Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Stilo - zadnje pločice

Recommended Posts

Stavi slike, trebaće nekome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde stavi obavezno, ja se spremam za te poduhvate samo da mi stignu delovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu kada su klipovi i gumice u celjustima dobre.

Na sasvim lagan pritisak uz uporedo okretanje dovede se u zeljeni polozaj. Medjutim ako su malo zapekli klipovi ili gumice nabubrile onda bez alata nista.

U svakom slucaju kada se javlja veci otpor predlazem rasklapanje klipova i zamenu gumica.

To je najprakticnije izvesti ako skinete/odvijete crevo od dovoda ulja. Tada je sve na izvol'te ! :D

Naravno, u tom slucaju naci neki zatvarac za crevo a moze posluziti gumeni cep. Nakon svega isterati vazduh uz dolivanje ulja u bocicu.

a sada cekamo slicice ... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na opisu i slikama pomocice sigurno, hteo sam sam to da odradim i onda sam procitao ovde da tu treba neki alat pa sam se poplasio malo, ali sada si me opet ohrabrio, cim mi stignu delovi bacam se i ja na posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo !

Samo ti zameram sto nisi to malo ocistio ... :D al' dobro , bio si sam ! :clap:

Hteo sam , nabavio i crni sprej otporan na temperaturu da ofarbam klešta , ali nisam znao koliki je posao i da liće biti nekih iznenadjenja(problema) , drugi put . Sad znam sa čime se susrećem .

Hvala na opisu i slikama pomocice sigurno, hteo sam sam to da odradim i onda sam procitao ovde da tu treba neki alat pa sam se poplasio malo, ali sada si me opet ohrabrio, cim mi stignu delovi bacam se i ja na posao.

Ma ništa strašno za taj alat , možeš ga napraviti kod bilo koga ko ima aparat za varenje , Probušiš pločicu 4*8cm , možeš i manji šraf 10mm pojedna zavarena matica sa obe strane , variš ih sa zavijenim šrafom da bi lepo išle na šraf-lozu , ito je to , priruči alat nije profesionalni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

zamenih u subotu gume i kad sam skinuo tockove imao sam i sta da vidim. Zadnja desna plocina ne postoji. Leva i imam malo"mesa", ali desna ni malo. I pitam se sad koliko dugo ja vec tako vozim?

Pitanje za sve, da li se mogu plocice(zadnje) sam zameniti ili mora majstor? Rece mi cale da ima nesto za vracanje klipa,ali mislim da je to samo neka stegica, a ovde sam procitao da zajedno sa potiskivanjem mora da se i zavrce klip.. I kako da znam da li su mi diskovi dobri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaš da lisu izrisovani i debljinu,fabrički je 10mm,minimum je 9mm,kod mene je bilo oko 6.5mmi super kočio i prošo tehniči , zamenio novim 10mm. Imaš objašnjenje kako , mada je kod tebe klip sigurno više izašao , ali ako ne blokira verovatno još ima šanse da se vrati lepo-lako , samo nemoj da čekaš i da voziš tako .

Javi šta si uradio , pošto sam skoro radi sam pa sam u toku .

Edited by neshaoct
edited by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu sutra da li ima tih riseva. A izmericu i sublerom debljinu. Cini mi se da ne blokira za sada,ali od subote ne vozim vise auto. A sta mislite za sledece: da li uzeti valeo diskove i plocice*(cena 2 diska 2680, a cena plocica 1800din), ili uzeti FIAT plocice (2900din) i  diskove brembo( za 2 -3700din). 

 

Kakvi su ti VALEO diskovi i plocice? Dosta je jeftinija ta kombinacija

Edited by neshaoct
edited by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio Bošove diskove 2500din po komadu , Ferodo Premijum 3800din

 

Edited by neshaoct
edited by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod zamene zadnjih plocica kod Stila jel mora da se ide kod majstora ili mogu sam  da odradim,odnosno jel treba neki poseban alat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao zadnje plocice pre mesec dana,skroz su se skoro bile istrosile,i kada kocim pocelo je da struze i da se cuje strasno. Kupio sam u kit komercu(original fiatove) i platio 2500 din. A majstoru sam platio 800 din da mi zameni. Zamena je trajala oko 15 min... I druze kada zamenis nemoj odmah naglo da kocis,vozi ga jedno 100km bez naglih kocenja(osim ako moras)dok ne legnu,jer ce se upaliti (jer su nove) i skripace ti posle stalno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas na tehničkom da odradim registraciju i vratiše me da popravim ručnu, ne koči levi točak. Odem do majstora kaže otišle kandže, polovne oko 50-60€.

S obzirom da nisam baš pri parama trenutno, koliko je opasno voziti ovako? Zamenicu za mesec, dva pre toga nema šanse.

Nožna kočnica koči normalno, ručna hvata samo desni točak.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kupiću polovnu oko 50-60 € je. Samo mi je bilo bitno da znam koliko je hitno, odnosno da li može da se odloži zamena jer nisam bas u situaciji sad.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne drzi desna strana rucne kocnice. Blokirala ta ''kanzda''. Od jednoga majstora sam cuo da u Beogradu ima neko ko remontuje te kandze i da je posle toga zahvata ista u rangu sa novom. Cena je negde oko 40 eura, bar mi tako majstor rece. Da li neko zna gde se remontuju ti cilindri i kandze u Bgd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronaci ces sa Search, pisano vec X puta, znam za onog na Banjici, cena je otprilike ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dve nedelje sam menjao sam zadnje pločice i jedva ih skinuo sa nosača čeljusti. Razlog je bio velika količina rđe ispod limčića koji drže pločice.

Savet za sve koji sami menjaju pločice da očiste od rđe nosače, da obavezno rašpom (ili grubom turpijom) obore ivice na ferodama ako ne menjaju diskove, da bi što pre imali pun efekat kočenja.

Tako da zamena od 15 min uvek uvodi brzo u novi trošak. :cheers:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...