešto više para mogao i da ofarbam krov, ali trenutno mi je svaki dinar zauvar, tako da...a i hteo sam da probam fazon i godinu dve odložim ionako "potrebno" farbanje krova.

A cena od 30 eur jeste diskutabilna, meni nije bilo puno jer sam to ne bih mogao da uradim, traljav sam u prste za te fine stvari, ovako kad pogledaš 3 čoveka je uzelo po hiljadu dinara i tako gledano cena je ok...

@sale

mislim da je 751 oznaka za ovu mat a ne samo za tip folije...raspitaj se pre nego naručiš preko šifre :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko koja bi cena bila da se hauba presvuce karbon-folijom , i gde bi to moglo u Beogradu da se uradi ;) ... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je realna cena za presvlacenje B Stubova folijom? treba max 100 x 63 cm folije(180 din) i recimo 45 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

B stubovi su p..dim odradi sam, jer stvarno je bacanje para da nekome daješ da radi -dok je krov malo ozbiljnija igranka, ali i to može da se samostalno završi ko nije picajzla... :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je realna cena za presvlacenje B Stubova folijom...?? treba max 100 x 63 cm folije(180 din) i recimo 45 minuta...

ne treba toliko folije, a ni vremena. Kao sto phantom kaze to je PD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao bih još jedan glas ZA tamnijoj foliji.

Sinoć sam primetio da se na ovoj primećuje bukvalno sve, od otisaka prstiju tj masti na njima na B stubovima, preko kapi kiše kad se osuše, do starih dobrih kapljica sa drveta.

Jel zna neko tačno čime da premažem foliju da bude tamnija a i da bude zaštićenija? Ne bih da eksperimentišem da ne dođem u situaciju da nije ravnomerno pocrnela pa da izgleda flekavo ili da se to nešto toliko lako ispira da takođe postane flekava od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo slika :thumbsup:

Možete da vidite i te fleke kao i prašinu kako se zalepila na krov...zato kažem tamnija je bolje.

lYqBr.jpg nx0j9.jpg

nxahJ.jpg nxhM9.jpg

Na sledećoj se vidi iznad šoferke, sa leve strane ovako gledano, gde mi je rđa bila, trebao sam to da saniram, ali opet bi krenuo onda u priču farbanja krova...i vide se tragovi one alatke što razbacuješ vazduh, to će se valjda skinuti prvim pranjem...

nxwK0.jpg nyw5A.jpg

nyB4S.jpg nyG49.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kapiram ja sve to ali ipak bih dao da to uradi neko ko je strucniji...trazi mi jedan decko 20 e sa njegovom folijom koja je po njemu mnogo bolja od ovih iz Difola...ako neko zna nekoga ko je malo povoljniji a ima pola sata vremena nek pise u PM...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ta folija neka nauka, možeš i na buvljaku na NBGD da kupiš, peti red desno do kraja ...

I to uradi sam, odseci od oka malo veće parče folije, odlepi skroz papir, nasloni sredinu i izguraj rukom na gore i na dole...aji se zalepi ukrivo ili neš, povučeš, odlepiš parče, pa opet...imam ja tih 5 minuta ako oćeš da svratiš da te gledam kako lepiš :whistle:

Folija za to jeftina ti je manje od 500 kinti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa sad si me ubedio, ima da je kupim i odradim stubice kod sebe.

Inace sam hteo da odradim stubove, a i da zatamnim stakla, ne bi li se slagalo sto vise.

A ti za zastitu, ne znam da li mozes da premazes necim da potamni, a ja bi kao zastitu stavio neki dobar vosak, koji ce bez problema da izdrzi celu zimu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga pre i posle pranja danas :D Vidi se kako bi izgledala tamnija i sjajnija dok je mokar krov :)

rIxA0.jpgpCbcr.jpg

pCsFr.jpgpCK7r.jpg

pCRBS.jpgpD0Ar.jpg

I dalje se vide tragovi od one alatke...a gde je bilo par mehurića sad je tvrdić :)

pD34A.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za B stubove je glupo placati posto se prilicno lako stavlja folija na njih. Vece i zakrivljene povrsine su vec druga prica.

@oktopod: definitivno bi bolje legla sjajno crna folija na krov. Nije sto je ja imam, nego realno mi se vise svidja. Te delove koje je uhvatila korozija si trebao prvo da ismirglas i sredis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se sa svime što si rekao, ima samo jedno parčence gde je korozija, mislio sam da je glupo da ja šmirglnem bzvz a da sam otišao kod farbara ubedio bi me u farbanje krova :D

Znaš ono kad se na nešto primiš pa hoćeš da odradiš juče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratih nešto do Gang landa i videh da imaju karbon foliju koja izgleda dobro, cena je preko 3800 dinara kvadratni metar, širina rolne je 122 cm, znači da je kvadratni metar manje od metar dužine :)

Izgleda lepo, ima reljef pod prstom i na oko...ali skupo bro...

Kad je odlepim, vidim da nije savitljiva kao ova moja skuplja, već je nešto između nje i ove jeftine, tvrde, ali mi deluje debelo.

Ne vidi se lepo na slikama, ima crtice urezane u ove kvadratiće, crtice su u jednim orijentisane na jednu u drugim na drugu stranu, pa se tako dobije efekat kvadratića. Kad se odlepi, na lepkovitoj strani je cela išarana crticama u X

wX8Ti.jpgul72r.jpgulc1J.jpg

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja odradio kod autografa krov i parce krova na petim vratima kao i stubove vrata. Uradio sam sa skupljom folijom, sifra u Difolu 751, mat crna, sirina je standardna, 1.6 metara, duzinu sam kupio 2.5 metara i to je bilo taman to :)

Mozda bi mi ganc crna bolje legla jer su mi crni delovi na kolima bas crni, pa ova mat malo odudara, ali nekako ima i ona svoj smek i polako mi se mozda i vise svidja...

Nemam jos lepih slika, bice sutra preksutra, do tad teaser :D

6nJ20.jpg

koliko te je izashlo to zadovoljstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ hehe baš si lenj neki, pitao si me u temi o autu sad me pitaš ovde umesto da prelistaš :D

"Uzeo" mi je 30 eur, foliju nisam hteo da uzimam jeftinu, pa me 2.5 metara izašlo 1800 dinara.

Zato sam se do poslednjeg momenta dvoumio da li to da radim, jer sam za nešto više para mogao i da ofarbam krov, ali trenutno mi je svaki dinar zauvar, tako da...a i hteo sam da probam fazon i godinu dve odložim ionako "potrebno" farbanje krova.

A cena od 30 eur jeste diskutabilna, meni nije bilo puno jer sam to ne bih mogao da uradim, traljav sam u prste za te fine stvari, ovako kad pogledaš 3 čoveka je uzelo po hiljadu dinara i tako gledano cena je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da saznas je da uzmes metar u ruke i izmeris ;)

Ako ne znas forumulu, izmeris duzinu krova u cm pa sirinu krova u cm.

Prebacis to u metre, tako sto podelis svaki sa 100, i zatim pomnozis brojeve!

Pr:

duz - 200cm

sir - 40cm

duz x sir = 200 x 40 = 2m x 0.4m = 0.8kvm

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...