Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

moj auto je ovakve boje, dosta je čudna pošto pod određenim uglom izgleda kao da je plava, a pod drugim uglom zelenkasta, još je i metalik, pa bi jedini problem bio da li uopšte ima folije sa ovakvom bojom

Pq286DbJ.jpg

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam kako je to reseno,ali mislim da ne moras u tvoju boju vec se verovatno u saobracajnoj upise kao napomena ta neka druga boja za koju se odlucis

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jedini problem za sad je u tome što je ja ne bih menjao, jer mi se stvarno sviđa boja, ako naletiš na komšiju ti ga pitaj kako je zadovoljan sa folijom pa ću da vidim i da se raspitam još malo...

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sa folijom ces sigurno biti zadovoljan,jer ti stiti tvoju boju e sad da li ces u nijansu da pogodis tvoju boju to je sad pitanje onda bolje farbaj auto jeste skuplje ali to ti je ono pravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

za farbanje sam kratak još jedno stotinjak evra, možda je bolje kao što kažeš da ga ofarbam, ne znam više ni sam, šta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje se skrpi pa farbaj,jel to te ceka i kad budes skinuo foliju,a kao sto si rekao da bi dosao za bg to su ti troskovi isto jel nije to gotovo za 2h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li tih folija u providnoj varijanti??? Koliki je vek trajanja??? Kako se odrzavaju??? I ko to radi kako treba, a ne kao taxi vozila??

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i providne folije.

Vek folije zavisi od kvaliteta iste. One koje sam ja gledao imaju sa 4 ili 10 godina garancije. Mada realno, tamnije poput crne traju nesto malo manje (pocnu da blede). Odrzava se identicno kao i farba na kolima, samo obavezno izbegavati pranje na cetkama.

Urose, tesko da ces naci takvu boju folije. Najbolje ti je da odes negde da vidis izbor ili se skrpi jos malo za farbanje (500-600€ za fabanje celog automobila u komori nije uopste mnogo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tu spada?Materijal?Popravke sitnih ulubljenja?Prosvetli nas koji tajno mastamo o frisko ofarbanim kolima. :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricao sam sa jednim drugom koji to radi i kako mi je objasnio spada materijal(boja, prajmer, smirgla,kit i jos neke stvarcice), i po njegovoj prici nije ni najmanje jednostavan posao jer ima milion sitnih udubljenja koja se ne primecuju, plus ako treba da se poravnjaju vrata, hauba i sl, plus sto ja hocu i branike da uradim u boji karoserije i kad sam sve izracunao zabolela me je glava izaslo je da cu da platim doooosta...plus sto jos ne radim tako da mi ta cifra izgleda jos veca ali zarad kola kojima sam zadovoljan spreman sam da izdvojim tu cifru (inace je oko 1200-1300 (j)evreja)

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nekad ti kazu za neki poso da kosta toliko i toliko,pa onda krenu da ti pakuju gomilu sitnica koje satro ne spadaju u cenu,pa na kraju ispadne...Zato je interesantno da bacis kljuceve na sto i odes a kad dodjes prekontrolises posao i platis dogovorenu cifru i sve OK.Ne zanima te dal mu je bilo tesko ili lako.Samo platis i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj problem mozes da resis tako sto odes kod nekog majstora kog ne znas dogovorite se koliko ce to zadovoljstvo da kosta i to je to, i ne interesuje te nista sto je preko dogovorene cene i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam samo rekao sta tu sve spada

felne 14+nove gume, tapaciranje unutrasnjosti, spustanje auta i naravno farbanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

urose ja treba da obidjem neke likove koji to rade ovih dana (ili najkasnije sledece nedelje) pa ti javljam sta i koliko kosta kod njih. Provereno su dobri, samo je pitanje kakvi su sa cenama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio juče u Difolu i tražio crnu foliju za B stubove, a likovi tamo me onako bledo pogledali ??? kao šta ti je to ???

ipak sam uzeo pola metra X 63 cm (60 din),pa će valjda biti dosta, ako uspem da namontiram do nedelje videćete ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo 'vako - hteo bih da odradim krov u crnoj boji, pa ako znate ko to radi (Beograd, okolina) recite?

Da li folija ostecuje farbu? Negde sam cuo da ostecuje lak, jel ima neko neka iskustva?

