Jump to content
FAS Goran
stefanves

Fiat Punto / Grande Punto - koje dimenzije guma?

Recommended Posts

ako je to onaj fazon kao i sa 13icama, onda je to zapravo identicna dimenzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto vidim da dajete savete možete li i meni da date savete u vezi guma.

Nameravao sam da uzmem ove felne od 14 inča felna je od 6 jota a et je 30,svaki savet je dobrodosao. zaboravio sam da kažem da su kod mene fabričke 165/65 r 13, auto je Fiat uno

Pq1lzgCi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo da uvecavas precnik tocka,ako imas neki slabiji motor.185/50 14 bi moglo da dodje u obzir.Manji je precnik za 0,75 % t.j. 4mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci puno na savetima, a za motor ma sirotan je 1,1 tako da nema ništa od 15 a znam da mu stoje stvarno bolesno dobro :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 16" 9J (!!!) na Cliu 1.2 8v, i nikakav problem sa ubrzanjem itd :) Osim ako ti meris na stopericu pa ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

da ne bih otvarao novi topic pitacu ovde.

Naime, imam Fiat Punto 1.2 16V Sporting i skoro sam kupio alu felne 15" 4x98 7J. E sad zanima me koju gumu da montiram na ove felne. Na nekom sajtu sam pronasao informaciju da na Sporting-a mogu da idu i 185/55R15 gume (trenutno imam 185/60R14). Trazeci gume shvatio sam da su upravo dimenzije 185/55R15 dosta skupe a i 195/55R15 nisu nesto mnogo jeftinije, plus teze se mogu naci.

Ono sto me zanima je, s obzirom da su felne od 7J, da li mogu na njih da idu gume 195/50R15 i kolika bi bila razlika u udobnosti automobila u odnosu na 195/55R15 i uopste jel moguce da montiram te gume na felne od 7J.

Hvala vam unapred.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze 195/50/15 na tu felnu bez problema i jako lepo mu stoji. Osetices svakako malo gubitak na udobnosti, ali nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze naravno, 195/50R15 je smisljeno za 7J sto se tice udobnosti, jeftino i izgleda ok ;)

p.s. moze i 165/50R15 :D

7_165_50_R15_Bridgestone.jpg:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

185/60/R14 Imam ih na mom Mk1 3 vrata...Daju sportskiji izgled autu i dobio sam pohvale od par ljudi za bolji izgled auta sa ovim sirim gumama...Voznja je sasvim OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da lise vec spominjalo ali nov sam pa oprostite sto pitam.koliko iznosi jedan jot u cm.jot kao jedinica ne postoji u medjunarodnoj tabeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto je nosio 215/40*16 nazad a napred 205/40*16 i nista nije cesalo a imao je nazad i distancere od 7 mm.

Sad vozim drugog a samo cekam priliku da mu stavim 185/55*15 jer su te gume vec na felnama koje sam kupio a trenutno su na njemu 195/55*15 ali posto je spusten hoce da zacese kad je opterecen a mozda i ne bi cesao kad bi izbacio distancere od 2 cm. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,pomoc...naime imam ponudu da kupim tj menjam felne,na mom djuntu su celicne felne 165/70r14 (ganc nove gume sad stavljene prosle nedelje) e sad da li mogu te gume staviti na ove felne na kojima su gume 185/60r14 B)21e727fc8da9-308x231.jpg

Nisu ove al iste su samo nasao sam sliku ovu na netu :welcome:

Edited by Dejo_Joe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...