Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Stilo - zadnje pločice

Recommended Posts

zadnje plocice zamenio prosle godine u maju mesecu,u velikom servisu na Altini.morao ih zameniti ponovo pre mesec dana.levi tocak blokirao i od plocice ni P.desna tek malo naceta.uradjena reparacija obe celjusti.majstor  u kraju kaze da mi je taj tocak bio blokiran vec duze vreme,nekih 20-30 %,a ja tupson nisam to ni primetio.

lose iskustvo. ccc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam napisao u temi, pre neki dan sam odradio remont zadnjih kočionih klješta. Nisam hteo da experimentišem sa polovnim klještima a ono što je prevagnulo je  da ortak koji radi u AP redovno kod tog lika radi klješta i nikad nisu imali reklamaciju. Što se tiče cene ona je 35 e i tu nema pregovora + 1000 za skidanje sa vozila i vraćanje na isto. Garancija je godinu dana. 

Klješta su posle remonta kao i ova na slici. Dakle rastavljaju se , peru se , zatim se farbaju , produvavaju kanali , poliraju klipovi i sama klješta.

Radionica se nalazi kod Tehnogasa / Lisičiji potok Beograd. tel je 063/7784-189

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz teme  https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40515-stilo-greje-se-blokira-zadnji-desni-to%C4%8Dak/page-3

 

 

 

 

image.jpg image.jpg
 
image.jpg 57_1.jpg
 
57_2.jpg 57_3.jpg
 
57_4.jpg 57_5.jpg
 
T2e_C16_NHJIk_E9q_U3jc_L9_BRQMh_Om_Lmw_6 bosch.png
 
Caliper1.jpg Caliper1b.jpg
 
Caliper1d.jpg Caliper1e.jpg
 
Caliper1f.jpg Caliper1g.jpg
 
Caliper1h_1.jpg
 
 
 
 
Počeo Maki da se bavi kao novim klještima za 50 e.  http://www.polovniautomobili.com/oglas5203292/fiat_stilo_klesta_zadnja/

 


Inače klip treba lagano da se vraća tj da se okreće (sa najobičnim špicanglama) i po rečima majstora poželjno je jednom godišnje razrađivanje klipova. I ako ispadne nije problem da se vrati samo da se ne pocepa zaštitna guma tzv prašinjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak stavljene Valeo zadnje plocice iz Kit komerca, majstor kod koga odrzavam auto godinama ih je uzeo, kaze da sa njima do sada nije imao problema, dok je na Ferodo imao dosta reklamacija, cena skoro pa 2700,00 din.

Za ovih 100-ak km koliko sam od zamene presao, se drze odlicno, u poceku su malo slabije hvatale, a sada mi vec deluju sasvim ok, izgleda mi da koce kao prethodne, nema nikakvog pistanja, cviljenja i sl, a posto su mi diskovi kao novi nije bilo potrebe ni ivice da im se obaraju.

Sve u svemu za moje potrebe ovako na prvi utisak su sasvim dobre, a kada budu presle malo vise javljam kako su se pokazale u daljoj eksploataciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zbog atesta plina morao na tehnički i tu ustanovimo da zadnje kočnice ne koče nikako. Pločice i diskovi u prilično dobrom stanju. Pročitao sam temu, ali opet da pitam.. Da li se problem rešava ovim setom za reparaciju? http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42152

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prednja koče vrhunski, a zadnja skroz loše, ručna takođe loše, a pločice i diskovi kao novi.. Tačno će ovih dana da padne i reparacija kočnica..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde  se mogu remontovati zadnje kocione celjusti u beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo se po forumu, pretrazi malo. Secam da se pisalo za lika na Banjici, ostavljen je bio i broj telefona. sa utiscima forumasa, ljudi su bili zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod remonta zadnjih celjusti u kucnoj radinosti obavezno gumice podmazati sa glicerinskom masti. Obicno dodje sa setom gumica za reparaciju.

Da li postoje " DVODELNA "zadnja kociona klesta za stila? Vidim kod opela postoje

 

Da li je neko uzimao od ovog lika zadnja klesta?

Počeo Maki da se bavi kao novim klještima za 50 e.  http://www.polovniau..._klesta_zadnja/

Ja ga zvao on na moje pitanje ko je proizvodjac  odgovara da nema pojma. Bracala jel prodajes delove kako neznas a glavni si uvoznik i diler?

Na pitanje kolika je garancija on mi odgovara 6 meseci. Rekoh mu da pise 1 godina a on odgovara onda je godinu dana ako tako pise.

Brate ovaj je otisao sa "vazduplohovom u hemisferu udaljenu celu svemirsku godinu" :)

Edited by steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam gore već pisao da imam problem sa zadnjim kočnicama, rešim da stavim nove diskove, pločice, remontujem klešta (očišćena, podmazana, ofarbana, zamenjene gumice), zamenim obe sajle ručne i opet isti problem na valjcima.. Ima silu, ali neće da zaustavi, nego valjci konstantno okreću točkove.. Ono što me buni, da nije možda riknuo ABS, pošto preko njega idu zadnje kočnice koliko sam informisan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe zeza nožna ili ručna (parkirna) kočnica?

Ako je nožna, možda vazduh zeza?!

Ako je ručna, našpanuj je. Našpanuj svakako i zbog nožne...

ABS ima na svim kotačima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras se vracam kuci,otvoren prozor i cujem neko cvilenje kad stisnem kocnicu ono prestane.Dodjem kuci pipam tockove kad zadnji vruc,ne jako(da cvrci :laughing: )ali osetno topliji u odnosu na druge.E sad da li je do celjusti pa treba set za reparaciju ili da sutra probam malo da ocistim plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo tocak blokirao klip celjusti.Skinem celjust gumica prasinjarka ostecena ulazila prljavstina,a kada sam klip izvadio unutrasnja gumica u raspadu pojelo je ulje.Sutra da nabavim set za reparaciju pa da vrcem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturi celu čeljust, očisti sve, kanale i poliraj klip. Lagano sa radovima i da znaš trajaće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturio sam sve i ocistio i oprao,klip je u dobrom stanju (nema risova i ostecenja).

A pre vracanja cu ispolirati klip i jos detaljno sve ocistiti. Hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem da je operacija uspela.Celjusti sam remontovao sve prvo ocistio pa nove gumice nova creva i nove Textar plocice posto su desne bile skroz oglodane dok su leve tek nacete.Na kraju sam i kociono ulje zamenio.Evo i slika gde se vidi talog unutar cilindra. Picture_011.jpg Picture_012.jpg Picture_013.jpg Picture_014.jpg Picture_015.jpgPicture_010.jpg Picture_011.jpg Picture_012.jpg Picture_013.jpg Picture_014.jpg Picture_015.jpg

I na kraju gotova celjust

Picture_017.jpgPicture_016.jpg Picture_017.jpg

Koci isto kao sto je kocio samo nekako lepse suptilnije :laughing:

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez Sigurnost Zrenjanin ništa. Koliko si plaćao gumice ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...