Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 - škripi papučica od kvačila

Recommended Posts

moje je nekako tvrdje kvacilo nego sto je bilo, a i cas skripi, cas ne :) ... i ja sam ga jednom podmazao WD-om i skripalo je, samo jos duplo vise. e sad za ono sto mi je tvrdje kvacilo, ne smeta mi toliko ali mozda bi trebalo pogledati cilindar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice skripanja kvacila to svakako moze da se resi.Sa samog cilindra ide jedna sipka koja na vrhu ima kuglu koja ulazi u zljeb na papuci kvacila.Tu postoji kao plasticna caura koja ide izmedju prethodno navedenih.Problem je sto je ostala suva a inace je fabricki namazana nekom belom gustom mascu.To da uradite sami tj.da sve skinete i podmazete mislim da vam se ne isplati jer je jako komplikovano i kostace vas puno nerava i zivaca posto vec na samom pocetku prilikom skidanja postoji jedna pravougaona plastika koja drzi papucicu u ravni sa kocnicom i koja prilikom nestrucnog skidanja obavezno pukne a dalje je onda sex jer mora komplet da se sve skida da bi se mogla staviti ta nova plastika.Znaci pravac servis a ako vam kazu da je to neresiv problem onda nisu voljni da rade jer je zaista komplikovano a ne moze mnogo da se naplati jer prakticno se nista od delova ne menja nego samo podmazuje. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom Puntu takođe škripi kvačilo što me je bilo prilično zabrinulo dok nisam shvatio da u stvari škripi razgažena guma na papučici za kvačilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je to isto ubijalo u pojam kad bi je bratanac rekao iz vana "u hebote sta se to cuje"tu sam popiz...i otiso do frenda koji radi u ovlastenom servisu i reko mi da nema spasa moze se resit na kratno,tako da sam oguglao na to javlja mi se najvise kad je kisa ne uvijek :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je pocelo sa skripom prvu godinu skripi i prestane ja zaboravio kad opet ove godine skripi podmazivano par pua al uvjek se vracalo s tim da sad kad se ugrije auto papucica prilikom duzeg drzanja pedale kvacila jednostavno ostaje u pritisnutom polozaju i ne vraca se nikako.dijagnoza prvo pocne da skripi pa pocne da ostaje stisnuta dok skroz ne legne cilinder kvacila onaj ispod papucice potisni na puntu imate 2 1 ispod papucice a drugi na mjenjacu....nema lijeka bez servisa i novo dijela tako moj savjet ne idite na dalji put dok ne zamjenite cilinder kvacila,,,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dva škripanja. Ovo o kojem ti pričaš je opasno i tu ustvari škripi cilindar kvačila, a čuje se u kabini.

Ovo škripanje koje sam pominjao, kao i a.m., ili darko...i ostali ljudi...ono je potpuno bezopasno jer ne škripi cilindar već plastika na kojoj stoji papučica kvačila. Takođe se čuje u kabini...i čuće se npr. i kada uopšte ne pritisneš kvačilo već samo stopalo nasloniš na papučicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pozdrav ljudi...ja sam nedavno kupio punta...i isto tako mi skripi kvacilo,videh resenja koja ste predlozili i ima da ih probam :)

i zanima me da li se nekom desava da kad doda malo gas na leru da mu cimne motor(kao da hoce napred da ide,ali ne ide) ...auto ostaje miran,samo cima motor,zanima me da li to ima veze sa kvacilom...malo je off topic ali da ne otvaram novu temu...motor je jtd 1.9

Edited by kakarot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav :welcome:

