Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

vidi vidi retrovizore...

Crno zuti je bolji i od crveno belog. Auto je smisljan za ovu kombinaciju.

btw, je l' samo meni nece da otvori full sliku? Probao sam i u firefox-u, inace u chrome-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veterinar

Pozdrav,

Zanima me koliko je okvirno postavljanje samo zastitne folije na vrh haube za Astru G.

Kao i zastita samo dela iznad zadnjiih tockova na Puntu mk2.

Znaci da folija bude providna dobrog kvaliteta.

Jel imas koji kontakt za BG, ili samo ste u Smederevu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu zuti Puntisha je dobro ispao.

Crno zuti je bolji i od crveno belog

Kako mislis crveno belog, crveni sa belim krovom? Nisam video tu kombinacju, ali drugar me skoro ubedjivao da na mog belog Punta zveknem krov i retrovizore i jednog dana kad stavim Abarth pragove u crvenu :) Kako bi to ispalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
zYWw9.jpg

Evo Punta koga je radio Veterinar, poslao mi na mail.

Ne znam sta vidimo iz ove slike, mogao je neko i izolir traku da zalepi i ovako bi izgledalo, zar ne?

Ja trazio neku sliku izbliza ali ne dobijam odgovor... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja trazio neku sliku izbliza, ali mi poslao ovu, verovatno nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ajde da čujem vaša mišljenja

1. folije: stavljanje bele na branike, crne ili karbon folije krov, i možda na celu prednju haubu jer je izgrebana = oko 100 eur

2. farbanje: samo branika u belu boju oko 200 eur +/- 20 eur ...

svrha je postizanje izgleda auta kao sa avatara (naravno bez alu felni) da bi se lakše prodao kad dođe vreme jer nema klimu, a svi beže sad od takvih kola ...

da libi ste se igrali sa ovim ulaganjima ili bolje ostaviti auto kakav jeste i shodno tome smanjiti/prilagoditi cenu tržištu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ono trece na kraju sto si reko , ko kupi neka pravi i radi kako on zeli jer svako ulaganje je bacanje para koje se nece vratii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja najradije ne bih ništa ulagao u kozmetiku osim redovnog održavanja, ali fora je što će se vrlo teško prodati ili zameniti po nekoj normalnoj ceni ako nema branike u boji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je najveća dilema tu kvalitet odnosno trajnost tih folija ako se stave na plastiku čak i sa prajmerom...

definitivno cenovno je isplativije, ali ako se "ofucaju" ispucaju i odlepljuju posle god dana onda je farbanje zakon ipak

na kraju se treba pomiriti da je danas vrlo teško prodati auto po realnoj ceni za keš, čak i za zamenu je teško ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne moze da zameni farbanje branika, ali na primer, video sam na burazerovom sluzbenom autu, folije na branicima posle 3 godine i dalje stoje ok, bez pucanja i odlepljivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene interesuje gde moze nabaviti te folije,po kojoj ceni i kako se one pricvrste za krov? Mislim,da li su samolepljive ili treba uzeti i neku vrstu lepka? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folija je samolepljiva i ima vise proizvodjaca i nabavljaca.

Ja sam uzimao Oracal foliju u Difolu ( http://www.difol.net/materials/vinyl.html )

Za automobile je preporucljiva Oracal 751 koja kosta oko 650 din/m2, medjutim, ja sam za krov po savetu prodavca uzeo jeftiniju Oracal 641 (oko 200 din/m2) i uopste nije losa, samo je nesto tanja i kraca joj je garancija. Imam je vec 2 godine na krovu i ove godine cu je menjati (mada i ne moram).

Ne znam da li ima negde u Subotici, ali znam da Difol osim u Beogradu ima i u Novom Sadu.

Jedno upozorenje - nije nimalo lako pokriti folijom vecu zakrivljenu povrsinu (kao sto je krov). Potreban ti je adekvatan pribor i mnoooooogoooo strpljenja, ako neces da platis nekome da to uradi profesionalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici ima na Karadjordjevom putu ne znam ime radnje. Dobro je kad zalepis foliju da je lakiras onda jos duze traje lakira se valjkom imas mat lak ima sjajni kao sto kolega kaze razna lepila ,debljina kolko para....

