Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Mene je opcija smirglanje,temeljna i folija izasla oko 50-ak €, dok bi mi bilo koji lakirer u gradu uzeo 100€ za farbanje.

Mora se uzeti i u obzir da folija nije neka vrhunska tipa 3M, nego neka srednje klase, ali 2 godine je stajala na autu i po kisi, snjegu i suncu bez ikakvih problema, tako da ne mogu se zaliti. Dugorocno gledano bolje je prefarbati jer evo sad nakon te 2 godine vide se vec lagano ogrebotine od recimo metlice za snjeg i tako toga, sto bi se na laku rjesilo jednim poliranjem dok je ovdje jedino rjesenje nova folija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj misliti da te odgovaram od folije, samo ti iskreno kazem onako kako je :)

Folija se jedino isplati ako vec imas dobar lak koji se ne ljusti, malo viska novaca i zelis malo promjeniti neki detalj(hauba,krov) pa onda zaljepis foliju i furas dok ti se svidja ili dok se ne izgrebe/ispuca i onda skines, ispoliras auto i sve je ko prije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio ceo, mislim da ne može deo a da se ne vidi a i iskreno će vrlo brzo ceo da ti se oljušti.

Meni kad je počelo u godinu dana je ceo otišao u Q!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karavan, 70eura u Mitrovici ali nisam zadovoljan. Ofarbano pa išlo odmah na reklamaciju jer nije dobro izlakirano bilo. Nakon reklamacije ostalo dosta nepravilnosti ali me više boleo q da se cimam. Ko ne plati na mostu plati na ćupriji. Uvek bilo. Umesto da sam oterao kod nekog krštenog, platio 100~120 i mirna bačka ja jeo ono što se ne jede. Poslušao preporuku i eto....

Mada su mi preporuku da liiz najbolje namere ali ovaj isfušerio do J!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam pitanje za iskusne kolege, pozeljno da se javi neko ko se bavi postavljanjem folija. Konkretno me zanima sledece: Hteo bih da prelakiram bezbojnim Carbon look foliju. Znam da necu dobiti bog zna sta ali iz meni poznatog razloga moram to da uradim, da ne objasnjavam. U svakom slucaju pitanje je: Da li moze direktno na carbon foliju da ide clear coat ili mora da ide npr. plastic primer? Pitam zato sto mi nije poznato kako se lak ponasa preko folije, ne bih voleo da se posle nekog vremena ljusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je pametnije prelepiti providnu foliju na postojecu umesto lakiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije opcija u ovom slucaju. Mora lakiranje. Samo me zanima jel to moze direkt preko folije i da li bi trebalo plastic primer na foliju pre laka? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dam sebi odgovor, mozda ce nekome koristiti. Moze da se lakira preko carbon folije. Ne dobije se bog zna sta, malkice veci sjaj i to je to.

Ja sam za svaki slucaj pre laka poprskao providnim plastic primerom i tankom "magla" sloju i 5 minuta potom lagan sloj clear coat-a. 30 min posle jos jedan debeo sloj cleara i to je to.

Na skuteru sam istom metodom isprobao i bumper sprej preko carbon folije i moze i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec nekoliko dana nema nikakvih, sve 5. Ne znam kako bi bilo da nisam isao sa prajmerom ispod ali ovako je izgleda odlicno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pitanje imam fiata 500l nov 2015 god .Bez boja ili ti capucino .

Razmisljam se da mu stavim belu ili crnu foliji na krov i onaj repni deo spojlera i retrovizore .

Da li to uopste raditi ako ne razlog zasto ,ako da po vama koju bi foliju stavili .

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovde dosta 500Lova sa folijom na krovu, za kapucino bi po meni bila lepa bela na krovu. A sto se tice folije, stavite neku kvalitetniju/skuplju da ne bi za 2 godine opet stavljali kad ova ispuca, pogotovo ako nemate garaze i automobili vam stoje napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj blizini ima jedna firma koja se profi bavi sa tim i jako dobro rade oni su mi da liponudu na ono sve navedeno da se uradi po ceni od 80 eur.Rade sa ORACAL folijom.

 

Sad i meni se ponekad svidi ta bela ,nekad ne ,nekako mi dodje kao neka treca boja na autu ,auto bez,delovi gde su stakla crni i gore belo ,ne znam ni sam ,a opet ide i crna ide sa prozorima i svim crnim detaljima na kolima ,Ali opet se razmisljam sta ciniti .

 

Jesam li svrstao ovu temu u dobar odeljak ili bi trebalo premestiti medju 500 elovce .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih možda najpre išao na neku bordo boju jer se fantastično slaže sa krem i tom kaFućino bojom. To mi.je onda baš bikolore u stilu Lancia Y a oni ubedljivo prave top kombinacije...

1526fe9b6166a9cf4a8a62123fa1afd8.jpg

Po meni nema dalje!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš ova boja na Ypsilonki kao na L-u... Palo je i meni ovo na pamet, ali probaću da nađem ono na šta sam mislio.

Evo, nešto ovako:

 

9d711f4cd3b9474e66a508e1a93256a8.jpg

Jer kapućino boja na L-u je "braonastija" od ove sa Y, tako da bi mu, po meni, ova više legla.

fiat-500l-beige-cappuccino.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Nisam ni mislio da je ista boja al opet verujem da će pristajati.

Dobro je i ovo sa braon...slično razmišljamo!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...