Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
stefanves

Fiat Punto / Grande Punto - koje dimenzije guma?

Recommended Posts

Dobre i lepe felne a uz to i originalne, nije lako naći po povoljnoj ceni. Ja sam, što se alu felni tiče, uvek za varijantu originalnih iz prostog razloga-ako oštetiš ili polomiš jednu, uvek možeš kod ovlašćenog uvoznika da kupiš jedn komad, a to ne obično ne možeš ako felne nisu fabričke.

Dakle, moraš da juriš po oglasima i čim se pojavi ono što ti odgovara (po dimenzijama, dizajnu i ceni) nema čekanja, zoveš, ideš da vidiš i ako je to to - kupuješ. Dobre felne se uvek brzo prodaju.

Tako sam ja uradio.

Moj Evo je silver metalik i kupio sam, na oglas, fabričke 16-ice, ovakve..

Capture.thumb.JPG.74249d19fd9dc531836ba99f0293be83.JPG

.... nemam sad u ovom računaru sliku baš od svog auta, ali to izgleda  ovako:

2010-Fiat-Punto-EVO-Front.thumb.jpg.bb4fe32f305f188ff4d0abac58bae2f5.jpgFiat-Punto-EVO-Side.thumb.jpg.c8d346ed9062905629b5e1d82761a455.jpg

Možeš da pogledaš i kod ovlašćenog uvoznika... npr:

http://www.akkole.rs/sites/default/files/fiat-new-punto-dodatna-oprema.pdf

Posto pominjete ovlascene za kupovinu novih felni... Ne znam samo da li u racunicu uzimate da za iole veci tocak, za cenu jedne alu-felne kod ovlascenih, moze da se kupi najmanje jedan, u nekim slucajevima cak i dva seta polovnih felni (8 komada :)) i to u dobrom stanju?

A bude ponekih akcija, recimo ja sam jednom video 18' turbine za Giuliettu, nove iz ovlascenog, maltene po ceni polovnih na oglasima!

Bude, bude, obicno onda kad ti zatreba :) ... Vidi samo koliko kosta najobicnija celicara kod njih.

Ja ne sporim da su originalne felne skupe. Ali kada se kupuje polovan komplet onda nisu puno skuplje od ostalih.

Svako ima svoju logiku.

Meni je auto osiguran kasko, uvek. I ako ostetim felnu, ja mogu da dobijem predracun od uvoznika za 1 kom. i osiguranje plati. Ako imam felne za koje ne mogu da dobijem predracun za 1.kom. i ne mogu da kupim 1.kom, onda sam u problemu jer osiguranje nece da plati 4 felne ako je ostecena jedna.

Onda u tom slucaju na pocetku naglasis da ti je auto kasko osiguran :lol: . Posto ne vozim skup auto sa skupim delovima, kao i velika vecina ovde - ne osiguravam ga kaskom. A pare koje bih dao za punu cenu OEM felne kod ovlascenih mogu mnogo pametnije i korisnije da potrosim ili da se vozim ohoho :) , zato i napisah s tacke gledista velike vecine. Sto ti kazes, svako gleda iz svog ugla, slazem se.