Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Crne felne su isto kao i čelične, vide se jedino kada auto stoji i kada se približiš, u drugim situacijama su totalno bezlične za moj pojam, druga stvar smanjuju vizuelno točak i to je poslednja boja u koju bih ofarbao felne.. No da ne ofujem, stajling sa folijama može brzo da pređe na "onu" stranu, tačnije u kič... Zato je najbolja solucija ako ne ceo auto, onda par detalja i zaustaviti se na tome.. Npr retrovizori i B stubovi i kvake, ili samo krov npr.. Krov u karbonu mi se ne dopada nikako, jer je totalno nerealno da krov auta bude od karbona.. Hauba i ok, ali trenutno i to smatram kičom, jer su svi živi to počeli da lepe po automobilima.. Trenutno mi je karbon okej jedino na nekim detaljima, ali pod uslovom da bude zalepljeno kulturno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju koja je folija na farovima i koliko smanjuje intenzitet fara?

zo7gmdnxpkz9oz5ik92b.jpg

Čovek čiji je auto na slici je registrovan na našem forumu, pa možeš direktno da ga pitaš, iz Osijeka je, nick Tun3
Tun3 je iz Rijeke. On i Cicili(takodjer registriran tu) imaju tu foliju i kazu da ne smanjuju vidljivost toliko koliko bi se ocekivalo.

Cak mislim da su foliju nabavili od iste osobe od koje sam i ja zutu za maglenke, a meni baca isto s folijom i bez, sam je razlika u boji. To sam provjerio kada sam stelovao visinu. Parkirao punta pored pola pred zid, namjestio visinu, isparkirao na ravno i jednako bacaju

A koliki bi kic bi sticker bomb na krovu :)

htc evo 3D

Bila je jedna 406-ica tu u Osijeku. Krov, hauba pa mislim cak i gepek stickerbomb, a ostatak auta serijski. To mi je bilo prvi puta da sam uzivo vidio stickerbomb. Ako nadjem sliku negdje na kompu staviti cu ju pa da vidite Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crne felne su isto kao i čelične, vide se jedino kada auto stoji i kada se približiš, u drugim situacijama su totalno bezlične za moj pojam, druga stvar smanjuju vizuelno točak i to je poslednja boja u koju bih ofarbao felne.. No da ne ofujem, stajling sa folijama može brzo da pređe na "onu" stranu, tačnije u kič... Zato je najbolja solucija ako ne ceo auto, onda par detalja i zaustaviti se na tome.. Npr retrovizori i B stubovi i kvake, ili samo krov npr.. Krov u karbonu mi se ne dopada nikako, jer je totalno nerealno da krov auta bude od karbona.. Hauba i ok, ali trenutno i to smatram kičom, jer su svi živi to počeli da lepe po automobilima.. Trenutno mi je karbon okej jedino na nekim detaljima, ali pod uslovom da bude zalepljeno kulturno..

 

sad ako ce se vredjamo za karbon ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si izuzetak, koliko se sećam ti si je lepio iz estetskih razloga? Ja se razmišljam o stickerbombu na B stubovima i retrovizorima sa još par detalja da se pokriju neke neravnine :rolleyes: Razmišljam se da li da nađem neku štampariju i da sam dizajniram StickerBomb koji budem rešio da lepim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiker planeta radi sve po dogovoru... ispunjava sve zelje i ima kvalitetnu foliju i stampu. Moj znak na haubi je zalepljen pre oko 2 godine i nije se pomerio niti se obrisala boja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelepio bi' vratanca rezervoara folijom, pa me interesuje je l' treba neki poseban alat ili samo fen i udri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeću preko neta parče 0.5x1.2m pa ću probati. Valjda će ispasti ok. Ne mogu više da gl beo auto a vratanca metalik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam išao malo da ulepšam haubu pa eto da se pohvalim...

Pogledajte kako izgleda

IMG_1036.jpg

 

Ukoliko nekog zanima gde sam odradio neka pošalje pp da ne bih reklamirao...

Inače je sasvim ok cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto nisam prelistao svih 27 strana pa mozda postavim pitanje opet. Lepio bih providnu foliju preko poklopaca retrovizora na mojoj alfi. Obzirom da su dosta zakrivljeni, kapiram da ce folija da se razvuce dovoljno na toploti, samo me zanima kad uspesno zalepim foliju, cime da je dodatno zalepim na ivicama, jel se tu dodatno zagreva fenom ili ima neka druga caka da se to zapece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iz kog razloga bi to radio?

Nema dodatnog lepljenja, ili presavijes pa unutra udje oko ogledala ili radis do neke zamisljene linije ... generalno branici i ti zaobljeni retrovizori su najzahtevniji za rad i prvo se na njima desava da se odlepe ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moram, zbog onog hromiranja koje sam radio, krenulo je da se ljusti od kamencica i uradice mi covek za dzabe opet novo pa bi ih zastitio ovog puta.. pa oni imaju okolo jos par milimetara plastike koja ulazi u retrovizor, znaci i tuda da prodjem folijom i da gurnem tako unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...