Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 - škripi papučica od kvačila

Recommended Posts

Šta da prskaš sa njim?

Škripa potiče od veze plastike i metala, tj. same papučice i njenog nosača (plastika), na pedalu kvačila (metal). Možeš da podmažeš neko vreme, traje par meseci i onda opet. Bolje je mast neka, nego kontakt sprej. Ne moraš da pritisneš pedalu kvačila ni malo, samo ''titraj'' nogom na pedalu kvačila i čućeš kako škripuće. Po tome vidiš da nisu cilndri uzrok, već veza plastike i metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bilo kome treba pomoc oko ovoga,mogu da mu kazem kako se sredjuje,za 5 min gotov posao,i nema vise skripanja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bilo kome treba pomoc oko ovoga,mogu da mu kazem kako se sredjuje,za 5 min gotov posao,i nema vise skripanja! :)

Otvori nam oči :unworthy::laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bilo kome treba pomoc oko ovoga,mogu da mu kazem kako se sredjuje,za 5 min gotov posao,i nema vise skripanja! :)

evo da pitam pa da cujemo svi kako ..... :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "majstor" menjao tri puta ali TRI puta cilindar kvacila u kabini i ja mu kazem covece ne cujem tu skripanje ali ne vredi,i naravno on zameni i sutradan opet isto,i ja sve sad cu sad cu i pukne mi jednom,dok je on onako skripao odem kod njega i kazem ajde snadji se.

 

I, lik uzme kod motora sa desne strane (fiat punto 1.2 8v 2002 god) i izvadi cilindar kvacila taj  i neku sipkicu sto ide unutra,pojma ja nemam nista,i samo unutra uzeo mast i sipao,kako je sipao mast,vratio to nazad i skripa momentalno prestala, a do tad je skripalo nemoguce,i eto za 2 minuta je to resio,vozio sam evo vec 15tak dana ja mislim i nista,a bilo je i toplo,isao sam i za Madjarsku,pa sad ako pocne da skripi javicu ali to je za sad najbolje resenje :D nemoj da pucate odma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ispada da je podmazao osovinu cilindra koji je na menjacu, a nas muci zvuk iz kabine...

 

Mada, ja sam poslednji put naprskao Motul-ovim sprejom za lance motora, i jos uvek pedala cuti...

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj u kabini mi je menjao 3 puta i to za dzabe,mozda je i on skripao,ali cim je ono podmazao ne skripi,takodje mi je skinuo tu kod tog u kabini i na kraju podmazao celu tu kako da nazovem sto ulazi u papucice isto mascu,ali cim je namazao kod motora taj cilindar vise ne skripi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine podmazao i nije cjelo ljeto skripalo, medjutim sad je opet pocelo, namazao sam mast na isto mjesto opet i nece, primjetio sam da imam luft u cilindru gdje ide metalna sipkica u cilindar, pa bi to zamjenio sve. E sad pitanje :) Cuo sam da je kod tipe 2003 god. plus taj problem sa skripom skroz rjesen, moj je 2001. Moze li mi neko reci sta mi treba da komplet zamjenim sistem taj da uzmem na otpadu, ja mislim samo cilindar i papucica od tipe 2003+, e sad da li ce papucica i cilindar taj odgovarati na moju tipu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi raskacio i podmazao onu polugu sa gornjeg cilindra koja je u kabini uklikana sa dva dela plasticnog nosaca u pedali kvacila malo treba roditi mecku ali ne za pet minuta   a   a     :alien:   isto mislimo milane-jtd

Edited by puntara

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam rekao da je to pre uradio,ali da to nije pomogolo,nego kad je skinuo onaj cilindar kod motora samo izvadio deo i podmazao i vratio manje od 5 minuta mu je trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto definitivno ispusta zvukove sa vise mesta. Moje kvacilo cvili u kabini, sama pedala, kao i vecini, ali mom caletu skripi ispod haube, cilindar na menjacu, ali to njega i ne nervira mnogo. Tako da svi smo u istom problemu, svi smo u pravu samo neko ima srece da podmazuje pristupacnija mesta...

 

Rekoh da sam ja naprskao Motulovim sprejom za podmazivanje lanca motocikla, ono je bas nesto lepljivo... Nekontrolisano sam prskao po pedali iz svih uglova, za sada ne cvili, a dokle ce... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za taj tacno ispod haube,mogu ako nadjes sliku ili slikas da ti pokazem gde da otvori i stavi mast unutra,znaci ne mora nekontrolisano,samo tacno kako treba da namaze,nek cuti i 6 meseci,nije tesko opet podmazati,za to mu ne treba majstor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku joj njenu, i meni danas počela malo škripat, a primetio sam tako što sam išao negde sa dedom i muzika nije radila dok sam menjao brzinu. :laughing:

 

Morat ću se time malo pozabavit. Čime da podmažem, može svinjska mast? :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavlja mi se problem od proslog leta, naime, od kako je pocelo lepo vreme ( citaj toplo) desava mi se da mi skripi papucica od kvacila kada je pritiskam. Taj problem mi se javljao i prosle godine, zamenjen set kvacila ( stavljen Valeo) , ali zvuk se ponovo vratio?! huh.gif S' obzirom na to da je zvuk prilicno iritirajuci , moram da ga se resim pod hitno!!! rant.gif Znam da je negde postojala slicna tema, ali nisam uspeo da je pronadjem, pa reko da postavim novu temu. Da li treba podmazati samu papucicu kvacila sa WD40 ili ..... TNX!!!

VD je zakon. Samo pospricaj i to je to. Tako sam i sam uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja papučica je skroz čudna. Zaškripi dva puta, stanem da pogledam gde škripi, ono više ne škripi... i tako svakih par dana. Svašta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Vicent,kakav WD on sapere i to malo masnoce potrebne koje ima,i posle zlo bude

 

:thumbup:  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene skripi samo po toplom - vrucem vremenu .Kako zasto pojma nemam ali da joj smeta toplota to znam , ne pomaze ni klima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...