Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nuova Bravo / Stilo fabrički radio/kasetofon/CD - automatsko uključivanje

Recommended Posts

Da uradim follow up ovoga - odem da ugradim radio direktno kod tog sto prodaje. Skinem moj sony koji radi i on usteka onaj eurljack u fabricki, dam kontakt i pise na njemu no can network i to je to. Ne moze nista da se uradi mi da se ukuca. Da li je imao neko iskustva sa ovime? Kao da na onom mom jacku fali nekoliko zica, mislim nisu cupane il bilo sta, nego kao da nisu ni bile tu. Doduse ne razumem se preterano.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj konektor bi (za obican fabricki radio) trebao da ima linije za stalni napon, masu, CAN A i CAN B magistrale. Znaci ukupno 4 zice (a pretpostavljam da je isto kao na Stilu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz upitanju je fabrcki cd za fiat stila pise mi wait I otkucava 2 sata unazad skidao sam kleme I raskacio cd al kad upalim idalje isto pise ako neko zna neka pomogne

hvala pozz

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mikimata

 

Što si ukucavao pogrešan kod? :D:D 

Pogledaj ovu temu (možeš i samo nekoliko poslednjih strana):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje/

 

...i spremi serijski broj uređaja kao što se vidi npr. ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje/&do=findComment&comment=1525641

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mikimata said:

Imam seriski br sve sta treba da uradim da bi proradio

Imaš jer sad tek vidim da si već dobio kod :) 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje/&do=findComment&comment=1526765

 

Sad ukucaj taj kod koji ti je @Ivan napisao. Kod se unosi ovako:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42458-kodovi-za-originalne-audio-uređaje/&do=findComment&comment=691493

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Mikimata said:

Pozz upitanju je fabrcki cd za fiat stila pise mi wait I otkucava 2 sata unazad skidao sam kleme I raskacio cd al kad upalim idalje isto pise ako neko zna neka pomogne

Ko zna koliko puta unet pogresan Code. Broj pokusaja nije ogranicen, ali se zato vreme cekanja sa svakim pogresnim pokusajem unosa duplira: 1 min, 2 min, 4 min, 8 min, itd... 

Skidanjem sa klema neces nista postici. Tj. mora da se saceka da istekne Wait poruka. Najlakse kada se krene na neki put, da bi uredjaj bio pod kontaktom svo vreme. Kada Wait period istekne, pristupa se proceduri unosa.

Kada kupujete te uredjaje, trazite od prodavca da vam da Code ili bar poveze ili zameni za drugi, ako vec niste u prici. Sreca je da za Visteon bar imamo dekoder, za neke druge uredjaje to nije slucaj i Code se nece dobiti free ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me gde ima da se uzme cd charger i koliko bi kostao ? Posto model auta je bez blue&me a da ubacujem neki drugi radio odma bi izgledao ruzno :lol:.  Hvala na pomoc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Hellsin90 said:

cd charger i koliko bi kostao

Za Bravo II ne znam da je išao sa CD čardžerom ali je išao sa običnim fabričkom CD plejerom i CD mp3 plejerom. Mp3 ima oznaku levo bočno, kod ulaza CD diska, obični nema. Vidi Microlink CD emulator ako ti je do mp3 muzike a imaš običan CD plejer (samo Audio diskove) ili izvadi taj i stavi fabrički radio koji čita Mp3. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto tehnologije iz proslog veka i CD Changera, takodje predlazem neki digitalni emulator istog. 

XCarLink, Yatour, domaci proizvod je MicroLink (po oglasima ih ima prve i druge generacije). 

Digitalni kvalitet zvuka, male dimenzije i lako se sakrije, mogucnost koriscenja USB, SD kartica, AUX. Podrzane komande sa volana, kao takodje bitna stavka, nema nikakve mehanike koja moze da se pokvari... Kod Microlinka je moguca kupovina i dodatnog BT adaptera, za handsfree pozive.

