Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Stilo - zadnje pločice

Recommended Posts

...sta ti to znaci ispao ti zadnji cilindar,sta znaci izbrusili smo disk? mislis li da posle 200 stila uradjenih kocnica ne znam da se cilindar uvrce i gura a alat za tu rabotu drzim na polici kao ukras? http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.gif

Ono je veoma tacno a potrudi se malo sa proveris i fabricko upustvo za stila koje je dalo tu meru ne ispod 3mm nisam ga ja izmislio.

Ako imas informaciju gde postoji set za reparaciju zadnjih celjusti podeli ga sa ostalima kad pukne gumica gde da nabavimo, a da ne menjamo komplet celjusti

Koja je fabricka debljina diskova na stilu 1,2 16v? Pitam zbog obrade postojecih. U napred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitnija ti je namanja dozvoljena mera a to je 20.2 mm.


Novi su 21,9-22,1 i min debljina posle obrade 20,55.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2015 at 5:58 PM, ivan.ik said:

Kao što sam napisao u temi, pre neki dan sam odradio remont zadnjih kočionih klješta. Nisam hteo da experimentišem sa polovnim klještima a ono što je prevagnulo je  da ortak koji radi u AP redovno kod tog lika radi klješta i nikad nisu imali reklamaciju. Što se tiče cene ona je 35 e i tu nema pregovora + 1000 za skidanje sa vozila i vraćanje na isto. Garancija je godinu dana. 

Klješta su posle remonta kao i ova na slici. Dakle rastavljaju se , peru se , zatim se farbaju , produvavaju kanali , poliraju klipovi i sama klješta.

Radionica se nalazi kod Tehnogasa / Lisičiji potok Beograd. tel je 063/7784-189

 

Pozdrav, treba da radim reparaciju zadnja desna klesta, pa da pitam da li jos vazi preporuka za ovaj lik na Banjici?

Nasao jos jedan koi radi reparaciju na Banjici, da li je isti lik ili neki drug?

http://kocionakljesta.rs/o-nama/

 

Da li je preporuclivo da se repariraju obe klesti, posto leva ne pravi problem?

 

Ima jos jedna firma ali oni samo repariraju kleste koi treba da se dostave. Cena je  3.000-3.500 din. Ima neko iskustvo snjima?

http://kompanija-marcetic.com/kontakti/

 

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisu isti.

Ovi iz servisa i dalje šalju ljude dole ili sami servisiraju kod tog lika kod Tehnogasa. 

Šta pametno uraditi ?

Iskreno ja bi oba klješta kupio kod Makija iz Šapca. Nudi nova ili remontovana i čija / to treba proveriti !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/17/2015 at 5:58 PM, ivan.ik said:

Kao što sam napisao u temi, pre neki dan sam odradio remont zadnjih kočionih klješta. Nisam hteo da experimentišem sa polovnim klještima a ono što je prevagnulo je  da ortak koji radi u AP redovno kod tog lika radi klješta i nikad nisu imali reklamaciju. Što se tiče cene ona je 35 e i tu nema pregovora + 1000 za skidanje sa vozila i vraćanje na isto. Garancija je godinu dana. 

Klješta su posle remonta kao i ova na slici. Dakle rastavljaju se , peru se , zatim se farbaju , produvavaju kanali , poliraju klipovi i sama klješta.

Radionica se nalazi kod Tehnogasa / Lisičiji potok Beograd. tel je 063/7784-189

 

Cela ta reparacija je sviranje q. Oni samo menjaju gumice, bio letos otkazala mi kljesta nedelju dana pred put u Grcku. Ja sam ocekivao da  oni kao imaju sve delove za reparaciju, medjutim osim gumica nista, ali bukvalno nista. Mislim mogu da poruce sta god ti treba tipa los ti klip i slicno, ali onda i cena raste (normalno) i verovatno iz vise puta skidas kljesta.

 

E sad Ivane moram da ti se zahvalim za onaj link za NK kljesta sto si kacio , njih sam pazario u DE (doneo mi rodjak pre mesec ipo dana).  Sve preporuke za NK kljesta , fabricki su reparirana i na njihovom sajtu lepo stoji sta se sve menja od delova (klip i sve zivo). Kad ih uzmes u ruke ne mozes da provalis dali je novo ili reparirano. E sad to izadje negde oko 80e po kljestima , stim sto moras svoja stara da vratis (uzimaju kauciju od 25e po kljestima). Da li se isplati dati 80e za kljesta gde je sve zamenjeno ili 35e za zamenjene samo gumice?

 

Zadnja kljesta na stilu imaju bosch mehanizam koji je problematican na mnogim kolima gde je ugradjen (Stilo nije jedini). Problem je najvise u mehanizmu za rucnu kocnicu i oprugom, neka biksna unutra strada, udje prljavstina i pravi sranja. Na zapadu se niko ne zajebava sa reparacijom nego kupuju ove fabricki reparirane komplete bas zbog toga sto to nije lako uraditi u kucnoj reziji, kako se radi kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koja je minimalna debljina diska zadnjih kočnica  (da kupujem nove ili samo da poravnam stare)?

nisam našao konkretne mere jedino ovo ali ... nema minimalnih mera

Prečnik: 251.50 mm

Debljina: 10 mm

Visina: 50.50 mm

Broj otvora: 4 kom.

