Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Lijevi blatobran je totalno matirao, haubu sam farbao kod majstora levata, totalno promasena boja, plus malo izuljan krov, ne radi mi se komplet farbanje, pa razmisljam o carbonu...Nisam vidio ni jednog stila da je uradjen, pa me zanima kako bi ispalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, cena presvlacenja je od 250-450e zavisi od auta do auta. sa 5 godina garancije toliko svuda daju ja mislim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovome, malo sam fotosopirao? Kako vam se svidja? Hauba je poprilicno izgrebana i mislim da ni poliranje ne bi pomoglo, a ni krov nije bolji, taman ova dva dela da pokrijem folijom? Ne deluje kichera?

ssssa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik sam novog Fiata 500l. Resio sam da prednji deo auta i pragove zastitnim providnom foliijom. Interesuje me da li ce posle 5-6 godina posle skidanja folije biti bas primetna razlika u boji izmedju zasticenog i nezasticenog dela? Ili ce ta razlika u boji biti neprimetna? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako npr imaš garažu i ne ostavljaš auto često napolju, verovatno će ta razlika da bude minimalna, jer boja najviše izbledi od sunčanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom autu iz 2003 godine boja je identična i nakon 10 godina, a mislim da nikada nije prenoćilo u garaži. Kod novih vozila koja imaju prema lakom boja je skoro neuništiva, osim ako nije bilo nekih limarskih radova ispod nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Folija postavljena komplet prednjem delu, po pragu i do lajsne na vratima. Izgleda ok. Trenutno ima nekih sara, majstor kaze da ce nestati posle 2-3 dana na suncu

Share this post


Link to post
Share on other sites

tenks, ajmo jos misljenja :-) neko ko je mozda radio obe varijante. ovaj punto je 5v

Bez veze je krov i hauba. Samo krov odlicno. I ja sam hteo da stavljam i na haubu, ali sam se na srecu predomislio i ostavio samo na krovu.

 

Trenutno ima nekih sara, majstor kaze da ce nestati posle 2-3 dana na suncu

Tacno. Mozda ne za 2-3, ali za 7 dana ce sve te sitne sare nestati. Barem je kod mene tako bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko te je izaslo i gde si radio?

U Cacku sam radio. Cena 25 eur/m2. Mene je kostalo 100 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imate neku preporuku gde da presvucem auto folijom? Imam veliku ogrebotinu sa desne strane, tj malo i ulubljeno, da lito isto rade momci koji stavljaju folije ili idem kod limara prvo?

I na par mesta mi se vata malo rdja, da lito isto trebam kod limara ili ce mi uraditi momci koji rade folije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nam rekao odakle si da bi smo znali odakle da ti preporučimo majstora? Moraćeš prvo na ispravljanje, folija neće da ti prekrije ulubljenje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

S obzirom da moja Brava gazi polako 12 godinu, na crnom na vratima, kako prednjim tako i zadnjim su se pojavili znakovi starosti. U glavnom je ta crna boja izbledela i pojavile su se belicaste tackice koje su vidljive tek kad se priblizis. Predpostavljam da je se u stvari pojavio materijal ispod same boje ali nisam siguran. Na zadnjim vratima je malo gora situacija, ali nije ništa što se ne može rešiti.

Razmisljao sam prvo da ofarbam ali sam skontao da će moja nestručnost u farbanju dovesti da samo izgleda ružnije...ipak to mora da bude glatka i lepa površina a sprejom se baš to ne može postići, osim ako nisi lakirer.

 

Na kraju dodjem do zaključka da bi probelm mogao resiti nabavkom flolije. Video sam na ovom forumu da su ljudi čak ove problematične delove prelepljivali karbonskom folijom. Iskreno, meni je dovoljna i obicna crna, s obzirom da mi je auto zelen.

Obratio sam se obratio jednoj firmi u mom komšiluku, koja radi brendiranje vozila, dakle folije za vozila, stakla i tako dalje. Oni su mi rekli da na ove delove ne može da ide folija jer će se odlepiti.

 

Dakle moje pitanje jeste kako da rešim ovaj problem, jer su mi užasno ružni ovi izbledelo crni delovi? Da li da ipak nabavim negde neku specijalnu foliju,  i da li uopšte može folija ili treba da tražim nešto drugo?

 

CAM00126.jpg?noCache=1373980159  CAM00127.jpg?noCache=1373980326

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće da se odlepi, možda za par godina, a tada odlepiš sam celo, pa opet iznova odradiš, ja sam pre godinu i nešto jače lepio kod mene baš na B stubovima, kao ovo kod tebe karbon foliju, evo dan danas nije mrdnulo, a pretrpela je mnogo pranja, sunčanih, kišnih, snežnih dana, minusa i mrazeva, tako da kontam da će da stoji bar još 2-3 godine minimum, a pola metra ti završava posao i košta 350 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje i najjeftinije a postojano je karbon folija.I ja se kanim da to odradim kod mene na Bravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm...pa onda nikako drugacije nego da kupim tu foliju. Neka je i 500 din, ako je to investicija na 2,3,4 godine, nije skupo...kad vec ne moze trajno da se resi.

 

Jedino sada ostaje da smislim sta da radim sa ovim ćoškom na zadnjim vratima (ovo što je ispucala farba i podklobucila se). Pre nego što zalepim foliju valjalo bi to nekako očistiti...samo da ne napravim da bude gore nego što jeste :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo samo izravnaj nekom sitnom šmirglom i kada pređe karbon preko toga, skoro neće ni da se poznaje, pošto je ta folija reljefna, tj možda ćeš to jedino ti da primećuješ, jer znaš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...