Ako cima motor kad dodaš gas u mestu, a ne pipaš kvačilo i naravno nije u brzini, onda je neki nosač motora najverovatnije, a treba pogledati i nosač menjača u kakvom je stanju, to mu dođe jedna od stavki kad kupiš polovan auto koje treba da pogledaš, ništa strašno...svrati kod bilo koga ko ima kanal i mehaničar je, znaće da ti kaže a ako želiš da menjaš nešto pročitaj malo temu o servisima pa odluči gde ćeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pored toga sto mi skripi kvacilo kao i svima meni i glavi i to me izludjuje ne smem da krecem bez rucne jer kad racunam da cu napraviti vagu i krenuti ostane mi kvacilo.medjutim ostaje samo kad se sporo pusta i kad se zagreje.podmazivao sam plastikui prestalo je taj dan ali evo ga opet.zar je moguce da niko nije posle tog problema konsteruisao resenje.moj puntic je 1.2 8v pa me zanima ako zastava 10 nema tih problema ili punto 3 da limogu i sta trebam da zamenim sa njihovim delovima jer spominjalo se da su oni resili problem na novijim modelima moj punto je '02.nije mi zbog skripe to sto kazete pojacam muziku i vozi ali kad zaglavi a ne nadas se po onim poznatim bg guzvama nije ni malo projatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ti napisao sta je pravo i jedino resenje druze promjeni cilinder kvacila potisni to tio je onaj ispod papuce kvacila i rijesio si se i skripe i propadnutog kvacila koji se ne vraca a to te kosta nekih 30 eura sa rukama majstora ja mjenjam u cetvrtak svoj cilinder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje kvačilo ne škripi ali je tvrđe nego kod dugih - to sam probao posle ovih napisa kod komšija. Tvrđi je onaj donji hod kada treba da omekša. Vidim da je problem obično u korpi ali mene zanima šta i kako može kod nas na Puntićima da se šteluje oko kvačila. Da li oko cilindra, opruge...?

Ako neko ima slike vredelo bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I na mom Puntu je kvacilo bilo tvrdje i skripalo je.Majstor ga je podmazao iz kabine ali je time samo malo smanjio skripanje. Kada sam zamenio ceo set kvacila (korpa je bila u prilicno losem stanju) prestala je skripa i kvacilo je postalo mnogo mekse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pozdrav ljudi...ja sam nedavno kupio punta...i isto tako mi skripi kvacilo,videh resenja koja ste predlozili i ima da ih probam :)

i zanima me da li se nekom desava da kad doda malo gas na leru da mu cimne motor(kao da hoce napred da ide,ali ne ide) ...auto ostaje miran,samo cima motor,zanima me da li to ima veze sa kvacilom...malo je off topic ali da ne otvaram novu temu...motor je jtd 1.9

To moze biti i plivajuci zamajac ili kvacilo,jel ti ponekad teze izlazi iz brzine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice skripanja kvacila odnosno papucice izgleda je definitivno do plastike koja se siri na toploti. zamenio sam set kvacila ceo , valeo je u pitanju, oba cilindra Luk, ne zato sto je skripalo mada iritira već zato sto je papucica ostajala u donjem polozaju a set kvacila je posle 80000 km bio zreo za menjanje..............ali papucica i dalje skripi,krcka.juce je recimo bilo toplo ali ne previse i malo se culo, danas je hladnije i cuje se jako malo, sutra ce da otopli i sigurno ce da skripi. sa time se treba pomiriti.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i kod mene.skripi kao ludo kada je toplo.preko zime se nije culo a sada je zlo pojacam muziku kada se vozim,ali je problem kada negde idem ili kada nas je vise u autu pa moram stisati muziku jer se ne moze razgovarati,ali zato papucica sripi li skripi.jel ima neko resenje za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima na prvoj strani ove teme par saveta  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao kod mastora pre par dana, bilo je nakon toga i toplo tako da mislim da je privremeno resen problem sto se skripe papucice tice. mozda nekome pomogne.gumicu koja se nalazi na sipki mao iznad patosa  je bez diranja papucice malo podigao srafcijerom ali pazljivo i malo da ne ispadne kaze naprskao wd-om sa unutrasnje strane i tako ce neko vreme da bude ok.mozda je polje sa mascu ali nije hteo da mi kaze.uglavnom sada znam i sam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma puntici su ludi, meni zimi skripi zadnji kraj, teti krcka volan i skripi pedala kvacila... Podmazivao sam i prskao... ali dzaba

Ali on ide, i ide, i ne staje... a bogami i pretice :)

Ja vise ne obracam paznju na te zvukove posto su samo iritantni, nisu opasni... imam 7 zvucnika i koristim ih u tim prilikama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...