Svi se kace kao i klasicna skalamerija od Changera - na plavi Mini ISO konektor fabrickog radija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo , prekjuce sam kupio Fiat Bravo , i nikako ne mogu da podesim Radio stanice...Inace sam iz Nisa...Non stop mi vrti 4 stanice ma sta god uradio...
Drugi problem koji imam: Probao sam preko fles memorije da slusam muziku ali mi izlazi No disc...Proverio sam da li uopste radi usb ulaz i puni se telefon...ali fles kao da ne vidi... :huh:

PS: Prvi mi je auto pa se bas slabo razumem u sve to :lol::hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, pozdrav i dobrodosao na forum.

9 hours ago, Mih said:

nikako ne mogu da podesim Radio stanice... Non stop mi vrti 4 stanice ma sta god uradio...

Kao drugo, nisi napisao koji uredjaj je u pitanju? Na Bravu imas obican Visteon CD/MP3, Magneti Marelli ConnectNav+, Magneti Marelli InstantNav,... ?

Ako pretpostavim da je u pitanju najcesci Visteon, proveri prvo banalno - da li je uredjaj podesen na FM opseg.

Ako je to OK, dalje imas skriveni servisni meni na uredjaju. Cini mi se da se pritisnu dugmici "3" i "6" istovremeno, isto je kao na Stilu, pisali smo ranije.

Prvo ides na opciju proveravanja otvorenih kola (antene i sl.) - kako bi proverio da li je antena ispravno povezana (ako nije, pisace ti "Open Circuit").

Ako tu nema gresaka, dalje u meniju ides na softversku proveru napona stanice koju hvatas. Nadjes stanicu za koju znas da mora da ima jak signal, izmeren napon treba da bude od 2.5 do 3V ili navise. Vrednosti napona drasticno ispod tih, ukazuju na neki problem. Los tuner (koji je na Visteonu na Stilu znao cesto da crkava ali je to na Bravu ispeglano i retko se desava). Zatim los pojacavac, koji se nalazi u bazi antene na krovu, a +12V za rad dobija upravo preko koaksijalnog kabla kojim se vodi sam radio signal (tzv. "phantom power"). Zatim losa masa pojacavaca (baza antene je nazubljena sa donje strane krova i tako ostvaruje masu - proveri da li je to OK, tj. probaj da pomeris bazu antene na krovu, treba da bude cvrsto na mestu).

Ono sto jos iz iskustva znam je da fabricki "stapovi" antena daleko bolje hvataju signal od kojekakvih zamenskih krateza. To se vidi i u mogucnosti hvatanja daleko veceg broja stanica, a i kada se uhvate, pomenuti izmereni napon signala je veci (tj. bolji je kvalitet signala). Proveri i da ti postojeci stap nije iskrivljen ili prelomljen, to takodje bitno utice.

Eto, to je ono sto mi "samo" :) pada na pamet za neku inicijalnu amatersku proveru, a da ti ne trebaju dodatni instrumenti.

 

9 hours ago, Mih said:

Drugi problem koji imam: Probao sam preko fles memorije da slusam muziku ali mi izlazi No disc...Proverio sam da li uopste radi usb ulaz i puni se telefon

U pitanju je Blue&Me, to je potpuno odvojen sistem sa svojom centralom koja se nalazi u kaseti ispred suvozaca (handsfree telefon+USB MP3 muzika sa fleske+glasovne komande). Jedina veza sa radio sistemom je preko Mini ISO konektora, a i to koristi samo kako bi prebacio izvor zvuka (telefon/USB) na zvucnike auta.

