Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Stilo - zadnje pločice

Recommended Posts

Jedna pomoc,kako da vratim cilindar,klip ne znam kako se zove na zadnjim celjustima da stavim nove plocice da li se gura unutra ili se zasrafinje :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guraj unutra, nema sta da se srafi... Sabij klip da udje unutra i stavljaj plocice... Odsrafi cucku za ulje da bi pritisak izaso, pa kad stavis sve na auto izbaci vazduh iz creva, drukanjem..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , udari koji put cekicem ! Bilo bi pozeljno !

Alo Buco, kako se nisi setio ovoga ? :cat:

Sada ozbiljno !!!

Vrati se malo nazad kroz temu pa ces videti da nije komplikovano ali ni tako jednostavno kako je Buca opisao.

Najbolje je alatom predvidjenim za to. Treba klip rotirati u odredjenu stranu uz izvesta pritisak na celo , klipa !

Moze i bez alata , ali tada raskacinjanjem sistema dolazi do bespotrebnog (ne velikog) gubitka kocione tecnosti i ulaska vece kolicine vazduha u isti te je potrebno uloziti veci trud da bi se isti isterao ...napolje ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on je morao da raskaci celjusti da bi skinuo plocice, a da bi klip sabio unutra mora da istera ulje iz cilindra, nikad nije bio potreban specijalan alat da bi to uradio, kad odsrafi cucku i ako klipovi nisu zaribali rukama ce da vrati klipove tj da ih sabije da bi legle nove plocice! Svakako ce da se javi vazduh i morace da ga istera, i trebace mu naravno ulje jer ce da izgubi isto kad vraca klipove i kad bude posle trebao da istera vazduh. Cukovi macole i ostala pomagala mu nisu potrebna, ako je sa klipovima sve u redu!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se zavija kako je i Mijailovic napisao. Ipak je on strucnjal za italijane sa tng, moram mu priznati :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna pomoc,kako da vratim cilindar,klip ne znam kako se zove na zadnjim celjustima da stavim nove plocice da li se gura unutra ili se zasrafinje :help:

 

Moras imati alat koji u isto vreme gura klip unutra i zasrafljuje. Tako ide za desna a levi klip se vraca unutra tako sto se gura unutra i odstafljuje (levi navoj, okreces kao da ces da odstafis i guras unutra i ucice u klesta, celjusti)

Desni klip se zastafljuje u smeru kazaljke na casovniku a levi suprotno smeru kazaljke na casovniku ako hoces da ih vratis u celjusti (klesta)

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se zavija kako je i Mijailovic napisao. Ipak je on strucnjal za italijane sa tng, moram mu priznati :)

 

Mis'im, hvala kolega ali nije trebalo. Uobraziću se!

Nego, možda sam bio malo grub prema Buci te se ovim putem izvinjajem!

Kao što Dragan reče, to je ta gimnastika. Međutim, sve je to obrađeno nebrojeno puta samo treba pročitati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislim da se zavija kako je i Mijailovic napisao. Ipak je on strucnjal za italijane sa tng, moram mu priznati :)

Mis'im, hvala kolega ali nije trebalo. Uobraziću se!

Nego, možda sam bio malo grub prema Buci te se ovim putem izvinjajem!

Kao što Dragan reče, to je ta gimnastika. Međutim, sve je to obrađeno nebrojeno puta samo treba pročitati.

 

opusteno kolega, i ja sam na brzinu napisao, nije neki bauk ali ima gimnastike... :) ali je najlepse kad sam cackas nesto oko svog mezimca :D ziveli kolega ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iscrpnim odgovorima, zavrsio sam i ipak kao sto je neko rekao mora da se zavrce i ujedno da se gura tako da uz pomoc stege i kljesta zavrsis sam. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije daleko / šalju

 

Waldenreuter Straße 20
94157 Perlesreut
Bayern / Deutschland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi kod mene su definitivno plocice. Kad idem brze ne cuje se uopste, cim usporim pocne da skripi.

Spustao sam se nizbrdicom i konstantno skripi, pipnem malo papucicu kocnice i drzim tako do kraja ulice, ne cuje se nista. Pustim kocnicu i opet krene da "peva" :)

 

Sta da im radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini tocak pa pogledaj mozda uocis nekii problem, mozda ti je malo ujeden disk pa zakacinju plocice dok ne nalegnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi kod mene su definitivno plocice. Kad idem brze ne cuje se uopste, cim usporim pocne da skripi.