Dimenzije otvora za zavrtnje: 13

Prečnik centralnog otvora: 59 mm

PCD: 98 mm

U pitanju je Fiat Stilo karavan 2004 god

Edited by Segy025

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su mi otisla zadnja leva klesta planiram da uradim za vikend reparaciju kod Marcetica. Ima li ko iskustva sa njima?

I jedno glupo pitanje.. Jel mogu samo levu stranu da radim ili moram obe? 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ekipa....problem sa zadnjom L kočnicom na mom Stilu...vratili me sa teh pregleda, nema dovoljno sile kako na radnoj tako i na parkirnoj...kod frenda mehe rasturili, klip je teško kretao , to doveli u red, pločice mijenjao prije 10 h km, i disk ok...ponovio danas valjke isti problem, pride kada sam došao kući osjetim da se taj kotač grije...u čemu je trik, kako riješiti problem'

 

hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi problem kupiti set za reparaciju u kojemu je i klip, ali me kao čovjeka od tehnike zanima šta se desi sa njim da nije u funkciji...pa nije od tijesta, to je solidan komad čelika....????

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/28/2018 at 11:31 AM, lan_fan said:

ali me kao čovjeka od tehnike zanima šta se desi sa njim da nije u funkciji...pa nije od tijesta, to je solidan komad čelika....????

Kako mi je rečeno, jednom kada klip na zadnjim kočionim čeljustima izađe previše napolje (jer se vozilo sa preko mere potrošenim pločicama i/ili diskovima), reparacija je skoro pa neizbežna jer uglavnom neće više da radi dobro.

Kod mene na Stilu je prilikom prošle zamene zadnjih kočnica bilo problema sa zadnjim desnim:

 

IMG_20170610_111028.jpgIMG_20170610_114126.jpg

 

...toliko da su i Goran i Žile trebali zajedno da se pomuče, ali je namontirano. :) 

Posle toga nekoliko dana je znao taj zadnji desni da bude malo više zagrejan...i to bez nekog posebnog pravila tipa kratka ili duga vožnja, ili sa mnogo ili malo kočenja. Posle jedno nedelju dana je prestao da se greje, i eno i danas (kad se čak dosta manje vozi nego pre), radi sve ok. Kod mene znam da su zadnje pločice bile potrošene više nego što bi trebalo pre ove zamene, pa je verovatno zato i nastao problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jučer stigao kpl za reparaciju sa klipom...e sad, jedna me stvar muči prije ugradnju...gledam klip i ne vidim vijak koji je unutra inače...dali je to napredak ILI je to problem'..

 

20180930_112607.jpg

20180930_112634_resized.jpg

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, koji sam ja kre..., slijep pored očiju...skoro pa krenuo zamijeniti ali me nešto kopka, kako zašto???...srećom pa sam malo podrobnije pregledao i vidio da se vijak prebaci iz starog u novi klip....pravo mi budi.:wallbash:

 

:popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako provjeriti da radi ručna na čeljusti koja nije na autu prije montaže?

dali bi se klip morao pomicati ako se poluga pomjera u smjeru u kojem je sajla vuče??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Moze jedan savet oko rucne,kako otprilike treba da radi.
Menjao pre 300-400km zadnje plocice i diskove. Uglavnom, rucna tada nije dirana, majstor zamenio to brzo i to je to. Rucna mi je hvatala na 5-6 zubu, to mi je nekako bilo visoko. Ja juce zasrafim( zategnem) malo sajlu tu kod rucne i hvatalo je dosta brzo, 3-4 zub. Medjutim sinoc vozio nekih 6-7km i zadimi mi zadnji desni tocak, odnosno plocice, kocio je u voznji, pretegnuta sajla.
Danas otpustim sajlu, podignem desni zadnji tocak, okrecem bez problema tocak. Podignem zadnji levi tocak, ide ali kao da cese negde, teze ide nego desni. Onda sam otpustao sve dok nisam dosao do momenta da mi i levi tocak ide glatko. Medjutim sada mi hvata visoko,na 8 zubu. Sta uraditi? Ocigledno nisu jednake sile na sajlama za zadnje tockove. Da li je to normalno? Kako da dotegnem sajlu unutra?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim i dopunim ovo. Zamenio prednje plocice i zadnje diskove i plocice. Nakon nekog vremena krene da mi zuji zadnji levi tocak dok vozim, cim pipnem kocnicu zaustavi se zujanje i tako u krug. Sumnjali na disk, sumnjali na plocice, reparacija zadnjih celjusti odradjena. Opet se javio problem zujanja, dok pre neki dan nije zagrejao tocak i gumu. Opet na dizalicu, gornji klizajuci srafovi, vodilice kako god se zovu nisu radili kako treba. Donji sraf klizao normalno a gornji zapecen! Znaci jedva se pomera. Unutra je stavljena neka mast koja se zgusnula vremenom malo i onemogucila klizanje srafa pa celjust nije nalegala ravnomerno na plocice. Sta stavljate u te otvore od srafova?

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavili grafitnu mast i ona se vremenom nakon par stotina km zgusnula nekako i napravila otezano kretanje vodilica. Znaci ne sme grafitna. Neka druga mora. Mozda preradjeno ulje?

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...