Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Evo 'vako - hteo bih da odradim krov u crnoj boji, pa ako znate ko to radi (Beograd, okolina) recite?

Da li folija ostecuje farbu? Negde sam cuo da ostecuje lak, jel ima neko neka iskustva?

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio ja, video od vas (nas) Alfista. Ljudi profesionalno stavljaju folije na automobile....kostace te oko 50 evra sa boljom folijom.

064/90-90-608

Oni tvrde da ne ostecuje lak auta i kad se skida, ako ostane lepak, ocisti se benzinom, pa se ispolira.

Vili ima duze tu foliju, a nisam ni kod njega video nikakve promene na istoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas juce gledao komsijinog Nisana sa taxija.Skinuo mu zutu foliju,opro i ispolirao u servisu i auto ko nov.Mene vise brine stavljanje i odrzavanje folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zuti taxi sva kolima su im presvucena folijom,vili je radio krov sam sebi extra je ispalo i koliko j aznam ne zali se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna stvar - NE IDITE na cetke ako ste stavili foliju. Ja se zeznuo, mada nije strasno, al' vidi se na svetlu zilion jako tankih riseva.

Inace, jedan moj ortak je pre neki dan presvukao ceo auto u crnu foliju kod nekih likova u Smederevu bas, sto tebi Semi i odgovara: http://www.autofolije.webs.com/

Sutra cu videti uzivo, ortak kaze da je odlicno ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis, nisam ni znao za ovo u Smederevu :) Hvala Vili :))

Aj kad vidis taj auto, kazi kako je ispalo i kako je uradjeno, da znam ka'ki su :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija taxista je imao problem sa svojim autom kad je skinuo foliju. U pitanju je mercedes 200D karavan onaj s kraja 80ih pocetak 90ih model. Skroz mu je bila unistena farba kad je skinuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam auto u original Van izdanju, znaci sa sve folijama i posle skidanja od 2 -2,5 sata sa fenom i benzinom, ja sam zadovoljan, mada ipak kad je auto čist i na suncu može da se provali gde su bile folije jer je tu farba za nijansu svetlija - ipak su 4 godine ti delovi bili pod folijom ....

inače bio sam jednom na skupu pa nek neko kaže jel se provalilo gde su bile folije....

a ako vili ne zapali preko moraću da ga nagovorim da mi pomogne u stavljanju folije... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavili koliko je ortak platio presvlacenje celog auta? posto mene ceka takav neki poduhvat.. ili farbanje dosta delova ili se kontam da presvucem ceo auto folijom. Unistili me so i rizla nacisto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spominje koliko bi kostao taj sport za ceo auto?I ima li neka zanimljiva kombinacija da zameni farbanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan decko u NS koji to radi..Bio sam pre neki dan da pitam za kolegu za Golf 4 da mu uradi ceo auto..Izadje oko 370 € ceo auto,sa nekom kvalitetnom folijom..A taj je i radio onog RS4 odavde,komplet u belu boju...To je bilo oko 500€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ zlox videćeš jednom moj auto kakav je pa će tvoj auto da ti bude zlatan, dođe mi da se obesim kad ulazim u avto... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas da vidim auto, ispalo je skroz OK. Sa 5 metara izgleda kao da je auto bas crn, a blize se vec primeti, ali samo zato sto nije jos zavrseno, pa ponegde izviruje prethodna zuta boja (srednji stubovi u procepu izmedju vrata i tako to...) i morace haubu i krov ponovo, ali bice i to reseno... Ortak mi rece da bi cena trebala da bude nesto oko 150€ (najvise zavisi od velicine auta).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poslao sam ti PM ali ne znam da li i uspesno :)

Kada nekome šalješ PP, imaš dole dve opcije :

- Add a copy of this message to my sent items folder

- Track this message ?

Prva opcija služi da kopija poslate poruke ode u Sent Items

Ako želiš da znaš kad neko pročita poslati PP, onda štikliraš i onu drugu opciju.

Sa leve strane kod svih opcija za poruke ( Inbox, Sent, Saved... ), imaš na kraju i ''Message Tracker''.

Klikni na tu opciju, i otvoriće ti novi prozor u kome ćeš videti status svih PP-a za koje si uključio praćenje...

U tom prozoru ćeš videti i opciju za prestanak praćenja konkretnog PP-a.

Takođe, sve PP koje si poslao, a preko ''Message Tracker'' opcije vidiš da još nisu pročitani, možeš obrisati...

Kad ih onaj kome su poslate pročita, onda ih više ne možeš brisati...

privremen post

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala Vili za info ;)

Poslao sam ti PM ali ne znam da li i uspesno :)

Nis' nije stiglo :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

chikavili jel tih 150 jura samo za krov ili za ceo auto?

ako je za ceo auto onda je super cifra.. (al mi onda nije jasna cena iz novog sada od 370 jura)

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricamo o celom autu. Krov je max 50€ ovde u BG.

I meni je tih 150€ zvucalo malo, posto bi te u BG odrali malo mnogo vise, ali ortak kaze da je toliko platio (imao je neki popust, ali ne znam koliko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iscimacu se u toku nedelje da vidim koliko mi traze da mi srede limariju i zafarbaju ogrebotine. ako traze previse, prisredicu samo malo auto i uzimam folije jbg...

tnx za info (btw ako mozes pitaj koliko bi kostalo presvlacenje folijom ali bez tog popusta:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

vilijev krov -ok ali jos nisam video kompletno odradjen auto da je ispalo sve dobro.mnogo je tu krivina i falceva koje treba ukonponovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre 2 dana video Skodu Fabiu kompletno presvucenu folijom, zato sam se i zagrejao za celu ideju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

raspitao sam se kod drugara(ima štampariju) pa između ostalog radi i brendiranje automobila. Kako mi je objasnio ako se radi polako i ako se folija uklopi(ivice folija) kako treba teško da može da se provali da je auto presvučen folijom,jedini problem bi bio kako što kaže miki ako auto ima oštre ivice, ali i to može da se reši ako taj koji radi zna da radi kvalitetno. Jedino što je veći problem kod folija što ako se malo dublje ogrebe folija morao bi ceo panel folije da se menja...

i ja sam se dosta zagrejao za tu ideju da auto presvučem folijom, pošto mi je auto zreo za farbanje.

za cenu ništa nije mogao da mi kaže konkretno jer ima ima dosta vrsta folija, pa samim tim zavisi i cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam bio sam u bg u petak pa sam ih video i onako iz kola izgledaju sasvim ok ja sam samo preneo ono što mi je drug rekao mnogo se lomim šta da radim, za farbanje u komori mi traže od 500 do 600 eura, a kad bi auto presvlačio folijom da me izađe i 300 evropskih novčanica ja mislim da bih pevao, naravno da izgleda kako treba, ovde u Nišu malo biju po ušima sa cenama, još jednom ću da stavim sve na papir sve pa ako treba bolje i da dođem u bg da mi to odrade,dobro mi došle preporuke za neke ljude koji to rade iz bg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj imam komsiju iz zutog taxija videcu kad ga nagazim da ga pitam,inace sad je uzeo drugi auto vozio je dvojku sad je skinuo foliju brate auto sija kao da je juce izasao iz fabrike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...