Jump to content
FAS Goran
stefanves

Fiat Punto / Grande Punto - koje dimenzije guma?

Recommended Posts

Dobre i lepe felne a uz to i originalne, nije lako naći po povoljnoj ceni. Ja sam, što se alu felni tiče, uvek za varijantu originalnih iz prostog razloga-ako oštetiš ili polomiš jednu, uvek možeš kod ovlašćenog uvoznika da kupiš jedn komad, a to ne obično ne možeš ako felne nisu fabričke.

 

Dakle, moraš da juriš po oglasima i čim se pojavi ono što ti odgovara (po dimenzijama, dizajnu i ceni) nema čekanja, zoveš, ideš da vidiš i ako je to to - kupuješ. Dobre felne se uvek brzo prodaju.

 

Tako sam ja uradio.

Moj Evo je silver metalik i kupio sam, na oglas, fabričke 16-ice, ovakve..

 

Capture.thumb.JPG.74249d19fd9dc531836ba99f0293be83.JPG

.... nemam sad u ovom računaru sliku baš od svog auta, ali to izgleda  ovako:

 

2010-Fiat-Punto-EVO-Front.thumb.jpg.bb4fe32f305f188ff4d0abac58bae2f5.jpgFiat-Punto-EVO-Side.thumb.jpg.c8d346ed9062905629b5e1d82761a455.jpg

 

Možeš da pogledaš i kod ovlašćenog uvoznika... npr:

 

http://www.akkole.rs/sites/default/files/fiat-new-punto-dodatna-oprema.pdf

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto pominjete ovlascene za kupovinu novih felni... Ne znam samo da li u racunicu uzimate da za iole veci tocak, za cenu jedne alu-felne kod ovlascenih, moze da se kupi najmanje jedan, u nekim slucajevima cak i dva seta polovnih felni (8 komada :)) i to u dobrom stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bude ponekih akcija, recimo ja sam jednom video 18' turbine za Giuliettu, nove iz ovlascenog, maltene po ceni polovnih na oglasima!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude, bude, obicno onda kad ti zatreba :) ... Vidi samo koliko kosta najobicnija celicara kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne sporim da su originalne felne skupe. Ali kada se kupuje polovan komplet onda nisu puno skuplje od ostalih.

Svako ima svoju logiku.

Meni je auto osiguran kasko, uvek. I ako ostetim felnu, ja mogu da dobijem predracun od uvoznika za 1 kom. i osiguranje plati. Ako imam felne za koje ne mogu da dobijem predracun za 1.kom. i ne mogu da kupim 1.kom, onda sam u problemu jer osiguranje nece da plati 4 felne ako je ostecena jedna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda u tom slucaju na pocetku naglasis da ti je auto kasko osiguran :lol: . Posto ne vozim skup auto sa skupim delovima, kao i velika vecina ovde - ne osiguravam ga kaskom. A pare koje bih dao za punu cenu OEM felne kod ovlascenih mogu mnogo pametnije i korisnije da potrosim ili da se vozim ohoho :) , zato i napisah s tacke gledista velike vecine. Sto ti kazes, svako gleda iz svog ugla, slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danko koje su gume na tvom GP EVO?

Ja sam tek kupio GP i alu felne za leto ali jos se lomim oko guma.

Felne su 16" 4x100 6.5J ET40 na njima su gume 205 50 16 a razmisljam o 195 55 16 dali je neko probao ove dimenzije i koja se bolje pokazala u voznji?

 

IMG_20191228_203706.jpg IMG_20191229_185352.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički predviđene dimenzije felni i guma su:

 

6J X 15'' - ET 43 185/65 R15
6J X 16'' - ET 45 195/55 R16
6,5J X 17'' - ET 46 205/45 R17 88V

 

Kod mene je druga varijanta - ALU+letnje gume a prva je čelične+zimske gume.

Treća varijanta je, mislim, "sporting", kod najjačih motora."

 

 

Edited by Ivan
Sredjen format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru to me je i zanimalo.

Mislim da su fabricke dimenzije 175 65 15 na 6J sto mi deluje malo nategnuto, menu su takve zimske i tu ce sigurno ici 185 55 15.

Jedino se lomim oko letnjih.205 50 16 mi deluje malo sire za moj ukus na felni od 6.5J cenim da bi i ja isao na opciju 195 55 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dodatak - gore navedene dimenzije su prepisane iz fabrickog uputstva za Punto Evo.

Posle sam, u uputstvu za Grande Punto video da ima još jedna fabrička dimenzia i to: 175/65-15.

 

 

Edited by Ivan
Sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmenjen je gornji post sa velicinama felni, hvala za ispravku. Molba da prilikom kopiranja eksternih sadrzaja koristite CTRL+SHIFT+V, jer se desava da se ovde prebaci tekst sa originalnim formatiranjem koji ovde postaje totalno necitljiv - pa moramo rucno da ga prepravljamo.

Apropo bilo kakvih tehnickih podataka ili samostalnih radova - savet da koristite eLearn, prava tehnicka Biblija o svakom modelu, do u najsitnije detalje. Kojekakva korisnicka uputstva i ePer su decija igra za tu fabricku aplikaciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, još kada bi bilo e-learn-a za Punto Evo... tj. kada bi ga bilo negde za download...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj po netu ;) , koristio sam online varijante eLearn cak i za poslednje modele (500x, Tipo,...).

U lokalu imam samo ISO za Stilo i Bravo (tj. za svoje automobile).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Imam na Puntu Evu alu felne, a iskrsao mi je povoljno zimski set na čeličnim felnama. Dimenzije felni su iste kao i postojeće (15-ice, 6j, ET43, 4x100). Interesuje me samo da li su mi potrebni i drugi šrafovi prilikom prelaska sa alu na čelične felne?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Monopolist90

Kao sto kolege rekose - kao i kod vecine Fiata i kod Punta Evo je isti sraf za sve fabricke felne.

Mozes i u ePer da vidis da postoji samo jedna "verzija" i SN srafa, cisto da dopunim pricu sa fabrickom dokumentacijom:

 

Untitled8.thumb.png.c5dbae94d3fbc7c843f16eb57b6ad89d.png

 

Kad smo vec u toj prici... Kod srafova za GP, Evo, MY12, ako se npr. kupuju naknadno - treba samo povesti racuna (posto je radjen u saradnji sa Opelom), da je korak navoja 1.5, a ne 1.25 kao kod ostalih Fiata. Znaci oznaka srafa je M12x1.5.

Isto kao sto model ima za Fiate nestandardni PCD 4x100 (umesto 4x98) i CB od 56.6 mm (umesto fiatovskih 58.1 mm).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Trenutno su mi na Grandeu 185 65 15 sto znam i da jeste fabricka dimenzija.

Da li ima prepreka ili bi negde cesala dimenzija 195 65 15?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...