Hvala ;)

Cale je pre nekoliko godina radio sa folijom,izmedju ostalog uradio je dva kompletna taksija(zuti taksi).Poceo sam i ja da pomazem,da bih na kraju i usavrsio.

Postoje pametnjakovici koji seku foliju na samom autu.To se tako ne radi :no Kada rade nozicima ostete boju i lak i onda aj cao.

Ako zelis-tu sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da i ja dam skroman doprinos i svoje misljenje na osnovu iskustva...

Dakle, folija bilo kog proizvodjaca se isporucuje sa dve vrste lepka permanent i semi permanent i o tome treba voditi racuna kod uzimanja folije, jer je bitno kod postavljanja i eventualnog kasnijeg skidanja, zatim debljina folije se krece od 50 do 100 mikrona, zavisno od namene i uslova eksploatacije i sve debljine imaju razlicite karakteristike kada se postave i kasnije u toku eksploatacije.

Uglavnom, proizvodjaci folije daju garanciju da folija uz pravilno postavljanje ne ostecuje farbu, odnosno da po skidanju folije farba mora biti u onakvom stanju kakva je bila u trenutku postavljanja.

Ali uvek ima neko ali, folija se ne sme stavljati na auta koji su farbani bilo kojom vrstyom farbe,,, metalik, akril.... a da nije proslo najmanje 3 nedelje, a za metalik farbu, zabranjeno je postavljanje ako farba nije zapecena u komori , jer ce sigurno doci do ostecenja, odnosno do podizanja laka vec pri postravljanju.

I na kraju, kolega je u pravu,, folija se ne sece na autu,, folija se ne sece uopste sem na krajevima, odnsono visak folije.Folija se utiskuje u svim kanalima , ulegnucima itd, tako da nema potrebe za secenjem sem na nekvalitetnim folijama koje se na pregibima , kanalima, usled slabijeg lepka odvajaju posle nekog vremena i tu ih ljudi seku, posle nekog vremena usled dilatacije folije na tim rezovima se javlja razmak koji je uocljiv i vrlo ruzan.

Dakle uz odgovarajuc kvalitet folije i pravilno postav;ljanje fabrika daje garanciju od 3 do 15 godina na matiranje , odlepljivanje, a garancija na ostecenje postojece farbe je trajna pos uslovom da se ispostuju gore navedeni uslovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veoma interesantna tema!

interesuje me gde moze da se kupi ta filija i koja je cena, a takodje me inetresuju neka uputstva u vezi postavljanja iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

@munccan,

cena folije zavisi od kvaliteta i krece se od 180,00 do 2000 din po kvadratu, gde se mogu naci,,,, necemo sada nikog reklamirati :whistle: uputstvo o postavljanu ce biti za neki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites
veoma interesantna tema!

interesuje me gde moze da se kupi ta filija i koja je cena, a takodje me inetresuju neka uputstva u vezi postavljanja iste

Pogledaj 4 posta gore i videces naziv firme gde je kolega KGB kupio foliju. Onda malo guglanja...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo 'vako - hteo bih da odradim krov u crnoj boji, pa ako znate ko to radi (Beograd, okolina) recite?

Da li folija ostecuje farbu? Negde sam cuo da ostecuje lak, jel ima neko neka iskustva?

Hvala ;)

Cale je pre nekoliko godina radio sa folijom,izmedju ostalog uradio je dva kompletna taksija(zuti taksi).Poceo sam i ja da pomazem,da bih na kraju i usavrsio.

Postoje pametnjakovici koji seku foliju na samom autu.To se tako ne radi :no Kada rade nozicima ostete boju i lak i onda aj cao.

Ako zelis-tu sam...

jer znas okvirno koliko bi para stajalo da se uradi na alfi 155 gepek,krov,hauba crna folija?????

Daj neki kontakt telefon

Edited by vaskez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite? Punto mi je bele boje (ko bi rekao jel da :) ) i auto je mozda zreo za jedno poliranje. Ako bi stavljao foliju da li bi bilo pametno da prvo ispoliram auto da bi se kasnije lakse skinula (folija naravno) ili da preko, da kazem polumatirane boje, prelepim foliju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih to polirao, bolje ce da se zalepi, lakse ce da se skine. Samo da ne mazes preko vosak ili mleko! :)

(Al se rimuje hahaha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...