Spustao sam se nizbrdicom i konstantno skripi, pipnem malo papucicu kocnice i drzim tako do kraja ulice, ne cuje se nista. Pustim kocnicu i opet krene da "peva" :)

 

Sta da im radim?

 

Neka zbrka je nastala

majkicbane , ako si menjao samo pločice bez zamene diskova ili obrade istih sasvim je normalno da škripe / stružu i slično. Vidi samo kako naleže nova pločica na disk i ako treba malo turpijom obradi pločice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvog posta sam se prvog setio danas dok sam vozio uz muziku (skripanje) :)

 

Buni me samo sto se prvih nekoliko kilometara uopste ne cuje, i onda odjednom pocne... Valjda dok se i one malo zagreju, sta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo 20 dana od kako sam zadnji put pisao o ovom skripanju, a ono se i dalje cuje. Sve sam racunao prestace samo posle nekog vremena kad plocice nalegnu, medjutim jok. Utvrdio sam da skripi zadnji levi, jednom prilikom kada je bio na dizalici okrenuo sam lagano tocak i cuo skripanje.

 

U pocetku se culo konstantno kada vozim sporije, nebitno da li idem pravo ili skrecem. Kasnije se nije culo kada idem pravo, ni kada motam desno. Cim malo pomerim volan levo odma bi pocelo da skripi. Sada je opet pocelo da se cuje konstantno. Od zamene je proslo skoro mesec dana, i predjeno je oko 500km. Morale bi da "nalegnu" za to vreme...

 

Prilikom kocenja ne skripe.

Nisam hteo nista sam da cackam, da ih obradjujem turpijom i slicno. Idem lepo kod njih pa nek oni vide sta ce da im rade. Ako nastave da skripe nek mi daju druge, mozda su sa nekom fabrickom falinkom.

K'o da vozim stari Jugo, sramota me :D

 

Vise bih voleo da skripe kad kocim nego ovako u normalnoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće, turpiju (nemoj ženinu ili za pete) u ruke i obradi malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škripe ti pločice verovatno zato što kada otpustiš kočnicu sama pločica se ne vrati nazad u početni položaj dovoljno. Ostaje blizu diska i škripi kada se zagreje. Skini točak i izvadi pločice pa onda obrati pažnju na profilisane limčiće koji se montiraju na samu kandžu a sliže kao kanal u koji upadaju pločice u putuju kroz njega. Ako je zarđao on ti pravi problem 101%. Limčići su inače galvanizovani i ne bi trebali da rđaju ali verovatno samo u veku jednog kompleta pločica. Često tih limova i nema u pakovanju pločica pa se i ne menjaju i počinju da rđaju. Očisti ih šmirglicom i namaži malo sa mašću. Kada sve sklopiš neće biti problema dok se ponovo ne nakupi rđe mada to neće biti tako brzo. Ja sam na Lybru na kraju kupio novi set pločica u kom je bilo i tih zamenskih limova i zamenio ih. Od tada evo 2god nema da zucne ( inače je zahebavalo jedno godinu dana)

Nemam sliku ni jednu ali to je jedini limčić koji se može skinuti sa kandžr i u koji ulazi ispipčenja na pločici i putuje kroz njega. Snaćićeš se sigurno!

Aj pa javi šta si uradio

Naravno očisti i na samoj pločici deo koji putuje kroz limove i namaži mašću i njih.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@markobgd hvala na detaljnom objasnjenju :thumbup:

Koliko je komplikovano to uraditi u svojoj reziji a da se nesto ne za#ebe,ipak su kocnice u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma prosto iz razloga što zadnje čeljusti drže samo dva štafa ako se ne varam a cela ova operacija ne iziskuje ni sabijanje klipa jer se vraćaju pločice koje su tu i bile pa je potisnutost klipa u pravom položaju pri vraćanju. Sve ukupno pola sata posla po točku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidane su plocice i obrusene malo smirglom. Provozao sam se par km i za sada nema skripanja. Videcemo kako ce se dalje ponasati. Jedino ako ne pocne sada desni da "pevusi" :D

 

Marko, hvala na objasnjenju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno će ponovo kad dođe do turpijanog dela pločice. Do tada koči samo prednjim.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...