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako NE treba stavljati foliju na krov :

uzeo sam u Difolu onu jeftiniju širine 120cm x 160 cm i kad sam konačno našao "žrtvu " ko će da mi pomaže, nađemo dvorište u hladu i krenemo polako da postavljamo foliju tako što natopimo i foliju i krov sa vodom i merixom za pranje stakala ; zatim lagano odlepljujemo deo po deo folije i centriramo po krovu ...

međutim kako ja ravnam na svom delu tako ortak isto radi na svom delu ali se zato sredina gužva, pa smo onda jedno desetak puta skidali deo po deo i pokušavali da ga ispeglamo ali to tako neide :wallbash: ; posle dosta nerviranja obojci nam je pukao film i skinuli smo celu foliju sa onog belog papira na lepljivoj strani i odlučili da je postavimo odjednom preko celog krova pa šta bude - naravno dobro smo natopili i krov i foliju - i uspelo je :unworthy::thumbup: ; dobro nije ispalo tako dobro kao na vilijevom "običnom" puntiši, ali ipak ga izdvaja iz mase belih Puntića u gradu :thumbsup:

na kraju evo malo saveta:

1. min 3 ljudi ovo da radi jer dvojca trebaju da zatežu foliju dok treći i eventualno četvrti peglaju foliju i istiskuju vazduh i vodu

2. pre postavljanja iseći foliju po dimenzijama krova (mada ni sad ne znam kako jer ipak ima krivinu) da nebi iskasapili lim i gumu kao ja ...

3. možda ipak platiti profijima 50 eur jer sa više od dve bačene folije prelazite cifru od 15 eur + živci i vreme koji nemaju cenu :welcome:

5flfS.jpg5fMHr.jpg

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije bolje kada je ta folija mat?

Moje iskustvo (dva puta lepio folije na stakla) mi govori da je bolje raditi sa obicnim samponom nego sa onim za pranje prozora. Kod prvog lepljenja sam koristio sampon,a drugi put kod drugara posto vec bio spremio to za prozore reko ajde da probam valjda je sve to isto,ali nije bilo. Sampon mi je dosta klizaviji pa se vazduz lakse istisne. Da napomenem da se radilo o obicnim folijama sa buvljaka za 300din.

Mozda bi bilo bolje da ste krenuli od sredine pa prema krajevima,barem se tako preporucuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa možda i šampon pomogne drugi put ... meni se više sviđala ova sjajna ( 570 din) iz daljine liči na panorama krov - ali samo iz daljinje :wallbash::crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni sjaj crna bolje izgleda. Ne trebas da radis sa vodom, moras na suvo ako hoces da lepo odradis. Sa vodom moze samo ravna povrsina, recimo sa vodom si mogao da je prilepis na sred krova da uhvatis pravac pa dalje da radis sa fenom i blagim rastezanjem folije. Ako si je vec prilepio, a moras da iseces deo folije, onda samo ziletom ili skalpelom lagano povuci i folija se dalje "kida" po tom rezu. Ne smes jako da pritisnes zilet jer onda ode i farba.

Par postova iznad sam nesto napisao i sada cu da ponovim. Ispratite chikavilijevu temu!!! Prvi put sa vodom bezuspesno, drugi put na suvo uspesno...

Naravno sve je lakse reci nego odraditi, ali ove folije se stvarno lepo razvlace i moguce je odraditi posao kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šefe ne živimo svi u kućama da imamo gde da uštekamo fen - ja bi morao da vučem 100 m kabla koji bi i morao da kupim samo zbog toga i više nema računa raditi sam :wallbash:

zato sam i napisao ovde da drugi ne greše kao ja... :whistle::yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije opravdanje :) pa i ja zivim na 4 spratu pa ne razvlacim kablove. Snadji se nekako, jel imas nekog drugara koji ima kucu, dvoriste itd... Ako nemam minimalne uslove da odradim neki posao onda i ne pocinjem sa radom. Nemoj da se ljutis, ja pisem uopsteno kako ne treba raditi, ne prebacujem nista.

Posto sam spomenuo fen, nemojte da koristite onaj za skidanje farbe nego obican fen za kosu, i to na najmanjoj brzini i bice dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ajde ko zna nek mi napise gde mogu da "ofarbam", tj. presvucem ceo auto folijom?

Bio je neko na forumu cak i sponzor koliko se secam, al ne mogu da nadjem temu... Ako znate cene, to bi isto bilo lepo da podelite sa mnom :)

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tog čoveka nisam mogao da dobijem na telefon jedno vreme (a, trudio sam se), nije se ni on javljao...tako da je ta tema skinuta.

Inače...pitaj Ognjena gde je radio svog Stila karavan...čini mi se da reče 350 eura za ceo auto. Jedino što se zakazuje i dugo čeka kod tih momaka, ali je auto gotov istog dana. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...