USB treba da je formatiran na FAT32, a koliko se secam nije preporucljivo da kapacitet bude preko 32 GB. Licno koristim SanDisk-ov CruzerFit od 8 GB (brz je zbog manjeg kapaciteta, a i zbog vrlo malih dimenzija ostaje slobodna cela polica ispred menjaca). USB slot nije predvidjen za punjenje telefona. Takodje, Blue&Me ne podrzava A2DP protokol, tako da nije moguce strimovanje muzike preko BT (tj. BT se koristi samo za handsfree telefoniranje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni usb radi ali me interesuje da li je moguce nekako brzo birati razne albume sa usb-a. Imam neku kompilaciju, ima oko 200 pesama i onda sam ubacio jos neke izvodjace ali stalno mi krece od te kompilacije i mogu komandama na volanu da pomeram samo po jednu pesmu, da li je uopste moguce birati po folderima ili kako se to vec zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Naravno da je moguce. Organizuj mjuzu po folderima na flesu. Nakon toga, komandama na volanu (ili glasovnim) odes na glavni Blue&Me meni, opcija Media Player->Folders. Mozes da stavis Play All (sto ti u ovom slucaju ne treba) ili da odaberes folder koji zelis i potvrdis sa OK. U tom slucaju krecu pesme iz tog foldera, koje opet mozes da miksujes sa Shuffle. Pored opcije biranja po folderima, iz glavnog BM menija mozes da biras i po izvodjacu, albumu, zanru... 

Ovo ti pricam iz glave, posto sam imao InstantNav zadnjih godina. Pa je promena foldera bila laksa, bukvalno na jedan klik sa same navigacije (dugmici gore-dole), a promena numere na klik levo-desno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2022 at 1:46 PM, MiloshBg said:

Sta se desava sa ljudima iz Microlink-a? Jel su aktuelni jos uvek posto sajta nema a nema ni oglasa na KP? 

ovo isto i mene zanima, znam da je pre bilo na KP brdo njihovih proizvoda i odjednom su nestali. Nacuo sam od drugih da su prestali da rade vise te stvarcice.
Ako neko dodje nekako do njih neka se javi, odma uzimam jedan za auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, pokusacu mada sad razmisljam zar mi vec nisu po folderima na usb-u, odvojeno je njih pet sest, po izvodjacima.  A sto se tice glasovnih komandi teta prica italijanski, citao sam tvoje ojasnjenje za prebacivanje na engleski al ja tu nista ne kapiram, nema sanse da to uradim :)  Mada, ne znam ni engleski al prijateljica zna pa bi ona pricala sa tetom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, mare_kv said:

ovo isto i mene zanima, znam da je pre bilo na KP brdo njihovih proizvoda i odjednom su nestali. Nacuo sam od drugih da su prestali da rade vise te stvarcice.
Ako neko dodje nekako do njih neka se javi, odma uzimam jedan za auto :)

MICROLINK2 FIAT USB CD changer emulator

ovo?Ima na kp

IMG_0899.png

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doda jos 20-30 € i kupi farbicki Navi sa mapama i muzikom da pusta kako hoce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, city said:

A sto se tice glasovnih komandi teta prica italijanski, citao sam tvoje ojasnjenje za prebacivanje na engleski al ja tu nista ne kapiram, nema sanse da to uradim

Navrati na neko druzenje, pa cemo napakovati. Problem je sto i ja retko dolazim, pusti PM kada budes planirao, pa cemo nesto iskombinovati ;) . Svakako moram da banem da castim prvom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde dogovoricemo se, treba i ja da castim,jel imate neku "svoju" kafanu ili neku preporuku da sednemo ko ljudi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad me je i sramota od gluposti koje pitam.

Naravno da nisam mogao da biram foldere kad nisam ni ulazio u Media Player :) Stalno gledam onaj ekran radija gde pise samo Media Player i ne reaguje bilo sta da pritisnem a podesavanje je na onom malom ekranu :)

Sve radi savrseno. Inace, ako nekom treba nasao sam fini sajt za skidanje muzike u mp3 formatu, besplatan, ne gnjave sa reklamama i moze se naci gotovo sve sto vam padne na pamet.

https://mp3.pm/song

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...