Jump to content
FAS Goran
Semi

Presvlačenje auta folijom

Recommended Posts

Jel imamo nekog na forumu da se bavi ugradnjom folija ? razmisljao sam da uradim krov i retrovizore

Edited by DaChaS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo nalepio zaštitnu foliju na moj 500L, na sva vrata. Jer su bokovi najviše izloženi bahatim udarima vratima.

Cena, prava sitnica, 293 €. Folija je debljine 0,195 mm, neka PPF folija (ako sam dobro zapamtio), samozalečiva. Ako se izgrebe nekim granjem ili slično, posle stajanja od par sati na suncu, ogrebotine nestaju.

Ugradio/zalepio Dušan iz Laze Nančića 24, Novi Sad. On se time bavi godinama. Naprimer, Trio motors (prodaja Isuzu vozila) rade takve stvari kod njega.

Potrebno je da 24 h auto ostane kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li nekoga ko se bavi lepljenjem folija,a da nije skup (traže po 50e+ samo za ruke) ili ima nekih od vas koji se time bave? Folija ide na krov brava,imam karbon foliju,samo je potrebna ugradnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako prolazis kroz Kraljevo eventualno, javi se zalepicemo, kostalo bi te 35€

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih to sam zalepio, nije neka nauka pogotovo taj karbon na kome se i ne vide greske u smislu risevi od spakle, dal je ostala neka bubuljica vazduha dal se negde malo naboralo itd. samo ti treba bar jos jedan covek da pomaze i fen da grejes. Ja sam lepio par puta i dosta puta pomagao, krov nekako najlakse uradimo.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, rage_man said:

Ako prolazis kroz Kraljevo eventualno, javi se zalepicemo, kostalo bi te 35€

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala ti,imacu to u vidu,ako krenem na tu stranu

 

11 minutes ago, OMP said:

ja bih to sam zalepio, nije neka nauka pogotovo taj karbon na kome se i ne vide greske u smislu risevi od spakle, dal je ostala neka bubuljica vazduha dal se negde malo naboralo itd. samo ti treba bar jos jedan covek da pomaze i fen da grejes. Ja sam lepio par puta i dosta puta pomagao, krov nekako najlakse uradimo.

Ako mi verujes razmisljam i sam u tom pravcu... Ne znam samo da li treba kvasiti krov prilikom aplikacije folije i sta uraditi sa krovnom antenom, da li ukrojiti oko nje? Ne znam koliki je posao skidati je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skidao antene uvek lako se skida kod vecine kola, sto se kvasenja tice neko radi sa vodom neko ne, ja sam jednom lepio sa drugarom njegov taxi, neku lagunu karavan, kvasili smo, nije to uopste lose ispalo, komisja koji se time bavi a koji je meni lepio na dva auta krov je takodje kvasio, drugar sam lepio sebi krov u neki bruseni aluminijum on npr. nije kvasio i super mi ispalo a po netu gledam neki kvase neki ne to dosta zavisi i od samog oblika dela koji se radi i same folije licno mislim da karbon foliju ne bih kvasio ili mozda malo

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...